Skocz do zawartości

Wysoka temperatura karty graficznej


Recommended Posts

Witam od samego poczatku zakupu r9 290x mialem problemy z temperaturami ( wiedzmin 3 caly czas 94 stopnie). posiadam obudowe zalman r1 i boxowe chlodzenie na procku. teraz pojawia sie pytanie czy wymiana wentylatorow w obudowie i kupno coolera zmienily by temperatury tej karty jakos znaczaco? Mam wrazenie ze to chlodzenie boxowe podgrzewa pcb gpu bo karta sama z siebie wypycha srednio cieple powietrze 

Link to post
Share on other sites

Zadbaj o wentylacje obudowy i dołóż wentylator od frontu nad koszyk na dyski, mały przeciągnie zawadzi ;) ,powinno pomóc , a dopiero później rozejrzyj się za chłodzeniem CPU. Tak jak kolega wyżej radzi, nie zawadzi zmienić pastę na chłodzeniu GPU zdarza się że to co dają pod chłodzenie GPU woła o pomstę do nieba. 

Link to post
Share on other sites

R1 to ta niby wyciszana, ale gorąca chyba.

Wentyl na froncie (jeżeli można) i na tyle wyciągający to minimum.

Na top też jeden albo dwa wyciągające.

Za chwilę się ktoś odezwie, że obieg pozytywny lepszy, ale to g.. prawda, trzeba samemu się przekonać jak w danej obudowie/konfiguracji będzie to wyglądało.

Link to post
Share on other sites

R1 to ta niby wyciszana, ale gorąca chyba.

Wentyl na froncie (jeżeli można) i na tyle wyciągający to minimum.

Na top też jeden albo dwa wyciągające.

Za chwilę się ktoś odezwie, że obieg pozytywny lepszy, ale to g.. prawda, trzeba samemu się przekonać jak w danej obudowie/konfiguracji będzie to wyglądało.

Dokładnie, dołożyć czwarty wentylator na front nad koszykami na dyski. Ta obudowa o ile mnie pamięć nie myli, fabrycznie ma trzy wentylatory. Jeden na wlocie , drugi na topie i trzeci na wylocie. Obieg pozytywny wymyślili panowie z Silverstona dla obudowy FT01, później chyba zrezygnowali z tego w tradycyjnych obudowach.Następca FT02 ma trzy nawiewające i jeden na wylocie, ale to specyficzna obudowa i trzy specyficzne wentylatory Penetrator o skoncentrowanym strumieniu powietrza. Jak będzie mało to ewentualnie dołożyć dodatkowo wentylator na top, chociaż myślę, że te cztery wystarczą. Ja mam w swojej wyciszonej F31 dwa na wlocie, jeden na topie zaraz nad chłodzeniem procesora i jeden na tyle oba na wylocie. Możesz pomyśleć nad 120mm Penetratorem jako nawiewającym ale jego koszt to około 50-60 zł. a do specjalnie cichych się nie zalicza.

Edytowane przez choleryk65
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...