Skocz do zawartości

Router wifi z ADSL - stream z kompa na TV


Recommended Posts

Mój kilkuletni Tp Link td-w8960n padł, prawdopodobnie spalił się modem po burzy. Chciałbym teraz przeskoczyć na coś lepszego, bo tamten - pomijając ciągłe zrywanie połączenia - nie pozwalał nawet na przesył przez wifi niczego ponad 480p. W TV wbudowana karta sieciowa ogarnia też pasmo 5 GHz i chciałbym to wykorzystać. Nie wiem jaki sprzęt podołałby, żeby uzyskać bez zacięć 720p lub lepiej. Czy musiałbym szukać w standardzie ac, czy wystarczy dwuzakresowy n? Potrzebowałbym też nowszej karty sieciowej niż posiadanej tl-wn721n.

Link to post
Share on other sites

Od siebie mogę polecić archera c20i, posiadam i smart TV nawet się nie zająknie, filmy na cda w 720p oglądam bez problemu, do tego ma dwa zakresy pracy 2.4 i 5 ghz, tak więc duży plus jak mieszkasz w bloku. Gram w różne gry online i nie narzekam, mieszkanie około 50m2 i daje fajny sygnał na całe. Kartę sieciową kupowałem Edimax AC 1200, też bardzo przyjemna z możliwością przestawiania anteny w dowolne miejsce za pomocą kabla. 

 

 

ps. sorry nie z kumałem że chcesz ADSL w takim razie moja propozycja odpada. 

Edytowane przez sword88
Link to post
Share on other sites

Jeśli zasięg jest dobry to do przesyłu 1080p wystarcza nawet N-ka 300-ka, nie wiem dlaczego nie szło Ci to na tym routerze, prawdopodobnie karta 150-ka którą masz nawiązywała połączenie z bardzo niskim linkiem i ona robiła za ogranicznik.

Edytowane przez cooger
Link to post
Share on other sites

Tylko, że w sąsiedztwie jest dużo sieci i jest to wyczuwalne szczególnie w weekend, kiedy to nawet takiego 480p nie idzie puścić na telewizor - ścina. Chyba jedyne wyjście to sygnał na 5 GHz? Zasięg przeważnie był dobry 4 kreski na 5, ale potrafił spaść do 2. Sygnał idzie przez 2 ściny i strop - w połowie drogi stoi router. Co do USB, czy podepnę kartę ac do 2.0 czy 3.0 nie powinno robić różnicy?

Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz iść w 5GHz to tylko AC, w n-ce to nie ma sensu bo 5GHz z zasady jest bardziej tłumione przez przeszkody niż 2.4GHz więc efekt może być nawet gorszy. Ten TV łączy się bezpośrednio z routerem? Jeśli tak to sprawdź jaki on ma moduł WiFi bo może się okazać, że to on jest słabym punktem. U mnie na WRP-300 (2.4GHz/300Mbps) bez problemu idzie nawet plik jakości BR (nie pamiętam jaki bitrate). Co do USB to o jakiej karcie myślisz? USB 2.0 to max 480Mbps a w rzeczywistości pewnie połowę tego.

Edytowane przez cooger
Link to post
Share on other sites

O USB pytałem, bo opis to jedno, a w praktyce jest zwykle dużo gorzej z transferem. Może kwestia sterowników lub czegoś o czym jeszcze sam nie wiem - wolałem się upewnić.

 

Urządzenia wszystkie idą przez wifi. TV w instrukcji opisany tylko:

IEEE802.11a/n 5GHz

IEEE802.11b/g/n 2.4GHz

bluetooth 3.0

Dobrze rozumiem, że karta w TV mimo, że "n" to połączy się z router "ac" na paśmie 5GHz, czy jednak router przestawi się też w tryb "n" i nie ma sensu nic lepszego kupować?

 

TV taki jak w tym linku:

https://www.avforums.com/review/panasonic-as650-tx-47as650-47as650b-led-lcd-3d-tv-review.10514

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...