Skocz do zawartości

Jaki system do tego zestawu?


Recommended Posts

witam posiadam zestaw:

CPU:AMD Phenom 9600 BE

plyta glowna:gigabyte GAMA770DS3 (rev 1)

ram:2x 2gb patriot pc2-6400 (800mhz)

grafika:Gigabyte GeForce 256mb/256bit 8800gt

dyski: samsun 1tb i 500gb

zasilacz: modecom carbon 530W

planuje zmine grafiki na geforce 460gtx 1gb albo radka 6850

A wiec pytanie jest takie czy polecacie win 7 32 czy 64 bit?

Oto zestawinie na obecnym sprzecie:

http://3dmark.com/compare/3dm06/15232362/3dm06/15232439

oba systemy sa zaktualizowane

Link to post
Share on other sites

obecna grafika jest slabiutka

Wcale nie jest taka słaba, chyba, że grasz w Full HD - zresztą skoro ją wymieniasz na GTXa 460 to tym bardziej nie ma problemu :o Ja na laptopie różnież nie mam nic mocnego (zajrzyj do profilu jeśli chcesz) i również W7 64 bit śmiga w najlepsze :)

 

czy ilos fps w grach na 64 bit niebedzie nizsza niz na 32 skoro 3dmarka wypadl gorzej na 64?

Będzie trochę niższa, ale oczywiście coś za coś :)
Link to post
Share on other sites

przeprowadzilem test cinebenchem 11.5

Dla systemu 32 bit wyszlo 20,32fps cpu 2,23pts cpu single core 0,55 mp ratio. 4,02

dla systemu 64 z kolei: 12,6 fps cpu 2,21pts cpu single core 0,5 mp ratio 4,41

chyba jednak lepiej bedzie zostac na 32?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli posiadasz 4 GB pamięci, to 64 bitowy system powinien być bez żadnej dyskusji.

Co do zmiany grafiki ,to na razie nieopłacalna zmiana.8800GT jeszcze trochę pociągnie.Trochę zjedzie

się z detalami i kilka stówek w kieszeni zostaje,a pograć można jeszcze w najnowsze gry.

Link to post
Share on other sites

Nie ma tu się co zastanawiać ;) Tylko Windows 7 64bit!!!

Podkręć troche procka, bo 2,3GHz to po prostu już troche mało. A co do karty to poczekaj z pół roku, aż troche stanieją. Sam mam 9800GT i w parze z i5-750@3.8 bez problemu radzi sobie z wszystkimi grami przy max detalach (1280x1024-na więcej nie stać mój monitor :) ), a w 3dmark06 robi ponad 15000 pkt.

Link to post
Share on other sites

Co do zmiany grafiki ,to na razie nieopłacalna zmiana.8800GT jeszcze trochę pociągnie.

Jeśli nie zamierza grać w nowe gry i nie prtzekracza rozdzielczości 1680x1050 to tak.

Sam mam 9800GT i w parze z i5-750@3.8 bez problemu radzi sobie z wszystkimi grami przy max detalach

No z takim procesorem to byłoby coś dziwnego gdyby nie szło jak trzeba.

1280x1024-na więcej nie stać mój monitor

No to zmień ten monitor, bo ten 9800GT grafika "śpi" nawet w najnowszych tytułach.

Jeżeli posiadasz 4 GB pamięci, to 64 bitowy system powinien być bez żadnej dyskusji.

Zgadzam się w 100 procentach.
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...