Skocz do zawartości

Jaka karta 7.1 do seenheiser game one


Recommended Posts

Witam, 

 

Zamowilem sobie senki game one. Prawde mowiac tylko do grania CS:GO. Chodzi tutaj tylko i wylacznie o dobre pozycjonowanie. Z tego co poczytalem to sa najlepsze jakie moge dostac "gamingowe". Lecz przed zakupel nie zdalem sobie sprawy ze nie jest do nich zalaczona karta taka na usb 7.1, taka jak jest naprzyklad dodana w 363d, gdybym widzial to bym bral 363d. Poczytalem troche i z tego co ludzie pisza to zintegrowane karty z plyty ciezko radza sobie w csgo, szczegolnie z tymi sluchawkami. 

 

Moglibyscie zarzucic jakas karta dzwiekowa pod te sluchawki? Tak jak juz pisalem, chodzi o pozycjonowanie, 7.1 musi byc. 

 

Budzet: 400zl ?

Link to post
Share on other sites

bleck55 po co się denerwować kolega chał wydać 700zł za słuchawki (które Senncheiser produkuje biorąc jeden ze swoich modeli za ~200zł i doczepiając mikrofon) to wydał. Mają w nazwie game i ładny mikrofon i w ogóle. Więc teraz potrzebuje jeszcze kupić sobie kartę która mu zniekształci dwukanałowy dźwięk docierający odpowiednio do ucha lewego i prawego. Kolega ma jeszcze ucho przednie, tylne i ucho do subwoofera. Co zrobisz rodzą się tacy ludzie co mają dodatkowe pary uszu. Trzeba coś polecić. Myślę że ta będzie OK no i ma 7.1 w nazwie wiec na pewno da lepszy dźwięk ale cudów się nie spodziewaj bo te senki mają raptem 50 ohm więc dobra integra na płycie również powinna sobie z nimi poradzić bez zająknięcia.

http://www.ceneo.pl/5655167#tab=spec

 

A tak na poważnie mówiąc Gyamato załóż sobie jakie tam masz słuchawki zamknij oczy i odpal ten film a potem poczytaj co nieco o rodzajach słuchawek i pozycjonowaniu czy jak to laicy nazywają głębi i szerokości sceny muzycznej.

Link to post
Share on other sites
Moglibyscie zarzucic jakas karta dzwiekowa pod te sluchawki? Tak jak juz pisalem, chodzi o pozycjonowanie, 7.1 musi byc. 

 

Budzet: 400zl ?

 

Celuj w Xonara Phoebus Solo - poradzi sobie z tymi słuchawkami. 7.1 możesz sobie sztucznie wygenerować za pomocą oprogramowania, bo same słuchawki są stereo. Czy Ci to pomoże w graniu? Nie wiem - sam musisz ocenić. Jedni lubią się wspomagać systemami Dolby, inni zaś wolę grać na czystym stereo.

Link to post
Share on other sites

trochę taki efekt studni się robi ,no i jeszcze np. bas się powiększa (nie wiadomo po co) .Ja tego kompletnie nie używałem do gier, bo też nie było żadnej potrzebny.Prawdą jest, że scena bardzo urosła ale jakim kosztem ? 

Link to post
Share on other sites

 

 

więc możesz sobie sprawdzić jak to brzmi w praktyce.
 

 

Znam wszystkie te efekty pozycjonowania i do tej pory najlepszy dla mnie to CMSS-3D i.... zgrozo DTS Headphone zaimplementowany w słuchawkach G933 Logitech'a.

Link to post
Share on other sites

CMSS-3D miałem na Audigy 2 ZS i używałem tego dość długo do grania w CS 1.6. Bardzo się do tego przyzwyczaiłem i miałem w sumie odpalone zawsze. Wyłączając CMSS-3D czegoś mi w dźwięku brakowało. Po jakimś czasie, jak zacząłem kupować lepsze słuchawki dało się odczuć, że jednak nieco degraduje dźwięk i jego szczegóły, w zamian nadaje przestrzenności, sztucznej, ale jednak.

 

Potem grałem bez i w sumie już nigdy do CMSS-3D nie wróciłem, bo później wydawało mi się, że zbytnio kasztani dźwięk.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No i tak czasami jest. CMSS-3D i Dolby może być dobrym zamiennikiem ale do czasu, kiedy dobierzemy dobry, przestrzenny zestaw składający się z DACa - wzmacniacza- słuchawki. Żeby tylko jeszcze producenci przestali być tacy leniwi i implementowali w gry solidne efekty dźwiękowe, jak np. holografia ale to już znaczne koszty ,choć efekt byłby już wyborny.  

Link to post
Share on other sites

@adivxv

od czasu gdy Microsoft razem z wydaniem Visty wykastrował system z wszystkich ówczesnych systemów dźwięku przestrzennego (ale takiego prawdziwego z wyliczanie toru fali dźwiękowej) i gra z dnia na dzień cofnęły się w rozwoju strony dźwiękowej o jakieś półtory dekady panuje w tym temacie zastój. 

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak u was ale u mnie F4 bardzo dobrze sobie radzi jeżeli chodzi o pozycjonowanie. Nie muszę się zastanawiać biegając po Bostonie skąd padają strzały i gdzie aktualnie jest zadyma.

W szczelankach jeszcze nie sprawdzałem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...