Skocz do zawartości

Aparat do filmów FHD, ruchomy wyświetlacz, do 1700zł.


Recommended Posts

Cześć.

Do nagrywania filmów i robienia zdjęć obecnie posiadam LG G4. Jak na smartfona jestem nim mile zaskoczony, jednak potrzebuję urządzenia, które będzie przeznaczone tylko do filmów i zdjęć (kamera odpada).

Poszukuję więc aparatu, który będzie posiadał poniższe cechy:

- filmy FHD 60 kl./s (...może 30 kl./s wystarczy?), w każdym bądź razie oczekuję czegoś znacznie lepszego, niż oferuje LG G4.

- musi poradzić sobie z dość dużymi zbliżeniami  - przykład KLIK lub KLIK.

- obrotowy wyświetlacz (koniecznie) - przykład KLIK.

- WiFi z pewnością będzie wartością dodatnią, lecz niekonieczniie musi być.

- niewielki gabaryt mile widziany

- możliwość ładowania akumulatora podczas użytkowania aparatu (niekoniecznie)

- zdjęcia oczywiście jakości nie gorszej, niż LG G4.

- sterowanie z pilota (może być opcjonalnie) lub z oprogramowania na smartfona.

- kwota maksymalna - 1700zł.

 

Z góry dzięki za wskazówki.

Link to post
Share on other sites

Cześć.

Do nagrywania filmów i robienia zdjęć obecnie posiadam LG G4. Jak na smartfona jestem nim mile zaskoczony, jednak potrzebuję urządzenia, które będzie przeznaczone tylko do filmów i zdjęć (kamera odpada).

Poszukuję więc aparatu, który będzie posiadał poniższe cechy:

- filmy FHD 60 kl./s (...może 30 kl./s wystarczy?), w każdym bądź razie oczekuję czegoś znacznie lepszego, niż oferuje LG G4.

- musi poradzić sobie z dość dużymi zbliżeniami  - przykład KLIK lub KLIK.

- obrotowy wyświetlacz (koniecznie) - przykład KLIK.

- WiFi z pewnością będzie wartością dodatnią, lecz niekonieczniie musi być.

- niewielki gabaryt mile widziany

- możliwość ładowania akumulatora podczas użytkowania aparatu (niekoniecznie)

- zdjęcia oczywiście jakości nie gorszej, niż LG G4.

- sterowanie z pilota (może być opcjonalnie) lub z oprogramowania na smartfona.

- kwota maksymalna - 1700zł.

 

Z góry dzięki za wskazówki.

 

Fuji w nagrywaniu filmów jest słaby,jego priorytetem są zdjęcia.Przy twoich wymaganiach G7X ale musisz dołożyć.

Link to post
Share on other sites

 

 

Proszę
Dzięki za ciekawą propozycję. Muszę sprecyzować moje wymaganie odnoście obrotowego wyświetlacza - on musi się obrócić tak, żebym mógł zrobić sobie selfie. Muszę widzieć siebie i jednocześnie mieć podgląd kadru. Przepraszam, że nie napisałem tego wcześniej. 

Muszę też sprawdzić zoom - obawiam się, że może być mały (wolałbym większy)

 

 

 

G7X
Podobna sytuacja z wyświetlaczem, jak w X30. Cena zdecydowanie za wysoka.
Link to post
Share on other sites

Wiem, że obiektyw jest ważny, ale jak nie ma obrotowego wyświetlacza to z automatu dyskwalifikacja. 

 

Czy naprawdę nic nie ma w okolicach 1700zł aparatu z ruchomym wyświetlaczem i z zoom'em optycznym, który przebiłby jakością głupiego smartfona. 


e://

 

A taki jest znośny Canon EOS M10...?

Link to post
Share on other sites
Gość MC.Paderewski

Gdybym miał podobne wymagania (i budżet), to rozważałbym zakup Panasonica FZ200.

 

Obrotowy wyświetlacz - jest

Zoom 24x

Filmy Full HD 60/50 klatek (AVCHD - NTSC/PAL), 30/25 klatek (MP4 - NTSC/PAL). 

Cena w granicach 1400 zł.

 

Na minus:

- mniej megapikseli niż w LG G4 (12MP vs 16MP)

- brak wi-fi / wyzwalania z pilota.

 

 

Sample video z youtuba.

Link to post
Share on other sites
Gość MC.Paderewski

To o Twojej wiedzy mówi wszystko... 

 

Eee... co o niej mówi? Podałem dane prawdziwe.

LG G4 ma 16MP a Panasonic 12MP (pomijam kwestię optyki, właściwości matryc itp.). Może ma to dla kogoś znaczenie.

Tym bardziej, że w wymaganiach został wymieniony punkt: "- zdjęcia oczywiście jakości nie gorszej, niż LG G4."

Link to post
Share on other sites

 

 

pomijam kwestię optyki, właściwości matryc itp.

 

Dlaczego pomijasz ?

W przypadku matryc 1/2.3" z Panasa i 1/2.6" z LG, 10% większa matryca to dużo przy tak małych sensorach, mniejsze upakowanie pixelami pozwala na uzyskanie znacząco lepszego DR, nie mówiąc już o tym, że do limitu dyfrakcyjnego dalej.

 

Mam w jednym z aparatów też 16MP, tylko przekątną matrycy jakieś 4x większą, jak myślisz, LG zrobi zdjęcie o takiej samej szczegółowości ?

 

Wbrew pozorom optyka w tym Panasie wydaje się bardzo ok, natomiast nie jestem pewny, bo nie miałem w rękach, a tym bardziej nie kręciłem nim filmów, ale w niektórych miejscach podają że ma "tylko" 50/25fps, a nie 60/30 - tu bym prosił o jakąś weryfikację ;)

Link to post
Share on other sites
Gość MC.Paderewski

Dlaczego pomijasz ?

 

Pomijam, wszakże o moim poziomie wiedzy ponoć już wszystko wiadomo, a nie chciałbym nikogo wyprowadzać z błędu.

 

 

 

Mam w jednym z aparatów też 16MP, tylko przekątną matrycy jakieś 4x większą, jak myślisz, LG zrobi zdjęcie o takiej samej szczegółowości ?

 

Pytanie retoryczne? LG byłby bez szans.

 

 

 

Wbrew pozorom optyka w tym Panasie wydaje się bardzo ok, natomiast nie jestem pewny, bo nie miałem w rękach, a tym bardziej nie kręciłem nim filmów, ale w niektórych miejscach podają że ma "tylko" 50/25fps, a nie 60/30 - tu bym prosił o jakąś weryfikację

 

Info z oficjalnej strony Panasonic Polska.

FZ200 > Przegląd > Najważniejsze informacje > slajd 4.

60/30 NTSC / 50/25 PAL

Link to post
Share on other sites

Jestem prawie przekonany do tego  - Panasonic Lumix G DMC-GF6 + 14-42 mm + 45-150 mm

Ma "chyba" wszystko co potrzebuję. Rozeznam się jeszcze, jak u niego z filmami - jak zrobi je lepiej niż LG G4, to idę i go kupię.

Jak ktoś z Was może potwierdzić jego wyższość nad smartfonem, to z chęcią wysłucham. 

Link to post
Share on other sites

http://fotoblogia.pl/7542,rodzaje-i-wielkosci-matryc-wszystko-co-powinienes-wiedziec-poradnik

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/rozmiar-sensora-w-smartfonach.html

 

Póki co aparat będzie lepszy od tego urządzenia w smartfonie....no chyba,że wykonane fotografie oglądasz tylko na smartfonie....

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Pokaż jakiś materiał . Chodzi o jakość obrazu? Zdjęć czy filmów? W jakich warunkach nagrywasz? Na jakich ustawieniach? Bo przy małej ilości światła to i zestaw pełnoklatkowy za 15 tys. nie da dobrej jakości. No i materiał należy obrobić np. w SpeedGrade'ie. Ważne są formaty i kompresja. Dużo więcej z tym zabawy niż przy zdjęciach.

 

htt ps://www.youtube.com/watch?v=F8oMeEaoe6Q&feature=youtu.be&t= 9

Tu było dość mocno doświetlane. Zwykłe oświetlenie nie wystarczy mimo , że naszym oczom wydaje się , że jest jasno. Przesłona nie może mieć niskich wartości bo wtedy ostre będą tylko fragmenty przedmiotu. Ważny jest też rodzaj światła.

 

Z kompaktami byłoby tylko gorzej.
 
Do 2600zł w lustrzankach to będzie APS-C, trochę większa matryca ale dużego skoku nie będzie. Jest sens wtedy kiedy masz upatrzoną optykę do lustrzanki bo są również bezlustrowce o tej matrycy a chodziło Ci również o mobilność. W lustrznkach do głowy przychodzi mi Nikon D5200 + Sigma 17-50. Znowu autofocus w Nikonie jest dość mizerny, a Canon ma trochę gorsze matryce w budżetowych modelach. 

 

Ja bym Ci radził iść do sklepu i poprzymierzać inną optykę. Te kitowe obiektywy nie są specjalnie ostre w porównaniu do droższych modeli aczkolwiek jakością telefon taki zestaw z kitem powinien pogonić tak czy siak.

Link to post
Share on other sites

Xarix - link nie działa.

Mobilność nie - aparat będzie cały czas na statywie. Napisałem, że niewielki gabaryt mile widziany, ale teraz to nie ma znaczenia. Po prostu myślałem, że w tej cenie bezlusterkowiec będzie OK.

Kłopot polega na zdjęciach makro. Ten Panasonik nie robi ich dobrze. Filmy są akceptowalne przeze mnie,....ale zdjęcia do bani.

To wycisnąłem z LG G4. Średnica tego przedmiotu wynosi 6mm, więc przedmiot jest niewielki.

http://i.imgur.com/VWQzPh6.jpg

 

 Panasonic'iem wychodzi kupa z przedmiotem o średnicy nawet 30mm - nie mogę uzyskać odpowiedniego zbliżenia, trzeba oddalić aparat, aby złapać ostrość. Zdjęcia są robione na statywie w nazwijmy to "komorze bezcieniowej" - światła jest dość.

 

Myślę nad - Nikon D5200 + 18-105 mm VR     lub      Nikon D5200 + 18-55 mm VR II + 70-300 mm Di LD.

....chyba że Panasonic Lumix DMC-FZ1000?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...