Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, mam takie pytanie, które mimo tego, że PC składam za miesiąc to męczy mnie niemiłosiernie.

Otóż mam zamiar złożyć piecyk do GIER. Podkreślam gry, bo nie zależy mi na renderingu i grafice. Jedyne z czego korzystam to CAD, którego używam i będę używać tylko na laptopie.

Komputerek ma być przyszłościowy, ale zarazem nie chcę wydawać bezsensownie pieniędzy ze względu tzw. zespołu "biednego studenta".

Różnica cenowa między 6600 a 6600k doliczając do tego płytę główną i chłodzenie wynosi przynajmniej 400zł +. Jest to niemała kwota. I tu pojawia się pytanie.

Czy jest sens dopłacania tak dużej kwoty, by móc pokręcić zegarami? + odpukać się jeszcze trafi kiepski egzemplarz i z podkręcania 4,5+ nici...

 

Z tego co patrzyłem wydajność niepodkręconego 6600k a 6600 jest taka sama w grach. Przy podkręconym 6600k jest już jakaś różnica, ale wynosząca ~10% przy o wiele wyższym zużyciu energii + dużej dopłacie do zestawu.

 

Drugie krótsze pytanko. Czy postawienie pieca na 6600 to dobry pomysł? GPU w jakie celuje to albo 480 albo jakaś mocniejsza 970.

Z góry dzięki! :)

 

@PS co do tematu. Dołożyć różnicę 400 zł mogę, tylko czy jest sens tak dużego naciągania funduszy.

Link to post
Share on other sites

Musisz sobie sam odpowiedzieć na to pytanie, my ci nie pomożemy.

Skoro możesz dopłacić, to jak najbardziej ten z K będzie bardziej przyszłościowy.

 

A, kiepski egzemplarz to taki który nie zrobi 4,4. 4,5 jest dobrze, powyżej robią już te lepsze sztuki - oczywiście mówie o 6600 a nie 6700

Link to post
Share on other sites

2 generacje to i 6600 wytrzyma. Chodzi mi bardziej o skok wydajnościowy kosztem ceny. Nie lepiej tą różnicę w cenie "zostawić" na procesor i moba za 3 lata? Jest to połowa ceny nowego procka (no chyba, że podrożeją).

Tak czy siak dzięki za odp.

Link to post
Share on other sites

Na GPU mam osobny fundusz. Hafexo i stalker, tu chodzi o to by wytrzymał jak najdłużej ale zwracając uwagę na cenę. To nie jest problem wymienić za 4 lata na procesor, który imo pewnie będzie o wiele wydajniejszy od 6600. Chodzi o to, że mam fundusze na dopłacenie, ale większy uśmiech będę miał nie wydając tego.

Tylko chciałbym wiedzieć jaki jest ten skok wydajnościowy i czy jest on opłacalny żeby wydać dodatkowe 400/500zł.

6600 z płytą główną wyniesie mnie te 1300/1350zł. 6600k wyniesie z chłodzeniem (must have) przynajmniej 1750zł.

Jest to 1/3 ceny, więc całkiem sporo.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...