Skocz do zawartości

Lista polecanych laptopów uwzględniająca przedziały cenowe


Recommended Posts

@orbik - GE600 wydaje się niewiele lepszy od Lenovo Y560, lepszy od Dell Inspiron 15R z HD5650, który ostatecznie nie znalazł się w zestawieniu

 

@Evil_Genius - co dokładnie takiego złego jest w tej liście? Konkrety proszę. Chętnie ją poprawię.

 

@Richter - faktem jest, że jakość Acerów w ciągu ostatnich lat się poprawiła i mają one dobry stosunek parametrów do ceny. Delle obecnie są drogie i nieopłacalne, choć blisko zestawienia był wspomniany wcześniej Inspiron 15R, tak samo bodajże Asus N73 czy któryś K52/K72 (choć z Asusa polecany jest netbook Eee PC 1215), ale ostatecznie konkurenci wydali się bardziej opłacalni. W zestawieniu brakuje też Lenovo ThinkPad, a to dlatego, że dużo tańsza Tecra parametry ma podobne, tańszy od Tecry HP 6550b też wydaje się w miarę solidny, a zamiast ThinkPada T510i lepiej i tak wypadało HP EliteBook 8540p, który ostatecznie i tak nie znalazł się w zestawieniu.

 

Czekam na kolejne komentarze i mam nadzieję, że pomogą one uczynić moje zestawienie lepszym.

Link to post
Share on other sites

-co tam w ogolę satellity robią, przecież gorszego syfu już nie ma

-brak sprzętu profesjonalnego, Dell Latitude, Precision, Lenovo Thinkpad, HP Elitebook

-powinno sie znaleźć Lenovo B550L

-od MSI: GX640, GX660, GE600

-HP Compaq Presario bym raczej nie dotykał

-Tecry są bardzo nieopłacalne

 

ogólnie tak

do grania: MSI lub Asus jak komuś się chce dopłacać te 500zł za markę

ogólnego przeznaczenia: Lenovo lub Samsung, choć ten drugi na ogół mało opłacalny, może być jeszcze Dell Studio

tanie: Lenovo B550L, względnie jakiś HP Probook, Dell Vostro jak się ma więcej pieniędzy

biznes/pro: wyżej wymienione, choć aktualnie HP są tak dobre że np notebookcheck.de dał im najwyższe oceny w swojej historii

 

nie dotykać: Toshiby, HP Pavillionów, Fujitsu-Siemensów, Pacard Belli,

jak się nie ma co z pieniędzmi zrobić można kupić: Sony, Apple

Link to post
Share on other sites

przeczytaj pierwsze zdanie na samej górze strony, porównaj ilość sklepów z poszczególnymi modelami GE600, a może zrozumiesz. Zresztą RAM zawsze można dokupić samemu i czasami wychodzi to taniej niż kupować model z fabrycznie większą pamięcią.

Link to post
Share on other sites

GE600 z 2GB ram? Człowieku ty chyba się z konsoli urwałeś i na notebooki przeszedłeś i to niedawno.

Ale z ciebie matołek, na innych zjeżdżasz, ale sam myśleć już dziecko drogie nie potrafisz. Ten laptop pseudo-specjaliście ma tylko 2 Gb Ram ze względu na

brak systemu. Czyli po prostu dla Win XP wystarczy. A może i też innych.

Link to post
Share on other sites

Aha czyli kupujesz laptopa z 5730 i 2GB ram po to żeby ci zabrakło jak będziesz grać nawet na xp. Masz bardzo logiczny tok myślenia, gratuluję.

 

Na pewno wykorzystasz szczyt możliwości swojej karty graficznej przy 2GB ram. Dodaj do tego i3-330M i zrobisz najgłupszy zakup roku.

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

cos ubogo, zwlaszcza wsrod netbookow. dorzucilbym msi u270 na brazosie oraz wg mnie lepsza odmiane Twojego Samsunga 350u2a w ktorym baterii nie idzie wymienic, natomiast w troszke mniejszym bracie jakim jest 300u1a mozna

 

http://www.x-kom.pl/p/71333-notebook-laptop-11,6-samsung-300u1a-i3-2357m-4gb-320-7hp64-czarny.html

Link to post
Share on other sites

ubogo, bo laptopy musiały być dostępne w min. 10 sklepach na ceneo/skąpcu

 

u270 nie jest zbyt cenione, chciałem dać 1215b, ale prawie nie jest już dostępny

 

podobnie chciałem dać tego Samsunga z i5, ale też prawie nie jest dostępny, a niewiele droższy niż wersja z Core i3.

Link to post
Share on other sites

Tylko ze netbooki to nie mjaja byc wydajne masyny. Ich cdny zaczynaja sie od 700 a koncza na 1700. Jak robisz zestawienie i piszesz netbook to pasuje wrzucic tkie urzadzeni a jak nie to zmien nazwe na notebooki/ultrabookim

Link to post
Share on other sites

ultrabooków akurat nie dawałem, bo naprawdę dostępny jest tylko Acer S3, a nic w nim specjalnego

 

jak pisałem, chciałem dać 1215B, ale zbyt słabo z ich dostępnością ; podobnie z 1015BX ; zaraz może jednak jeszcze poszukam czegoś 10/12"

Link to post
Share on other sites

no pasowaloby. wiekszosc tych co podajesz jest dostepna bezproblemu w x-kom ... a tych sklepow jest troche. nie wiem po co kierujesz sie tym ze musi byc w conajmniej 10 sklepach. przez to Twoje zestawienie jest wykastrowane o kilka ciekawych pozycji. Np brakuje dell xps l702x / l502x z matrycami FHD i GF 555gt.

Edytowane przez orbik
Link to post
Share on other sites

choćby po to, aby przez dłuższy czas było aktualne, bo nie zawsze mam czas je aktualizować

 

Delli z serii XPS jakoś nie lubię, L502x droższe od podobnych Asusów, a odL702x lepiej wypadają Asusy N75 czy MSI z GTX-em

 

kiedyś chętnie dodawałem Vostro, ale ostatnio Probooki wypadają lepiej i działają ciszej

Link to post
Share on other sites

bo nie zawsze mam czas je aktualizować

to znacyz ze ta lista jest nie aktualna i wogole nie pomaga uzytkownikowi wybrac netbooka wiec mija sie z celem ja prowadzic czyz nie ?

Link to post
Share on other sites

Delle są droższe, głośniejsze i wcale też nie jakoś super wykonane

 

Co do aktualizacji listy to zamierzam aktualizować ją częściej ; a że obecnie trudno o fajnego i łatwo dostępnego netbooka to nie moja wina

Link to post
Share on other sites

wiesz co... jakos bez problemu kupili lduzie msi u270. to ze nie ma w 10 sklepach to dziwny argument na niedodanie go. W wiekszych sieciowkach zawsze go dostaniesz, w wiekszosci salonow sprowadza Ci sztuke.

 

To ze w pipidowie dolnym nie ma polowy asortymentu to juz problem mieszkanca, moze zamowic przez internet.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...