Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hey

Potrzebowałbym porady jakiegoś fachowca od technologii monitorów. Aktualnie jadę na monitorze iiyama 60 HZ. Planuje zakup czegoś konkretnego. Po przetrzepaniu różnych forów moja decyzja chyba padła na monitor 144 HZ w rozdzielczości FULL HD z technologią Gsync. I tu zaczynają się dla mnie schody, ponieważ jestem zielony w tej technologii.

 

Moja karta graficzna to model GeForce GTX 970 G1 Gaming. Stąd zrezygnowałem z firmy iiyama (chociaż naprawdę monitor mi pasował) ponieważ wspiera tylko technologię FREE Sync dla kart Radeon. Z tych kart nie korzystam. Na tą chwilę mam upatrzony model:

https://www.morele.net/monitor-benq-xl2420g-713720/

 

W związku z tym moje pytania są takie:

 

1. Chciałbym się poradzić czy jest to na tą chwilę dobry wybór. Czy może polecicie coś lepszego. Nie droższego i bez straty w jakości. (fajnie by także było aby wypowiedział się ktoś posiadający ten model)

 

2. Jakim połączeniem musi być poprowadzony monitor aby można było skorzystać ze 144 HZ

 

3. Czy technologia Gsync będzie działać na każdym połączeniu czy musi to być konkretny kabel (model karty podałęm jeśli tak prosiłbym konkretną informację)

 

4. Czy technologia Gsync na tym monitorze działa w 144 HZ?

 

5. Jedna z opinii na temat powyższego monitora Benq została opublikowana przez osobę która stwierdziła że podczas ładowania gier obraz migota. Z serwisu Benq nie potwierdzili żeby pamiętali takie zgłoszenia. Nie wiem czy to prawda czy po prostu zagranie konkurencji. Macie na to jakieś zdanie?

 

 

Dzięki za wszelką pomoc

Link to post
Share on other sites
1. Chciałbym się poradzić czy jest to na tą chwilę dobry wybór. Czy może polecicie coś lepszego. Nie droższego i bez straty w jakości. (fajnie by także było aby wypowiedział się ktoś posiadający ten model)

 

Będzie jak najbardziej okej, ew. przemyśl ASUS PG278Q - mam od ponad roku ten model. Przy czym tam natywna rodziałka to 2560x1440, co może być kapkę za dużo jak na 970tkę.

 

 

2. Jakim połączeniem musi być poprowadzony monitor aby można było skorzystać ze 144 HZ

 

Do 1080p 144Hz potrzebujesz DVI-D, albo DisplayPort. HDMI też powinno dać radę, bodajże w wersji 1.3 lub wyżej.

 

 

3. Czy technologia Gsync będzie działać na każdym połączeniu czy musi to być konkretny kabel (model karty podałęm jeśli tak prosiłbym konkretną informację)

 

Raczej na każdym z wyżej wymienionych, gdyby nie śmigało to zawsze podepniesz innym kablem :)

 

 

4. Czy technologia Gsync na tym monitorze działa w 144 HZ?

 

Jak najbardziej. 

 

 

5. Jedna z opinii na temat powyższego monitora Benq została opublikowana przez osobę która stwierdziła że podczas ładowania gier obraz migota. Z serwisu Benq nie potwierdzili żeby pamiętali takie zgłoszenia. Nie wiem czy to prawda czy po prostu zagranie konkurencji. Macie na to jakieś zdanie?

 

Również o niczym podobnym nie słyszałem.

 

Link to post
Share on other sites

 

 

PG278Q

 

O świetnie że masz monitor z tą technologią. Powiedz mi czy faktycznie ona jest tak dobra jak ją reklamują? Grasz z nią na stałe? Porównywałeś FPS-y z nią i bez niej? Jakaś różnica? Słyszałem także że neutralizuje odczucia FPS-ów niższych w bardzo wymagających grach dając wrażenie dość wysokich. To prawda?

 

A co do tego kabla Display Port jest dołączany do karty albo monitora czy zakup dodatkowo we własnym zakresie?

Link to post
Share on other sites

 

 

Powiedz mi czy faktycznie ona jest tak dobra jak ją reklamują?


Jest fajna, to trzeba przyznać. Żadnych zarwań obrazu i innego badziewia :)

 

Grasz z nią na stałe?


Tak.

 

Porównywałeś FPS-y z nią i bez niej? Jakaś różnica?


Ona nie zmniejsza FPS jeśli o to Ci chodzi. Po włączeniu uświadczysz po prostu większą płynność, a jeśli nie, to znika po prostu całe zrywanie obrazu.

 

Słyszałem także że neutralizuje odczucia FPS-ów niższych w bardzo wymagających grach dając wrażenie dość wysokich. To prawda?


Mniej więcej tak, mając mniej klatek (powiedzmy 30-50) z G-SYNC jest płynniej niż bez.

 

A co do tego kabla Display Port jest dołączany do karty albo monitora czy zakup dodatkowo we własnym zakresie?
 

Do PG278Q jest dołączany. Przy czym ten monitor ma tylko jedno wejście - właśnie ten DP.
Link to post
Share on other sites

No dobra to już jest jasne. Prosiłbym jeszcze o opinię kogoś posiadającego wymieniony model Benq.

 

A teraz z innej beczki. technologia freesync jak rozumiem nie współpracuję z kartami nvidia. Słyszałem że problemem nie byłoby wprowadzenie odpowiednich sterowników przez nvidia do freesynq tylko po prostu nie chcą wspierać konkurencji. Coś się zmieniło czy tak jest nadal?

 

Zakup monitora z freesync dla kart nvidia jak rozumiem jest totalnie beznadziejny? Czy coś on daje? Boli mnie że iiyama nie poszła w gsync...

 

 

aaa. i jeszcze jedno: Czy monitor z funkcją gsync można wyłączyć? I używać jedynie synchronizacji pionowej?

Edytowane przez Jalulek
Link to post
Share on other sites

 

 

Coś się zmieniło czy tak jest nadal?


Nic się nie zmieniło.

 

Zakup monitora z freesync dla kart nvidia jak rozumiem jest totalnie beznadziejny?


Dokładnie.

 

Czy monitor z funkcją gsync można wyłączyć? I używać jedynie synchronizacji pionowej?


Jak najbardziej. 
Link to post
Share on other sites

Wredny możesz mi jeszcze powiedzieć czy monitory z rozdzielczością 2560x1440 są proporcjonalne gdy się ustawi rozdzielczość Full HD? Chociażby ten monitor który masz. Jeśli zmieniam rozdzielczość na FULL HD są jakieś śmieszne proporcje obrazu czy powstają rozciągnięcia albo paski? Jeśli karta byłaby za słaba do 2500 i wróciłbym do 1920 odczuje różnice na monitorze który ma wyższą? Czy obraz będzie identyczny jak na monitorze z obsługą wyłącznie Full HD?

Edytowane przez Jalulek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...