Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, zamówiłem kartę HD7770, podłączyłem ją, w gratisie był zasilacz "Tacens" Radix VI 550w, podłączyłem go, ponieważ mój aktualny zasilacz nie ma wejścia 6 pin dla karty. Włączyłem komputer, działa, zainstalowałem sterowniki, zrestartowałem, zacząłem robić benchmark systemu windows(wiem, że to głupie, ale lubie jak są tam duże liczby :D), nagle komputer się wyłączył, pomyślałem, że coś nie dopiąłem, uruchomiłem ponownie, zasilacz wybuchnął(tak mi się wydaję), buchnęło białe światełko, i słychać było trzask, odłączyłem go od prądu, i teraz siedzi jeszcze w komputerze, bo boję się, że mógł gdzieś zostać prąd, i może mnie porazić. Czy to normalne, że nowy, nieotwierany zasilacz Tacens Radix VI 550w, wybuchnął 10 minut po włączeniu komputera? Czy to zasilacz z czarnej czy białej listy? Bo już nie można tego odczytać od nadmiaru stron w googlach. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy to normalne, że nowy, nieotwierany zasilacz Tacens Radix VI 550w, wybuchnął 10 minut po włączeniu komputera
 

Jest to jak najbardziej możliwe ( zależy od jakości zasilacza, badziewie i po 10 minutach wybuchnie )  

Ogólnie ja Radix 6-tki  środka nie widziałem, więc nie mogę nic powiedzieć

 Jak nówka, to oddaj na gwarancję i zażądaj zwrotu kasy ( albo wymianę na innego ) i kup coś raczej z polecanych zasilaczy 
Link to post
Share on other sites

Dla porównanie mi Tacens Radix V 550W służy już od chyba 4 lata i nie miałem z nim problemu. Wcześniej pracował z AMD athlon 631 (TDP 125W) + Radeon 6770, teraz ma i5-4460 +gtx 960 i nie mam żadnego problemu. A też go kiedyś testowałem dość solidnie.

Z czarnej listy nie jest, ale nie należy do popularnych opcji. Polecany często jako tańszy zamiennik bardziej markowych zasilaczy.

 

Generalnie, jak odłączyłeś komputer z zasilania to po paru sekundach nie ma już tam prądu, możesz spokojnie sprawdzić. Może nawaliło coś innego...

Edytowane przez maly_wrobelek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...