Skocz do zawartości

Reszta zestawu pod 6600k + z170 krait 3x


Recommended Posts

Witam! Zakupiłem procesor i5 6600k z płytą msi z170 krait gaming 3x.

Pozostałe rzeczy do kupienia:

- obudowa

- RAM (póki co celuję w jedną kostkę 8 GB)

- DYSK tradycyjnie https://www.morele.net/dysk-western-digital-caviar-blue-3-5-1tb-sata-600-7200rpm-64mb-cache-wd10ezex-479659/

- zasilacz (GPU jakie zawita w zestawie to albo radeon 480 albo gtx 980, chciałbym aby zasilacz był przyszłościowy, żebym mógł wymienić na coś w przyszłości + wiadomo będzie oc CPU).

- chłodzenie CPU

Nie podaję własnych propozycji, ponieważ na prawdę już tak długo nie siedziałem w sprzęcie komputerowym, że nie wiem co z czym się je.

 

Co do kwoty.. Jest to mniej więcej 1200 zł. Jeśli jednak można nie wydawać całej kwoty, byłbym zadowolony. Ma być dobrze, ale im taniej, tym lepiej - norma :)

Jeśli macie jakieś pytania, które ułatwiły by Wam dobór podzespołów chętnie na nie odpowiem.

 

@PS Zapytam przy okazji. Posiadam pastę termoprzewodzącą mx-2.

Użyłem jej kiedyś do starego intela C2D i leży sobie już tak z 2-3 lata. Myślicie, że będę mógł jej użyć na i5?

Swoją drogą, czy nadaję się ona wgl. pod oc do 6600k?

 

@edit. Komputer ma służyć wyłącznie do gier! :)


Hmm, nie mogę edytować swojego posta.

Co do chłodzenia. Fortis 3 da radę z 6600k? :)

Obudowa:

https://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-gladius-m45w-pure-black-spc129-779413/

Taka jest wystarczająca? Czy aż zanadto?

Co do ramu to dalej nie mam pojęcia. 

Tak samo zasilacz. 

 

Bardzo proszę o pomoc ;)

Edytowane przez neckol
Link to post
Share on other sites

Jak chcesz zasilacz z zapasem to bierz Super Flower 550w 80 plus Gold.

Fortis 3 bez problemu da radę z i5 6600k, te procki słyną ze słabego gluta.

RAM koniecznie DDR4, np Cruciala ballistix 2400mhz DDR4 lub np hyperx fury DDR4 2400mhz.

Zastanów się czy dysku SSD nie chcesz.Nawet tylko na system takiego SanDiska Plus 120gb

Link to post
Share on other sites

 

 

leży sobie już tak z 2-3 lata

nie zastygła?

 

 

Obudowa:

ok

 

 

Fortis 3

ok

 

 

DYSK tradycyjnie

ok

 

 

RAM

celuj minimum w 2666mhz, a lepiej 3000mhz. Oczywiście lepiej 2*4gb z racji dual channel .

 

 

zasilacz

cx550m/xfx xtr 550. Podzespoły robią sie coraz bardziej energooszczędne. Będzie to spory zapas mocy. Obie jednostki solidnie wykonane z mocnymi liniami +12v.  

Link to post
Share on other sites

Różnica pomiędzy 2400 a np 3200 jest róznicą maksymalnie kilku FPS, moim zdaniem bezsensowne dopłacanie, zawsze możesz zrobić ich OC i wyjdzie na to samo przy niższych opóźnieniach.Tak samo jak kupowanie płyty MSI Z170 krait 3x gaming.W tej cenie są lepsze płyty, tak wiem masz już ją zakupioną.Ja tam tylko życzę, aby nie była uszkodzona i aby sie nie uszkodziła, bo z gwarancją od MSI i czasem naprawy bywa różnie.Ogólnie dość kiepski serwis mają.

 

Zasilacz jest aż nadto, prosiłeś o zapas mocy więc bierz 

https://www.morele.net/zasilacz-super-flower-sf-550p14xe-80plus-gold-550w-hx-621329/

 

Chłodzenie

https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-strong-fortis-strong-strong-3-strong-he1425-spc130-707501/

 

RAM

https://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-sport-2x8gb-2400mhz-ddr4-cl16-bls2c8g4d240fsa-690549/

Aż nadto, możesz zejść do jednej kości.Szczerze dokładanie do 3000mhz to w przypadku 2x8GB koszt około 50 zł.Moim zdaniem lepiej robić OC pamięci i zbędnie nie tracić pieniędzy.Bo to naprawdę 2400vs3200 różni sie tylko kilkoma FPS

 

Obudowa

M35 lub tą co wybrałeś czyli M45W

 

Dysk

Standardowo wybrałeś WD Blue i trafnie

Link to post
Share on other sites

@lewiis - celuję w jedną kość z racji, że za chwilę dołożę drugą :) Czasami zdarza mi się odpalić CAD'a, przeglądarkę z 10 zakładkami przez normy do rysunków + gra. Także 16GB uważam za must have. Nie jest to drogie, a przynajmniej spokój będę miał.

 

https://www.morele.net/pamiec-hyperx-savage-ddr4-8gb-3000mhz-cl15-hx430c15sb2-8-843124/

https://www.morele.net/pamiec-hyperx-savage-ddr4-8gb-3000mhz-cl18-hx430c15sb2-8-843076/

 

Coś takiego? Warto tą kość zakupić? Warto dokładać do cl18?

Nie mogę nigdzie znaleźć listy kompatybilności dla MSI z170 krait gaming 3x, możecie pomóc?

 

@Stasio132 Teraz to mnie zmartwiłeś z tą płytą główną :/ Kupiłem ją, z racji, że ktoś polecił ją w dość drogim zestawie, a przy okazji i tak mam cashbacka w wysokości 205zł.

 

Jest sens dokładania 100 zł do tych zasilaczy z cert. gold? Jeśli mam mieć potem problemy przy cx550m to dopłacę, tylko chcę być pewny, że nie dopłacam bezsensu, imo nadwyrężę przez to budżet.

 

Na zagranicznych forach w testach OC, podsumowali ją, że za tą kwotę posiada bdb możliwości przy OC.

Nie mylisz krait gaming z 3x? To są dwie różne płyty.

 

@edit: Poważnie 550W starczy pod OC 6600k + mocne gpu typu 980ti/1080? :o

Edytowane przez neckol
Link to post
Share on other sites

No to znajdź tak dobrą płytę z tak dużym cashbackiem od Intela...

Ja tam życze szczęścia w przypadku uszkodzenia i próby serwisowania u MSI, jak w miesiąc rozpatrza zgłoszenie i na drugi wyślą Ci naprawiona tudzież nowa to będzie dobrze.Tyle w temacie produktów MSI

 

@lewiis - celuję w jedną kość z racji, że za chwilę dołożę drugą :) Czasami zdarza mi się odpalić CAD'a, przeglądarkę z 10 zakładkami przez normy do rysunków + gra. Także 16GB uważam za must have. Nie jest to drogie, a przynajmniej spokój będę miał.

 

https://www.morele.net/pamiec-hyperx-savage-ddr4-8gb-3000mhz-cl15-hx430c15sb2-8-843124/

https://www.morele.net/pamiec-hyperx-savage-ddr4-8gb-3000mhz-cl18-hx430c15sb2-8-843076/

 

Coś takiego? Warto tą kość zakupić? Warto dokładać do cl18?

 

@edit: Poważnie 550W starczy pod OC 6600k + mocne gpu typu 980ti/1080? :o

Po pierwsze bierz dwie kości po 8GB dlaczego? Opcja dual Channel daje baaaardzo dużo.Takze dwie kości po 8gb są tańsze od jednej po 16gb.

 

Super Flower 550w ten co Ci dałem linka będzie jeszcze miał zapas mocy.Zasilacz najbardziej jest efektywny przy 50-80% użyciu.Na testach ten SF osiągał 130% efektywności czyli ponad 700W.Ale nie mówmy tutaj o takich liczbach bo ten zestaw nie weźmie nawet 400W.

Edytowane przez Stasio132
Link to post
Share on other sites

Nie musisz życzyć powodzenia. Jak się WYJĄTKOWO trafi na wadliwy egzemplarz to dopiero się można martwić rozpatrywanie gwarancji co na pewno się zmieniło od czasu zapewne Twojego odsyłania na gwarancję. 

 

 

 

Poważnie 550W starczy pod OC 6600k + mocne gpu typu 980ti/1080?

Do 1080 tak, do 980 Ti już nie.

 

 

 

Coś takiego? Warto tą kość zakupić? Warto dokładać do cl18?
 

CL18 to wyższe opóźnienia - gorsza wydajność czyli nie warto. CL15 / 14 jest optymalne.

 

 

 

Jest sens dokładania 100 zł do tych zasilaczy z cert. gold? Jeśli mam mieć potem problemy przy cx550m to dopłacę, tylko chcę być pewny, że nie dopłacam bezsensu, imo nadwyrężę przez to budżet.

Jak chcesz dopłacać to do XFX XTR / Corsair RM/RMx. Topowe konstrukcje z długą gwarancją.

Link to post
Share on other sites

Dopłacać bym nie chciał :D To może coś 600W? Chcę w razie czego odpalić coś mocniejszego w przyszłości oraz nie chcę zasilacza "na styk". Nie chcę niemiłej niespodzianki.

 

Co do ramów @Stasio132 - cały czas piszę, że chcę jedną kość, bo drugą zaraz dokupię. Chcę po prostu jak najszybciej odpalić komputer, a grafikę oraz drugą kość ramu zamówię za miesiąc.

@nos_tro to ten ram, który zaproponowałem może być czy jednak coś innego?

 

Co z tą pastą? Nie szkodzi, że ma dwa / trzy lata?

Edytowane przez neckol
Link to post
Share on other sites

 

 

Co z tą pastą? Nie szkodzi, że ma dwa / trzy lata?

Jeżeli jest tak jak mówisz to znaczy, że nadal zachowała swoje właściwości. Sam mam MX-4 i miało bodajże napisane przez ile zachowuje zdatność do używania (chyba 5 lat ale nie jestem pewny).

 

 

 

Dopłacać bym nie chciał To może coś 600W? Chcę w razie czego odpalić coś mocniejszego w przyszłości oraz nie chcę zasilacza "na styk". Nie chcę niemiłej niespodzianki.

To jaki budżet na zasilacz masz ?

 

RAMy 3000 MHz CL 15.

Link to post
Share on other sites

Czyli ramy te co podałem mogą być, ok.

ogólnie mam te 1200 zł na te elementy co podał. Podliczmy więc.

Chłodzenie 140

dysk 210

buda 245

ram 200

Powiedzmy mam te 400 zł. Pytanie czy warto dokładać do wyższych certyfikatów. Mam do zakupienia jeszcze monitor i gpu, także im większe fundusze mi zostaną tym lepiej. Oczywiście nie chcę czegoś zaniedbać.

I5 podejrzewam, że stanie na 4.5GHz.

Ramu kręcić nie będę.

GPU, jeśli będzie to 970 ti to możliwe, że w przyszłości się pobawię.

Dodatkowo będzie karta dźwiękowa.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ramu kręcić nie będę.

To nie widzę sensu abyś taki brał - bierz zwykłe 2133 MHz. Chociaż zachęcam do OC RAMu - mały wzrost wydajności ale jest to banalnie proste do zrobienia. 


 

 

970 ti

??? 

Link to post
Share on other sites

980ti missclick*

 

To załóżmy te OC RAM'u. Ram, który podałem czy coś innego z 3000?

 

Hmm teraz tak się zastanawiam co do GPU, że ja raczej nie zamierzam grać powyżej 1080p, ewentualnie podpiął bym drugi monitor (do pracy, nie przy grach).

Mówicie, że pobór prądu się zmniejsza.. W innych zestawach podejrzałem ,że wszyscy proponujecie 550W przy 6600k i 970.

Na pewno nie ma sensu brania 600/650W na wszelki wypadek? 

https://www.morele.net/zasilacz-corsair-rm550x-80plus-gold-550w-cp-9020090-eu-779365/ - co o tym myślicie? Czy nie warto dopłacać i zakupić coś z wcześniejszych propozycji?

 

Jeszcze raz przypominam, że do pc będzie włożona karta dźwiękowa. Będą też zasilane przynajmniej 3 wentylatory z samej obudowy.

Dysk hdd 7200 obr./min + ssd.

Napęd blueray, czytnik kart pamięci i podejrzewam, że jakieś pierdoły popodpinane pod usb.

Co do OC to zakładamy, że będzie kręcone CPU, GPU oraz RAM.

Edytowane przez neckol
Link to post
Share on other sites

Te co podałeś będą ok. Nie widzę sensu 1070 / 980 Ti jeżeli planujesz grać w FHD.... 550 W jest z zapasem nie ma sensu dopłacać do mocy - lepiej jest dopłacać do jakości zasilacza. Powyższy RMx jest bdb przykładem zasilacza o świetnej jakości.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...