Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jaki byście polecili monitor co najmniej 27-calowy? Cel? Dosłownie do wszystkiego (internet, gry, filmy) łącznie z montażem i obróbką wideo, zdjęć itd.

 

Kwota góra 1500 zł.

 

Chyba wszystkie powyższe warunki spełnia Philips 276E6ADSS z 99% pokrycia Adobe RGB i matrycą IPS. Przeżyję kolor biały kompletnie niepasujący do mojego zestawu, jak i brak USB.

 

Co o nim myślicie?

Link to post
Share on other sites

Niestety brak Adobe RGB i 8 ms wyklucza Twoją propozycję. Opcja TV jest mi kompletnie zbędna, brak USB na biurku zastąpię jakimś zgrabnym HUBem. ;)

Pracuje jako grafik a do tego lubie czasami pograc w jakies przygodowki osobiscie polecam Ci Acer H277HUsmidpx, 27", IPS, 4ms tylko ze 60hz ale jakos nie widze problemu, odpalam najnowszego tomb raidera na wszystko wymaksowane do tego vsync na 970gtx i smiga ladnie i plynnie no i qhd robi swoje

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Tak się zastanawiam czy jest sens inwestowania w monitor Full HD zakładając, że jest to najrzadziej wymieniany element zestawu PC (ostatni raz monitor wymieniałem ok. 10 lat temu). Przy 1080p, 27 calach i odległości ok. 1 metra od ekranu piksele będą już wyraźnie widoczne. Świat i technologia idzie do przodu, więc może od razu 4K albo UHD? Nie patrzcie póki co na tę rozdzielczość pod kątem gier, FHD mi wystarczy. W takiej rozdzielczości korzystanie z Adobe Premiere czy też Photoshopa to może być bajka. Brak AdobeRGB przeboleję, no chyba, że jest coś ciekawego do 2000 zł.


Co myślicie o Samsungu U28E590DS?

 

A może używka Della P2715Q?

Edytowane przez Player-01
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Panowie, a co powiecie o LG 27UD68-W?

 

Od rozdzielczości 1080p jednak odchodzę, miałem okazję zobaczyć jak to wygląda na 27 calach i jednak podziękuję. Mamy jeszcze QHD i tu jest dość spory wybór monitorów, jednak 4K kusi mnie strasznie, głównie z powodu montowania przeze mnie materiałów w tej rozdzielczości (mam kamerę 4K).

 

+edit

 

Jeszcze można dostać Della P2715Q w niewiele wyższej cenie.

Edytowane przez Player-01
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Jestem praktycznie zdecydowany na Della P2715Q. Nie ukrywam, że wygrywa tutaj 3-letnia gwarancja na bad piksele i ogólnie wyraźnie stabilniejsza konstrukcja w porównaniu do LG.

 

Napiszcie mi proszę czy będąc już bardziej takim "casualowym" graczem (gram głównie w HOTSa, America's Army 25 Assist, nowy Unreal Tournament, Battlefield 4, jakieś Need for Speedy, FIFA, GTA V, Wiedźmin 3), bardzo odczuję dość wysoki czas reakcji wynoszący 6 ms?

 

Zaznaczam, że nie jestem zapalonym graczem CSa z zacięciem na e-sport. ;-)

Komputer bardziej zacząłem wykorzystywać do pracy w obróbce materiałów wideo, ale czas na rozrywkę też się znajdzie i pytanie czy ten Dell nie da tutaj za bardzo "ciała".

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...