Skocz do zawartości

Chłodzenie na i5 3470


Recommended Posts

Siemka, w te upały, grając w CS:GO moja max. temp. na CPU to nawet 71°, oglądając stream na twitchu jest stałe 52°, procesor intel i5 3470, chłodzenie boxowe. Przęglądam polecane coolery, ale ciężko mi wybrać ten jeden, wybór na prawdę jest szeroki, kwota jaką chciałbym przeznaczyć myślę że to około 200zł. Jednak widzę, że większość rankingów wygrywa Noctua NH-U14S ,jednak on jest za 300zł i tu pytanie czy na prawdę opłaca mi się dokładać ? Szczerze to nie bardzo bym chciał tak dużo wydać, ale jak byście mnie przekonali to pewnie bym kupił. Jeżeli chodzi moje propozycje, to myślę nad: Grandis XE1236v2, Thermalright Macho Direct, Fortis 3 HE1425, Fera 3 HE1224, be quiet! Shadow Rock LP,  Thermalright Macho 120 Rev.A lub B, AAB Cooling Super Silent P6 PWM. Więc proszę o wskazanie któregoś z nich, lub jakies inne propozycje.

Link to post
Share on other sites

Ja korzystam z NH-D14 w pracy na i5-3470k bez OC i co muszę przyznać że trzyma w miarę niskie temperatury, jak i jest ciche. Co do tańszych to chyba Fortis 3, a poniżej jego ceny Fera 2/3, przynajmniej według mnie. Also to wszystko zależy od twoich potrzeb i co uważasz za słuszny budżet.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja swojego i5 3470 @ 3,8-4,0 Ghz chłodziłem Freezerem 7 rev 1,0 za 30zł (musiałem nieco przerobić otwory w chłodzeniu pod pushpiny aby pasował pod 1155) i sprawował się super a temperatury (po kilku przejściach cinebencha albo ostrym graniu dochodziły max do 55C w upalny dzień). musiałem to chłodzenie przełożyć do innego kompa a teraz mam fortisa 3 i temperatury spadły ok 5C w stosunku do freezera. I5 3470 ma gluta pod czapką i nie opłaci się ładować nie wiadomo czego. Zwykły Spartan PRO HE1024 ten z 4 rurkami wystarczy a jak chcesz z zapasem to Fera a max to Fortis bo droższych się nie opłaca ładować chyba że masz zamiar rozbudować kompa. Na I5 3470 nie miałem boxa wiec nie powiem ale na I5 750@3,33Ghz pod obciążeniem freezer był lepszy od boxa o ok 15C (60-65C freezer a box 75-80C) Zadbaj też o dobrą wentylację obudowy.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...