Skocz do zawartości

Mała modernizacja komputera


Recommended Posts

Witam mam zamiar trochę zmienić mój komputer który już swoje lata ma za sobą ale dalej działa i nie mam zamiaru kupować nowego ze względu na budżet. Mogę przeznaczyć maks 400 zł, chciał bym wymienić raczej procesor i dokupić trochę ram. Wiem że to nie jest jakaś super szybka maszyna ale parę rzeczy już w nim wymieniłem kartę i płytę główną.

Procesor: Intel Core 2 Duo E7400 2.8GHz
Płyta główna: Gigabyte P35-S3
Ram: 2GB DDR2
Karta graficzna: NVIDIA GeForce 9800 GT
Zasilacz: Qoltec 400W SilentLine
Monitor: 1440x900

Jeśli macie jakieś sugestie na pewno wysłucham gdyż ja doświadczenia za dużego nie mam choć zupełnie zielony nie jestem.
Procesor nad jakimi patrzyłem to Intel Quad Core Q6600 z tego co widziałem chyba nie jest najgorszy. 
 

Link to post
Share on other sites

Zapoznaj się z tym tematem.

http://forum.benchmark.pl/topic/216597-kt%C3%B3ry-zestawik-lepszy/

 

Tutaj masz test procków z tego przedziału.

http://pclab.pl/art50000-14.html

 

http://allegro.pl/asrock-h61icafe-i3-2120-8gb-ddr3-dual-fera-2-i6278941437.html

Tutaj jest całkiem dobra oferta ze względu na 8GB ram całkiem dobry procesor i3 który jest wydajniejszy od tych quadów no i masz ciche i wydajne chłodzenie.

 

Bardziej wydajnościowo jest rzucić się na i5-2xxx tak jak opisane w temacie który podałem, nadwyręży lekko budżet o jakieś 30 zł ale chyba to nie problem ?

Edytowane przez radek64
Link to post
Share on other sites

 

 

Qoltec 400W SilentLine

do kosza. Tykająca bomba.

 

Generalnie, zasilacz (chieftec/fortron) używane 400-500w masz na allegro za ~80zł. Do tego zostaje Ci tylko polować na takie okazje jak wyżej. 

inna opcja- i5 7500 ~150zł+ mobo ~100zł + ram ~100zł. 

Link to post
Share on other sites

Ja bym licytował ten zestaw z i3 jak masz 400pln. Swój zestaw sprzedaj ze 100-150pln dostaniesz za cpu,mobo i ram i na zasilacz będzie. Jak kiedyś uzbierasz to zmienisz grafikę a potem cpu na i5. Do 9800gt to ten i3 i tak będzie za mocny.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ja bym licytował ten zestaw z i3 jak masz 400pln. Swój zestaw sprzedaj ze 100-150pln dostaniesz za cpu,mobo i ram i na zasilacz będzie. Jak kiedyś uzbierasz to zmienisz grafikę a potem cpu na i5. Do 9800gt to ten i3 i tak będzie za mocny.

 

Popieram. Z 1156 nie wyciągniesz już więcej, a na 1155 zawsze możesz dorzucić i5-2500 lub i7-2600 a to sporo podniesie osiągi. Do tego z tym chłodzeniem nawet jakieś lekkie OC zrobisz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...