Skocz do zawartości

Spadki fps w cs go na dobrym komputerze


Recommended Posts

Witam. Mam problem w Cs:Go, mój zestaw do grania:

 

  • Gigabyte Z77-D3H
  • Intel xeon e3-1245v2
  • 2x Kingstone HyperX Blu 8GB 1600MHz
  • EVGA GTX 960 4GB
  • Corsair cx500

Problem polega na tym że po zmianie karty graficznej z gtx 650 ti 1GB na 960 zauważyłem spadek fps w cs go. Natomiast z innymi grami nie zauważyłem takiego problemy. Z góry dziękuje.

Link to post
Share on other sites

Sprawdź, jakie taktowanie ma karta podczas grania, być może tak jak mówi crossek nie przełącza sie z trybu idle na normalny. Czym to się różni? Gdy karta nie jest wykorzystywana automatycznie obniża sobie taktowanie do np.: 300 mhz na rdzeniu i 300 mhz na pamięciach by zużywać mniej prądu, a w trybie normalnym twoja karta ma ok. 1300 mhz na rdzeniu i 7000 na pamięciach :)

Link to post
Share on other sites

w ustawieniach sterownika nvidii (nie pamiętam dokładnie jak to się nazywa bo siedzę na GPU od AMD od dawna :D - chyba panel sterowania nvidia ?) ustaw w profilu ogólnym opcję "preferuj maksymalną wydajność" (czy jakoś tak), to samo w profilu gry w ustawieniach sterownika

Edytowane przez crossek
Link to post
Share on other sites

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Problem polega ta tym że karta posiada coś  takiego jak fun speed, czyli podkręcanie mocy karty. Działa to wtedy, gdy temperatura zacznie przekraczać coś koło 60*C. Można to też ustawić ręcznie np. przy pomocy evga precision x

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...