Skocz do zawartości

Seasonic G550 SSR-550RM - nie działa


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kluczboy,

Recommended Posts

Panowie jestem posiadaczem tego zasilacza od grudnia. Wszystko działało pięknie aż do chwili obecnej.

 

Mianowicie: wyłączyłem normalnie komputer w czwartek i pojechałem na 2dni odpocząć. Wracam w sobotę, wciskam Power i zasilacz wywalił mi bezpiecznik w tablicy rozdzielczej.

Włączam bezpiecznik w szafie rozdzielczej i ponownie wciskam przycisk Power w komputerze...i nic już się nie dzieje... Zasilacz nie wstaje/nie startuje.

Rozebrałem obudowę i nawet płyta główna Asus z170 pro gaming nie świeci a zawsze świeciła jak zasilacz był podpięty do zasilania. Powąchałem zasilacz i nie czuć spalenizny czy innego podobnego zapachu

Co się mogło stać? Jakieś przepięcie w sieci podczas mojej nieobecności?
Jakie teraz kroki podjąć ? Zakładam że to coś z zasilaczem. Siedzę teraz jak na igłach i martwię się czy coś jeszcze gorszego się nie stało.

Orientujecie się jak to jest z gwarancją Seasonica u nas w kraju ?

 

 

----
Pozdrawiam
Rafał

Link to post
Share on other sites

Panowie podpialem drugi zasilacz i wszystko dziala. Nie wiem czy byla burza podczas mojej 2 dniowej nieobecnosci, niemniej jednak ja na tak krotkie wyjazdy nigdy nie wylaczam komputera z gniazdka.Widac jednak ze czas najwyzszy.

 

Nie mam tez mozliwosci podpiecia czarnego przewodu z zielonym bo zwyczajnie nie mam czym.z tego co widzialem to na tej wtyczce 24pin jest kilka czarnych przewodow. W tej kwestii jestem amatorem.

 

Chyba pozostaje mi tylko zgloszenie RMA i wysłanie go dosl serwisu.

Link to post
Share on other sites

 

 

na tak krotkie wyjazdy nigdy nie wylaczam komputera z gniazdka.

 

W lecie to jak gdzieś jadę nawet poza dom niedaleko, to wypinam z gniazdka. Burza przychodzi niespodziewanie nawet w ciągu 15 min. Szkoda sprzętu. A listwa to tylko namiastka zabezpieczenia. 

Link to post
Share on other sites

Zależnie od dostawcy Internetu, pamiętajcie, żeby też odłączać kabel telefoniczny od routera w czasie burzy. U mnie całe szczęście zatrzymało się na routerze (Netgear stanął na wysokości zadania i wymienił na nowy, nowszy model), ale zawsze może po kablu ethernet pójść do blaszaka i innych podłączonych weń urządzeń (np. tv, dekoder, tv box). 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...