Skocz do zawartości

Wymiana Karty Graficznej (GTX 970 vs. Radeon RX 480)


Recommended Posts

Jak dla mnie GTX970 po OC nadal wygląda lepiej niż RX480... a cena będzie praktycznie taka sama.

A teraz jeszcze zalecą Ci czekać na premiere GTX1060... i tak dalej i tak dalej.

 

Dla mnie też.

AMD jest co najmniej 2 lata za Zielonymi, a tak fajnie pompowali marketingowy balonik.

1200zł za 8gb kartę o wydajności 970 to nie jest dobry deal biorąc pod uwagę, że zaraz pojawi się 1060 w tym przedziale cenowym :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Szczerze powiem że zawiodłem się na RX480 znaczy karta jest w porządku jednak miałem duże nadzieje na wydajność coś GTX980 z resztą dużo ludzi tak jak i ja myślało a tu lipa. 

 

No i znów mam dylemat obecnie GTX970 chyba się nie opłaca ? GTX980 za drogi nie stać mnie jedyne co mi przychodzi rozsądnego do głowy to znów poczekać sb do wersji autorskich RX480 może będzie lepiej tylko ciekawe jak z ceną 1500zł? To za dużo jak na tą wydajność. Kufa nie wiem co robić już tyle czekam Jeszcze ten 1060   :[

 

RX480 ref ma wydajność jak GTX970 w DX11 troszkę gorzej w DX12 lepiej stawiam że RX480 nieref będzie miał wydajność GTX970 OC ?

 

Czyli wychodzi że najlepiej poczekać na 480 autorską i mam 8GB wsparcie DX12 ?

 

Panowie co robić żeby później nie żałować ? Czekać czy brać GTX970 G1 ? 

Edytowane przez _-_Lukasz_-_
Link to post
Share on other sites

OK 

 

Po przemyśleniu sprawy na spokojnie czekam do premiery GTX1060 i wersji autorskich RX480 i biorę którąś z tych. 

 

Nie muszę grać na Ultra we wszystkie gry wystarczą mi wysokie.

 

Jedyne czego teraz się obawiam to cena mam nadzieje że te ceny z d..y nie przekroczą 1500zł. 

Link to post
Share on other sites

No i znów mam dylemat obecnie GTX970 chyba się nie opłaca ?

 

A dlaczego sie nie opłaca? Bo tak piszą forumowi eksperci? (Ci sami którzy tutaj wynosili od kilku miesięcy na piedestały rx480 i stawiali na równo z gtx980) Bo będziesz miał 5fpsów mniej na hiper ultra ustawieniach które w zasadzie na monitorach ponizej 30" są ledwo zauważalne? Czy dlatego, że jak za rok (a raczej dwa bo na ten rok już ciekawych tytułów raczej nie ma) wyjdzie nowa gra i nie będziesz mógł grać na maksymalnych ustawieniach? tylko troszke poniżej maksymalnych? 

 

Moim skromnym zdaniem już od miesiąca byś się cieszył tym gtx970 i gral we wszystkie najnowsze tytuły bez najmniejszego problemu. A tak to czekasz, czekasz, i czekasz w zasadzie nie wiadomo na co. Nie wydaje mi się żebyś był takim maniakiem graficznym, że zawsze musisz mieć wszystko na MAX i to nawet w tych grach które jeszcze nawet nie wyszły... I w zasadzie dużo razy spotykałem się z taką dziwną argumentacją "a co jak wyjdzie za 16 miesięcy "jakaśtamgra" i już sobie nie pograsz na ultra ustawieniach drogi koleszko..." 

 

Edytowane przez MKNoil
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Oczekiwania dla Radeona RX 480 przed i po premierze:

 
Cena poniżej 1000 zł (brak wersji 4GB - TBD)
Wydajność na poziomie GTX980 lub lekko poniżej
Mniejszy pobór prądu niż GTX970
Ma się dobrze podkręcać
Większa dostępność na starcie niż Pascale (TBD)
Obniży ceny Maxwelli (TBD)
 
@up - tak, tylko że gdyby ten GTX970 nie miał tego zwalonego VRam, to nie byłoby żadnego problemu.
Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Dobra jakoś jeszcze wytrzymam miesiąc. 

 

Postanowiłem że GTX970 odpada.

 

Czekam na RX480 NIEREF i GTX1060 i biorę którąś z nich. 

 

No chyba że RX480 autorski wyjdzie jako kompletna porażka a GTX1060 wywali cene z kosmosu 2000zł to kupuję GTX970 używanego i tak będzie najlepiej. Zaoszczędzę jeszcze na dysk SSD  :D

 

Będę bardzo zadowolony jak RX480 autorski będzie minimalnie lepszy w DX11 od GTX970 a i w DX12 będzie nieźle sb radził jak tak biorę i co będzie  ;)

Link to post
Share on other sites

Po dzisiejszych testach raczej nie ma co liczyć że jakikolwiek polaris przeskoczy 970 po OC, chyba że vega
no chyba że jakoś tajemniczo odblokowano by potencjał OC (pamiętajmy, to jest nadal AMD)

W teorii można strzelać że 480 to lepszy przyszłościowy wybór ze względu na vramu, z drugiej strony, przy super jakościowych teksturach vram wygra ale wydajność i tak nie powali więc w opcjach i tak nie ustawisz wszystkiego na max

 

W sumie, oczekiwałem rozjaśnienia w segmencie co kupić do 1000-1300 zł a jak na razie 480 tylko bardziej zamotało

Link to post
Share on other sites

Ja wam tylko przypomnę tabelkę z dni hype'u:
 

http://benczmark.pl/uploads/backend_img/b/fotki_newsy/2016-06/PM/amd-radeon-rx-480-wydajnosc-3dmark-11.jpg
 

 

 

Do czego zmierzam? był hype że to 480 będzie tak bardzo dobra i tania, hype opadł wszyscy rozczarowani. AMD ponoć 2 tygodnie po premierze 480 miało mieć niespodziankę.
Chyba wychodzi na to że będzie RX 480X  vs 1060.
Szkoda że wszyscy myśleli że to 480x będzie taki tani, AMD umie napompować hype.
 

Także przyszłość wygląda tak:
rx 480,
za 2 tygodnie rx 480x i 1060
AMD pod koniec roku podobno szykuje vegę, czyli 490 i 490x.
Nvidia na vegę odpowie 1080TI i nowym TITANEM.

rozkminione.

Edytowane przez joggy
Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie DX12.

 

Używam Win7 czy na tym systemie będę mógł używać DX12 czy tylko jest to dla Win10 ? Nie zamierzam zmieniać systemu bo jeśli okaże się że DX12 jest tylko do 10 to właściwie wydajność RX w DX12 jest jak dla mnie bezużyteczna.

 

Jak to jest dokładnie ?  

 

Tak na marginesie ceny GTX970 po premierze RX miały spaść jak na razie tylko zdrożały  :D

Edytowane przez _-_Lukasz_-_
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy to prawda ale z uruchomieniem starszych gier na Win10 jest podobno problem ? Taa poważnie ktoś może mnie śledzić przez Win10 !? :D 

 

Kwota 1500zł dalej aktualna na zakup karty GTX1060 lub RX480 (niereferencyjna) na 100% biorę którąś z nich tylko czekam na ostateczne testy i dostępność w sklepach 19 Lipiec  8-)

 

Dla pewności jeszcze zapytam czy mój zasilacz CHIFTEC 500W da radę to pociągnąć z któraś z tych kart ?

I czy procesor AMD FX-8320 nie kręcony nie będzie blokował wydajności tych kart ? Jest dobry na tą chwile ? Coś czytałem że RX480 potrzebuje wydajnego procesora bo coś tam... 

 

Jeszcze raz:

Zasilacz - CHIFTEC 500W

PROCESOR - AMD FX-8320 nie kręcony 

PŁYTA GŁÓWNA - MSI 760G-P43

RAM - KINGSTON HYPER X 8GB DUAL CL9

DYSK TWARDY - SEAGATE 1TB 7200RPM

KARTA GRAFICZNA - GTX1060 LUB RX480 WERSJE AUTORSKIE

OBUDOWA - ZALMAN Z11 PLUS 

SYSTEM OPERACYJNY - WIN7 ULTIMATE 64BIT

MONITOR - LG 21CAL FULLHD 

 

Podsumowując ostatecznie czy taki zestaw będzie ok ? Nie będę miał problemu z najnowszymi grami ?  Dzięki  ;) 

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o Nowe karty graficzne i monitor to dla pewności spytam czy twój monitor ma wejście HDMI lub DVI?
Bo jeśli Masz monitor VGA To ani rx 480 ani gtx 1060 nie będzie pasował.
Przy tym procesorze zwykle lepiej się spisuje Geforce a przynajmniej w DX11.

Link to post
Share on other sites

Wejście DVI 

 

Hm naprawdę ciekawie to wygląda GTX1060 w cenie 1279zł +VAT a wydajność nawet lepsza od GTX980 z tym że GTX980 chodzi po 2000zł to jest niemożliwe  :D

 

Ciekawe na ile wycenia sklepy tego GTX1060 przecież nie podniosą ceny o 500zł od sugerowanej przez NIVIDIE  :->

Edytowane przez _-_Lukasz_-_
Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od naszej bandyckiej dystrybucji. Sklepy przeciez nie beda sprzedawac kart z minusowa marża.

Wydaje mi sie ze jeszcze przez jakis czas będziemy płacić za obnizki poprzedniej generacji ktora trzeba wyprzedac po bardzo niskiej marży.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dziś premiera GTX 1060 jako że mam już dosyć czekania na wersje autorskie RX po przeczytaniu recenzji i opinii innych zamówiłem GTX 1060 Gigabyte G1  8-)

 

Nie wiem czy dobrze zrobiłem ale jak dla mnie cena jest ok, wydajność jak GTX980 plus te 6GB. 

 

Zobaczym już 2 miesiące czekam zeby wymienić mojego GTX460 czy popełniłem błąd nie czekając na RX 480 autorskie ?

 

Mam tylko nadziej że pogram w WIEŚKA bynajmniej na wysokich detalach  :] jak odbiorę napiszę jak karta z FX 8320 sb chodzi. 

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o Nowe karty graficzne i monitor to dla pewności spytam czy twój monitor ma wejście HDMI lub DVI?

Bo jeśli Masz monitor VGA To ani rx 480 ani gtx 1060 nie będzie pasował.

Przy tym procesorze zwykle lepiej się spisuje Geforce a przynajmniej w DX11.

 

Po co ludziom wciskać takie bzdury? Mam LG'ka z wyjsciem VGA + Benq 2411z i tak samo straszyli mnie, że do mojej 1080 nie będę mógł LG podłączyć. Sprawę załatwił zwykły adapter. Wszystko działa bez zarzutu.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...