Skocz do zawartości

Wokółuszne słuchawki do telefonu za ok. 1500zł?


Recommended Posts

Witam, szukam dużych, izolujących zamkniętych słuchawek wokółusznych do ok. 1500zł. Wyjeżdżam na studia, gdzie do nauki przyda się dobra izolacja od współkolatorów, sporo też podróżuję pociągami. Zazwyczaj muzyki słucham z mojego iPhone'a, więc chciałbym wyciągnąć jak najwięcej z tego niewielkiego prądu który on podaje. Może coś bezprzewodowego/z własną baterią by lepiej podołało? Raczej nie przewiduję podpinania ich pod bardziej poważny sprzęt, choć nie wykluczam nabycia wzmacniacza i przejście na stacjonarne źródło, jeśli miałoby wprowadzić znaczną różnicę w odsłuchu w domu.

Słucham dość zróżnicowanej muzyki, reggae, rap, sporo muzyki filmowej i z gier, elektronicznej, od święta trafi się jakiś pop. Nigdy nie słucham jedynie bardzo mocnego metalu, czy muzyki klubowej. Ostatnimi czasy dominowały różnorakie soundtracki pod naukę maturalną, i w razie akceptacji na wybrane studia kolejne 6 lat psucia wzroku książkami ;)

Jako lajk nie potrafię bardzo szczególnie opisać brzmienia które mnie interesuje, ale ogólnikami szukałbym czegoś z mocniejszym dołem i średnimi tonami. Słuchawki ciemne, ciepłe, i dość naturalnie brzmiące. Ważna dla mnie jest detaliczność dźwięku, i możliwie ograniczone jego zlewanie, choć przy zamkniętych słuchawkach może być to problemem.

Jak do tej pory używam Sony MDR-1R, ale nie izolują aż tak dobrze, grają trochę zbyt nieczysto, i brakuje im trochę "siły" w brzmieniu, choć to może być spowodowane słabym prądem źródła. Myślałem nad zakupem słuchawek Denon AH-GC20, lub Bose QC25, lecz może warto szukać czegoś bez aktywnego wyciszenia, jeśli ma to poprawić brzmienie? I czy próbując parować słuchawki tego kalibru do przenośnego źródła nie porywam się niejako z motyką na słońce?

Jeśli opis jest wybrakowany, uzupełnię, i z góry dziękuję za uwagi :)

 

-lis

Link to post
Share on other sites

Ciężko coś polecać w tym budżecie bo zazwyczaj jak ktoś decyduje się żeby tyle wydać na słuchawki już trochę sprzętu na głowie i biurku miał i dokładnie wie czego szuka

Ciężko tu coś doradzac może meze classic by podpasowaly.

Radzę rozejrzeć zie za mp3store i tego typu sklepami i ruszyć na odsłuch bez tego się nie obejdzie

 

Dźwięcznie wystukane w rytm muzyki na Vienna

 

 

Link to post
Share on other sites

Tak jak bleck. To już jest kwota, dla której warto poświęcić czasu i odsłuchać sprzęt.

Nie powinieneś mieć problemu z dostępem słuchawek. Wydaje mi się, że za tą kwotę sprowadzą Ci modele, które Cię interesują do jednego miejsca, żebyś mógł przetestować sprzęcior.

Ja nie pomogę, bo nie mam takiej wiedzy i nie posiadałem sprzętu za takie pieniążki. Powodzenia z wyborem! :)

Edytowane przez neckol
Link to post
Share on other sites

 

 

Wyjeżdżam na studia
Z tego co za moich czasów było to studia zaczynają się w październiku, a teraz są/były sesje i 3 miesiące wakacji. Przez te 3 miesiące to sam coś wybierzesz.

Na marginesie- 1500zł na słuchawki do Stajfona, Szajzunga czy innego telefonu... chłopie odłóż to na dobrą stancję i izolacji od współlokatorów nie potrzeba.

Link to post
Share on other sites
mocniejszym dołem i średnimi tonami

Ja bym tutaj widział tańsze Shure SHR840, mimo solidnej podstawy basowej średnie tony nie wzbudzają odczucia wycofania, a i również detaliczność na odpowiednim poziomie. Bardzo muzykalne z studyjnym rodowodem.  Co prawda zwijany przewód może nieco przeszkadzać ale zawsze można do wymienić i mistrzami komfortu również nie są. Ogólnie słuchawki łatwe do napędzenia . Droższe propozycje postaram się już wieczorkiem zaproponować.    

Link to post
Share on other sites

Z tego co za moich czasów było to studia zaczynają się w październiku, a teraz są/były sesje i 3 miesiące wakacji. Przez te 3 miesiące to sam coś wybierzesz.

Na marginesie- 1500zł na słuchawki do Stajfona, Szajzunga czy innego telefonu... chłopie odłóż to na dobrą stancję i izolacji od współlokatorów nie potrzeba.

Oj oj jabłkofon gra specyficznie chłodno i sterylne ale żeby zarzucić że gra źle to już przesada tak samo nowe Samsungi też grają dość przyzwoicie przez wbudowane sekcje audio w procesorach

Co prawda są jeszcze lepiej grające ale i tak grają zaskakująco dobrze i poprawnie

LG v10 ma wbudowany DAC i to całkiem dobry

Więc nie zarzucaj że telefony grają źle

Hyba że masz czy poprzeć swoje zdanie wtedy chętnie posłucham

Link to post
Share on other sites

Zapiszę sobie te słuchawki Shure, jeśli tylko będzie możliwość, przesłucham. Moje poszukiwania kierują mnie dość mocno na Denony, czy to wymienione już GC20, czy D600, czy MM400. Szykuje się wycieczka do salonu, żeby na miejscu je porównać.

Spotkałem jeszcze rekomendacje szukania w komisach Oppo PM-3, choć nie wiem na ile można ufać używanym słuchawkom tej klasy

Link to post
Share on other sites

Oppo PM-3 to są bardzo ciekawe słuchawki, ich największa zaletą dla wielu to średnica/naturalne brzmienie.  Chciałem je tobie zaproponować ale widocznie mnie uprzedziłeś.Trochę szkoda ,że góra jest nieco przytłumiona, choć można to w jakiś sposób niwelować odpowiednim źródłem i wzmacniaczem. 

 

D600 mają same w sobie bardzo dużo basu ,trochę cierpi na tym właśnie średnica.Detali nie za dużo.Separacja bardzo dobra jak i przestrzeń, czy scena.

 

ciekawi mnie jakiego masz iPhona.

Link to post
Share on other sites

Denony ciekawa propozycja, niestety na uszach ich nie miałem :)

 

Focale mają dwa ciekawe modele zamknięte Spirit Professional oraz Spirit Classic, warto poczytać, posłuchać.

 

Oppo PM-3 też można brać pod uwagę, ale nie do końca wiem, jak to jest z ich wymaganiami. Mnie te słuchawki z dobrego toru jakoś nie porwały. Były chyba zbyt grzeczne, nie ujęły mnie, a kasa dość spora.

 

Do sprzętów przenośnych fajnie sprawdzały mi się Yamahy MT220, tylko spiralny kabel trochę dawał się we znaki, no i one są dość jasne, detaliczne.

 

Bardzo fajne i rozrywkowe z mięsnym basem Meze 99 Classic.

 

Sennheiser Momentum M2 AEG miałem też u siebie, przyjemne nausznice, stonowany dźwięk z niezłym basem, ale przy porównaniu z Meze 99 Classic, jakby bez życia.

 

Dziwi mnie fakt, że Sony MDR-1R Tobie nie podeszły skoro one stawiają bardziej na bas i średnicę kosztem góry, tak jak chciałeś.

 

Na Twoim miejscu, gdybym miał wydać 1500zł na słuchawki to telefonu to bym się raczej zastanowił. Mimo, że ajfony są całkiem niezłe dźwiękowo, jako źródło, ale moc to już inna sprawa. Za 1500zł równie dobrze można kupić świetny odtwarzacz + świetne słuchawki, ten budżet pozwala na wiele. Jeśli nie masz własnego zdania na ten temat to wycieczka do pobliskiego salonu audio lub sklepu mp3store lub innego, gdzie czegoś na pewno da się posłuchać może zaowocować ciekawymi spostrzeżeniami.

Edytowane przez FeX
Link to post
Share on other sites

ja od siebie dodam tylko posłuchaj tyle modeli ile się da i wybierz te które według Ciebie dobrze grają innych opiniom możesz sie tylko zasugerować ale to ty musisz podjąć decyzje co Ci gra lepiej 

można dokupić jakiś wzmak na kanapkę do jabłofonu jakieś fiio smsl dobrych słuchawek już do 500zl jest spora ilość skoku jakościowego miedzy 500 a 1500 możesz nawet nie uszłyszeć 2 sprawa suszy się przyzwyczajają do tego co używasz 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...