Skocz do zawartości

Router pod internet 300/300Mbit/s


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Chelsey,

Recommended Posts

Witam,
tak jak w tytule potrzebuję router do internetu 300/300Mbit/s. Operator od którego będę miał internet poleca od siebie router:MikroTik MT RB951G-2HnD natomiast niekoniecznie podoba mi się brak anteny. Tak więc poszukuję routera na pewno z anteną(antenami) o w miarę dobrym zasięgu (tak żeby przez te 2-3 ściany był w stanie dostarczyć wifi do telefonu). No i koniecznie musi obsługiwać oczywiście taką prędkość internetu. Cena to tak do 300zł, chyba że dałoby się taniej http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/wink.gif
Z góry dzięki za wszelkie sugestie. 

Link to post
Share on other sites

Ten model routera posiada anteny i to nie byle jakie ( wbudowane ) . Osobiscie posiadam to urządzenie od paru lat i jestem zadowolony. Pokrywa mi zasiegiem dom o powierzchni 300m2 a ponad to , jak to przystało na MikroTika jest konfigurowalny w kazdy mozliwy sposob. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

O, w takim razie miło słyszeć. Ogólnie to nie za bardzo się znam w temacie sieci, ale wiem, że na pewno dostanę od firmy w której biorę internet urządzenie i teoretycznie to niby mogę komputer bezpośrednio pod nie podpiąć, natomiast nie ma ono wifi, a potrzebuję je wiec router też jest konieczny.

A czy ewentualnie byłby może jakieś inne routery do takiego łącza ale w niższej cenie? Bo nie ukrywam, że 300zł to trochę dużo jak do domowych zastosowań, gdzie będzie podłączony tylko jeden komputer kablem + 3 telefony za pomocą wifi. 

I jeszcze jedno, czy moja karta sieciowa w komputerze uciągnie taką prędkość? Bo mam obecnie zintegrowaną Realtek RTL8111GR.

Edytowane przez Chelsey
Link to post
Share on other sites

coś tańszego to polecamTP-Link WR1043ND 
http://allegro.pl/router-n450-tp-link-tl-wr1043nd-v3-450mbps-gigabit-i5801291593.html

 

w Twoim przypadku, ważne jest zeby router posiadał złącza LAN/WAN gigabitowe . no i jeżeli chcesz po Wi-fi przepuscisz taką szybkośc internetu to router z obsługą AC ( MIKROTIK ktory poleca usługodawca i ja  nie posaida AC tylko N 300Mbps wiec przepuscisz tam na wifi okolo 200 Mbps ) . 

 

Twoja karta sieciowa na tym układzie  na 99% jest gigabitowa wiec spokojnie po kabelku będzie smigać . 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Akurat wifi może być i nawet do 50, nie robi mi to większej różnicy, gdyż jak napisałem to tylko pod telefony.

A jak jest z zasięgiem w tym routerze? Myślisz, że da rade przebić się przez 2-3 ściany? Bo obecnie korzystam z badziewnego netiaspota i ma z tym ogromny problem. 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • Rozwiązanie

Wybaczcie że post pod postem, ale jako, że miałem możliwość przetestowania obu routerów tj wspomnianego wyżej Mikrotika i TP-Linka to mogę co nieco powiedzieć o ich zasięgu, być może kogoś to zainteresuje. Otóż TP-LINK niestety ale nawet nie ma startu do Mikrotika jeśli chodzi o zasięg wifi, różnica w domu była kolosalna. TP-Link nie łapał sygnału wifi już w niektórych pomieszczeniach w domu, podczas gdy Mikrotik wykazywał (co prawda bardzo słaby) ale zasięg nawet na ulicy. Także raczej polecałbym doinwestować w tego pierwszego ;) 

Aaaa, testy łapania wifi były wykonywane na smartfonach (także na lapkach pewnie byłoby na obu jeszcze lepiej). 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...