Skocz do zawartości

Chłodzenie do 6700k do 400 zł.


Recommended Posts

Cześć,

 

Szukam chłodzenie do nowego procesora (6700k). Mam obudowę Corsair 800D więc wejdzie prawie każde chłodzenie (o ile nie każde). Budżet wynosi 400 zł. Nie chcę kompaktowego chłodzenia wodnego.

Myślałem o Prolimatech Genesis, ale zastanawiam się czy nie wygnie procesora.

 

Z góry dziękuję za pomoc.


Zapomniałem napisać jakie RAMy kupuje: G.Skill Trident Z DDR4 lub Corsair Vengeance LPX DDR4.

Link to post
Share on other sites

A zastanawiałęś się nad tym ?http://allegro.pl/noctua-nh-d15-2-x140-mm-amd-intel-cichy-wydajny-i5282744529.html
A jesli obawiasz sie o wygniecie procesora to wszystko zalezy jak mocno przykrecisz chlodzenie do procka , bo np Pasta Gelid extreme nie wymaga max nacisku , mx-2 niby takze , ja u siebie nie docisnalem na sile tylko o tak i mam 62C max przy pascie mx-2 .


PS. i czy warto tyle kasy wydawac na chlodzenie ? czy planujesz mocne OC ?

Jak nie to starczy ci dobra thermalrigh Macho 120/140 cena 200zl +/- która sam mam 120stke sbw

Edytowane przez ciomasta
Link to post
Share on other sites

Bez sens tyle wydawać , to już lepiej kupić Macho 120 SBW który ma 1 wiatrak w zestawie lecz można sobię dokupić drugi i zamontować z drugiej strony bo ma taką możliwość i kosztuje poniżej 195zł

No oczywiście że można, Macho też da radę ale przy podkręcaniu zostaje w tyle za Archonem. Bez mocnego podkręcania Macho będzie wystarczający ale to już taki klocek. Można też Fortisa czy Grandisa, że nie wspomnę o cieszącym oko BeQiuetem Dark Rock 3, te są do 200 czy 300 zł.

Link to post
Share on other sites

Alpenfohn Olymp jest bardzo wydajne. Na niektórych testach jest wydajniejsze nawet od noctua nh-d15 uważaną za jeden z najwydajniejszych chłodzeń na rynku.

 

Zgadza się, w tych testach : 

http://www.hardwareluxx.de/index.php/artikel/hardware/kuehlung/38158-dual-tower-riese-alpenfoehn-olymp-im-test.html

 

http://gamezoom.net/artikel/Alpenf_hn_Olymp_Test_Review_Video_-35489-2

 

W pierwszym idą równo a po zmianie wentylatorów Olimp trochę wyprzedził NH D15, a w drugim praktycznie przegania ścisłą czołówkę, chociaż do tego drugiego testu podchodzę sceptycznie. Może się mylę?

Edytowane przez choleryk65
Link to post
Share on other sites

A co by bylo gdyby zamiast zwykłego wentylatora dołączonego w zestawie by kupić lepszy co ma 15 łopatek niby 50-60 % wydajniejsza ? niedało by to spory plus ?

 

      W mojej Noctule D14 wymieniłem oryginalne wentylatory na serie TY-141/147 Thermalrighta. Wydajność chłodzenia wzrosła czyli temperatury poszły o kilka stopni w dół, ale nie aż tyle żeby się tym zachłysnąć,  ale jest przy okazji znacznie ciszej, więc jest sens by wymienić wentylatory. Ale też się może okazać, że po zmianie wentylatora pogorszyła się wydajność, ale na przykład tu winnym może być sam radiator, chodzi mi o upakowanie finów, może bardziej odstęp pomiędzy nimi, jeżeli jest gęściej trzeba zastosować wentylator o wysokim ciśnieniu statycznym, sama wydajność CFM nie wystarczy bo nie przepchnie szybko powietrza.

     Co do ilości łopatek, miałem kiedyś w mojej starej budzie Silverstona wentylator dziewięcio łopatkowy i tak dla testów zmieniłem go na siedmio łopatkowego, i okazał się bardziej wydajny niż poprzednik, mimo, że miał niższe obroty i mniej łopatek. To działą także w drugą stronę. Wszystko zależy od konstrukcji, między innymi kształtu, nachylenia, grubości łopatek, sztywności ramki  i.t.d. 

Edytowane przez choleryk65
Link to post
Share on other sites

 

 

Może się mylę?

W tym teście też jest minimalnie wydajniejszy:

 http://extreme.pcgameshardware.de/luftkuehlung/428218-review-alpenfoehn-olymp-olympische-kuehlleistung.html

Pewnie są porównywalne. Chociaż niemieckie portale mogą bardziej promować swój produkt. Każdy kraj ma swojego pc-laba xd

Link to post
Share on other sites

W tym teście też jest minimalnie wydajniejszy:

 http://extreme.pcgameshardware.de/luftkuehlung/428218-review-alpenfoehn-olymp-olympische-kuehlleistung.html

Pewnie są porównywalne. Chociaż niemieckie portale mogą bardziej promować swój produkt. Każdy kraj ma swojego pc-laba xd

Dokładnie, promują ile wlezie ;) Z ich wentylatorami w testach jest tak samo, u siebie uber alles a na innych portalach już nie jest tak różowo, co nie znaczy że są złe ale bez przesady :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...