Skocz do zawartości

Dziwne skoki temperatury CPU


Recommended Posts

Witam, mam 'problem' z moim cpu a mianowicie obserwuje dziwne skoki temparatury rdzeni rzedu 15-20 stopni w krotkich odstepach czasu. Sprawdzalem w realtemp oraz hwmonitor ale wyglada to tak samo. Czy to uszkodzony czujnik temperatury czy moze cos innego? Na procesorze siedzi Noctua NH-D15, pasta Zalman STG2, procesor nowy. Przejmowac sie tym w ogole? Pozdrawiam

 

http://i.imgur.com/JIRMb3l.png

Link to post
Share on other sites

Na screenie nie widać żadnych anomalii, oprócz tego, że procek zrzuca vcore, a nie zrzuca taktowania

 

 

 

obserwuje dziwne skoki temparatury

potrafisz napisać w jakich momentach? co robisz? co się dzieje w tle?

Edytowane przez bialyboski
Link to post
Share on other sites

@up, wystarczy zobaczyć o jaki procesor chodzi. Z mojego doświadczenia powiem, że jest to normalna sprawa a winowajcą tego jest fabryczna pasta pod IHS. Jeżeli przeszkadza Ci to, to jedyną opcją jest skalpowanie i wymiana fabrycznej pasty na CLU.

 

 

Procek jest po oc ? Bo jeśli nie to dość sporo podbija Ci napięcie na nim 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
wystarczy zobaczyć o jaki procesor chodzi.

and?

 

Wiem, jaki procek, wiem też, czym są spowodowane temperatury itd. Sam ma swojego po skalpie.

 

 

 

Na screenie nie widać żadnych anomalii,

 

 

 

sporo podbija Ci napięcie

wydaje mi się, że kwestia sztuki, 1,232v to raczej sama płyta mu podaje na stock + adaptive

 

 

 

zrzuca vcore, a nie zrzuca taktowania

nie włączone są wszystkie stany oszczędzania energii w biosie

Edytowane przez bialyboski
Link to post
Share on other sites

 

 

potrafisz napisać w jakich momentach? co robisz? co się dzieje w tle?

Kilka programow, gra.

 

 

 

Procek jest po oc ? Bo jeśli nie to dość sporo podbija Ci napięcie na nim 
 

Nie po oc,w biosie wszystko domyslnie ustawione oprocz profilu xmp.

 

Sprawdzilem przed momentem jak to wyglada w idle i nie ma dziwnych skokow a jesli juz jakies to dosc sporadycznie z 26c na 30, a nie jak poprzednio z 36 na 52 przykladowo.

Link to post
Share on other sites

Zagafaj z Patrykiem, robi to zawodowo, mozna powiedziec. Ma wiedze i sprzet, oraz tak robi, ze przktycznie "nie tracisz" gwarancji. Skalp daje bardzo duzo, ja zyskalem ok 15-20 stopni (na tym samym napieciu). I o dziwo, po dobrze zrobionym skalpie, cale nie jest ciezej sprzedac. Prawda jest taka, ze nie ma sie czego bac. Sam robilem zyletka! I fakt, bylem lekko zesrakany, ale bylo warto. Teraz sa nawet specjalne maszynki z drukarek 3d i wszystko idzie jak po masle. Zajrzyj do profilu Patryka. Wie co robi. Nie ma sie czego bac.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...