Skocz do zawartości

Wymiana GF gts450 na ? (do 1400 zł)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Morfiks,

Recommended Posts

Witam sedecznie, naszedł ten moment gdzie fundusze po styczniowym upgradzie puszki pozwalaja na wymiane poczciwego GTSa 450 na cos cos pozwoli pograc kolejne 2-3 latka na w miare wysokich detalach w rozdziałce fullhd. 


Celował bym w nowa 480 od AMD (wersja 8GB), kwestia premiery i jakichś oficjalnych  testów. Jeśli by jednak ta nowa karta nie była taka wspaniała jak ja malują co innego byli byście skłonni polecić.


I takie male pytanko poza tematem troszkę, czy ta moja zasiłka pociągnie te mocniejsze karty i czy jest jakaś opcja zakupienia przedłużek do kabli bo zasilanie do procka mam tak na styk wepchane.


 


Płyta: MSI B150 PC MATE


Proc: Intel i5-6400


Pamięci: Kingston HyperX Fury DDR4 2133 Mhz 8 GB


Zasilacz: OCZ 600 SXS2


Dysk system: Plextor 128 GB M6S


Dysk dane: Samsung HD103SJ


Obudowa: Gladiatus M20 Pure Black


 


Pozdrawiam Krzys


Edytowane przez Morfiks
Link to post
Share on other sites

 

czy jest jakaś opcja zakupienia przedłużek do kabli bo zasilanie do procka mam tak na styk wepchane.

 

A dlaczego tak na styk? Przecież twoja obudowa ma system aranżacji okablowania, nie powinno być problemu. Przedłużki od zasilania nawet nie są zalecane.

Obejrzyj sobie ten filmik, może pomoże w sposobie ułożenia kabli: 

Link to post
Share on other sites

ReznoR prawie dokładnie tak mam rozplanowane okablowanie, przejrzałem filmik w pracy i bylem zdziwiony dlaczego u mnie kabelki 2x4 piny są takie krótkie, wróciłem pół godzinki temu do domu i pierwsze co zrobiłem to rozebrałem blaszaka i co się okazało kabel od spodu mi się zagiął, zahaczył oplotem i skrócił się o jakieś 6-7 cm :)  Teraz już tip top :) Pozostawiam pytanko o to czy ta zasiłka uciągnie budę z nowa kartą? Bo już ponad 3 lata ma na karku. 

 

Żetony już czekają, jeszcze tydzień, pierwsze testy i się wszystko wyjaśni. Oby zapowiedzi się sprawdziły bo mam ochote troszke pograć przy okazji urlopu (remontu w domu).

Link to post
Share on other sites

Jakoś jestem troszkę sceptycznie nastawiony do używek, a nowe w 970 w cenie około 1300 zł. Kurcze sam już nie wiem, od pon urlopik wieczorami chętnie bym pograł a czekać kolejne kilka tyg na niereferenty od AMD czy na GTX 1060 już mi się nie chce. 

Link to post
Share on other sites

Spoko procek,fakt szkoda żeby się marnował,może zakup gtx 950 z używek,mało jest ofert ale codziennie jakaś się pojawia normalna za ok 500-550 zł,każdy tytuł na niej konkretnie zagrasz i sprzedasz z jakąś tam stratą małą zapewne (jak już) np po dwóch miesiącach,do tego czasu ceny nowych lepszych modeli się ustabilizują.

Z nówek w tej kwocie teraz kupować raczej średnia opcja,za blisko nowości. 

Link to post
Share on other sites

Własnie pośpiech zawsze jest złym doradcą, chciał bym kartę która da mi na powiedzmy 1-2 lata możliwość grania w full hd przy 60 klatach (wiadomo w nowych tytułach trzeba będzie zjeżdżać z detalami). Pomyślałem ze kupię na teraz gtx'a 950 na miesiąc może dwa żeby choć pograć w coś w zadowalającej jakości a jak się sytuacja ustabilizuje (niereferenty rx480, czy premiera gtx 1060) coś kupie na dłuższy czas. 

Jaka 950 szukać i do jakiej ceny ? Bo na alledrogo znalazłem 4 sztuki używek.

Edytowane przez Morfiks
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Żeby zamknąć temat, jednak zdecydowałem się poczekać co się będzie działo po premierze 1060. Czekam na ten tydzień i kupuję radeona rx 480 Nitro+ 4GB. 

Przy okazji będe zamawiał nowy wentyl na proca bo jade na boxie, jakies propozycje ? (Wiem ze nie ten dział ale może jakoś zaden mod mnie za bardzo nie skarci :) )

Link to post
Share on other sites

Żeby zamknąć temat, jednak zdecydowałem się poczekać co się będzie działo po premierze 1060. Czekam na ten tydzień i kupuję radeona rx 480 Nitro+ 4GB. 

Przy okazji będe zamawiał nowy wentyl na proca bo jade na boxie, jakies propozycje ? (Wiem ze nie ten dział ale może jakoś zaden mod mnie za bardzo nie skarci :) )

 

Masz zablokowany procesor i przypuszczam, że nie będziesz podkręcał więc ze spokojem wystarczy ci taki SPC Fera. Sporo cichszy od boxa.

Link to post
Share on other sites

Masz zablokowany procesor i przypuszczam, że nie będziesz podkręcał więc ze spokojem wystarczy ci taki SPC Fera. Sporo cichszy od boxa.

Dzięki za radę, kwestia chłodzenia proca załatwiona (w upalne dni miałem po kilkunastu minutach tyrania w cs:go 65-67 stopni na procu i wydaje mi się ze troszkę dużo).

Teraz druga kwestia głównego tematu, napaliłem się na tego rx480 Nitro+ obejrzałem test do LIptona i wydajność i cena ok jak dla mnie, przestraszyłem się troszkę temperaturami przy obciążeniu (77 stopni, lekko za dużo), W ogóle jest jakies info kiedy wiecej niereferentów trafi do sprzedaży (gdzies mi się o uszy obił 29 lipiec). 

Edytowane przez Morfiks
Link to post
Share on other sites

Póki co czekaj, jeżeli cenowo zrówna się z NV to chyba lepiej iść w nią (może i gorsze wsparcie na dłuższą metę, jednak w DX11 RX480 przegrywa) no i nie ma oficjalnych testów innych niż od liptona (a przynajmniej ja nie widziałem).

Link to post
Share on other sites

Urop minal, już troszkę mi się czekać nie chce bo gierce zakupilem a na mojej starej grafie to ciężko nawet odpalić. Z jednej strony dołożył bym te 2 stowki do 1060 ale jak się wkoncu dx12 ruszy to trzeba będzie znowu wymieniac ;/

Post pod postem, ale chciałem odświeżyć.

 

Zmęczyłem się już tym czekaniem, żadnych konkretnych informacji kiedy się jakieś fajne niereferenty rx480 pojawia, gtx 1060 biorąc pod uwagę moje niedawne nieprzewidziane wydatki troszkę za drogie.

 

Już prawie się zdecydowałem, chciał bym tylko potwierdzenia biorę coś na przeczekanie.

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-950-oc-2gb-ddr5-128-bit-hdmi-2x-dvi-dp-gv-n950wf2oc-2gd-707403/

Co o tym myślicie?

 

Uprzedzając pytania, karta musi być nowa, juz tyle razy przejechałem się na używanym sprzęcie że choć pewnie coś lepszego za tą cenę bym dostał to jakoś będę spokojniejszy.

Edytowane przez Morfiks
Link to post
Share on other sites

Niedobry wybór.
Jak chcesz GTX 950 to weź lepiej tą, cichsza znacznie: http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/msi-geforce-gtx950-gaming-2gb-ddr5128bit-dvihdmidp,62586.html
I też ma 3 lata gwarancji.

Testy niereferentów: http://pclab.pl/art67598-57.html

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Jeżeli te 1400zł aktualne, to bierz MSI Radeon RX 480 Gaming X 8GB GDDR5 http://www.x-kom.pl/p/319352-karta-graficzna-pci-e-msi-radeon-rx-480-gaming-x-8gb-gddr5.html . Test http://www.guru3d.com/articles-pages/msi-radeon-rx-480-gaming-x-review,1.html .

Edytowane przez daryzda
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Aktualizacja.

 

Zamówiłem Sapphire RX 470 NITRO+ 4GB, mam nadzieję że koło piątku do mnie dojdzie. Po testuję troszkę i dam znać jak to na w miarę budżetowym blaszaku wygląda.

 

Dziękuję wszystkim aktywnym w temacie za pomoc.


Aktualizacja 2

Wybaczcie że 3 post pod rząd ale chce podbić temat.

Karta własnie do mnie doszła, i tu mam pytanie odnośnie zmiany sterowników bez formatowania systemu, jak to zrobić żeby bezboleśnie karty i sterowniki podmienić (Windows 10)? 

Edytowane przez Morfiks
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...