Skocz do zawartości

[Klawiatura] Mechanik/gry i pisanie/400zł


Recommended Posts

Witam. Tak jak napisałem poszukuję klawiatury mechanicznej. Zastosowania to na równo gry (fps/rts/mmmorpg), oraz pisanie. Kwota maksymalnie 400 zł (± 30 zł ;) ). Chciałem również zapytać czym różnią się przełączniki Red od np. Brown itp. Z góry dzięki za pomoc :) !

Link to post
Share on other sites

Ten durandal fajny nie drogi ale jeżeli chcesz podświetlenie to cmstorm będzie lepszy bo ten durandal nie ma. Jeżeli dużo piszesz to wybierz przełączniki Blue jeżeli więcej grasz niż piszesz to Brown jeśli prawie tylko grasz i masz lekkie dłonie bądź chcesz mieć lekkie do wcisniecia przyciski to Red jeżeli masz duże bądź wolisz jak stwiawaja większy opór to black. Jest tylko teoria którą tak rozumiem wszystko to zależy od człowieka jedni wolą takie drudzy takie.

O i jeszcze zobacz q pad mk. Q-pad mk50 jest z podstawką pod nadgarstki tylko nie ma podświetlenia ten model. Tylko problem taki że w Polsce chyba tylko jeden rodzaj przełączników jest dostępny w q padzie.

Link to post
Share on other sites

Ten durandal fajny nie drogi ale jeżeli chcesz podświetlenie to cmstorm będzie lepszy bo ten durandal nie ma. Jeżeli dużo piszesz to wybierz przełączniki Blue jeżeli więcej grasz niż piszesz to Brown jeśli prawie tylko grasz i masz lekkie dłonie bądź chcesz mieć lekkie do wcisniecia przyciski to Red jeżeli masz duże bądź wolisz jak stwiawaja większy opór to black. Jest tylko teoria którą tak rozumiem wszystko to zależy od człowieka jedni wolą takie drudzy takie.

O i jeszcze zobacz q pad mk. Q-pad mk50 jest z podstawką pod nadgarstki tylko nie ma podświetlenia ten model. Tylko problem taki że w Polsce chyba tylko jeden rodzaj przełączników jest dostępny w q padzie.

Widziałem dwa, nie pamiętam już jakie, ale warto zwrócić uwagę co się bierze :)

Link to post
Share on other sites

Ja bym wziął ozone strike battle na mx Brown jak pisanie i gry :)

 

A ja za 400zl kupiłem to http://procpu.pl/p/1727/27956/tesoro-excalibur-spectrum-kailh-brown-klawiatury-gaming-strefa-gracza.html- i polecam bardzo kalih Brown niby ale w grach bedą lepsze od mx bo chodzą bardziej liniowo i bliżej im do redow :)

Edytowane przez Amok.
Link to post
Share on other sites

Wszystko tak naprawdę jest teraz chińskie. Miales te kalihy wgl? Nie cierpie hejtu na cos z czym sie nie ma do czynienia. Moj kolega miał excalibura i teraz lobere na kalih Brown oba. I excalibur przez 4 lata działa tak samo i teraz u 2 właściciela działa dalej. Lobera to samo , to takie pieprdzenie ze cherry lepsze no moze i lepsze ale w cenie 400zl excalibur oferuje więcej niz np QuickFire. Ja sam sie zastanawiam czy go zmienić ale nie bo ma kalihy tylko ze 150zl mam do QuickFire rapid która jest gorsza od Tesoro ale wlasnie tańsza ale z drugiej str to tylko ponad 100zl wiec nie wiem ;)

Jak mi Znajdzyesz za 50 dolarów na kalih Brown to ja kupie, czekam

Edytowane przez Amok.
Link to post
Share on other sites

Nie nie, nie "hejcę". Chodzi mi o to, że klawiatura kosztuje te 400 zł, a jej oryginalna cena to o ile dobrze pamiętam 80 dolarów dolarów z czego różni się tylko RGB. Bez podświetlenia 50$. Co do przełączników. Nie zachwalaj jednego konkretnego, bo każdy ma swoje naj.

Nie mam czasu szukać Wiem jedno. Te przełączniki lądują w klawiaturach w okolicy 50 zielonych. 

Oczywiście nie mówię, że to zły wybór. Nie o to mi chodziło. Raczej proponowałem za rozejrzeniem się za innymi Chińskimi klawiaturami, które jeszcze nie weszły na rynek europejski. 

Co do przełączników Kailh..

Tak klikałem. Płacą 400 zł oczekiwałbym jednak w miarę równego działania przełączników. Dla mnie było to odczuwalne. Może miałem trefny model poseidona w rękach. Kto wie.

Link to post
Share on other sites

Nie nie, nie "hejcę". Chodzi mi o to, że klawiatura kosztuje te 400 zł, a jej oryginalna cena to o ile dobrze pamiętam 80 dolarów dolarów z czego różni się tylko RGB. Bez podświetlenia 50$. Co do przełączników. Nie zachwalaj jednego konkretnego, bo każdy ma swoje naj.

Nie mam czasu szukać Wiem jedno. Te przełączniki lądują w klawiaturach w okolicy 50 zielonych.

Oczywiście nie mówię, że to zły wybór. Nie o to mi chodziło. Raczej proponowałem za rozejrzeniem się za innymi Chińskimi klawiaturami, które jeszcze nie weszły na rynek europejski.

Co do przełączników Kailh..

Tak klikałem. Płacą 400 zł oczekiwałbym jednak w miarę równego działania przełączników. Dla mnie było to odczuwalne. Może miałem trefny model poseidona w rękach. Kto wie.

Ok dzieki za zrozumienie mojej nerwowości :D

 

A tak btw doradź mi. Moge zwrócić excalibura i kupic QuickFire rapid-I roczna na mx Brown za 250zl i byc 150zl do przodu, opłaca sie? Ten QuickFire od kolegi wiec sprawdzony (jednak kolega sie przeprowadził i nie mam jak dotknąć).

Link to post
Share on other sites

Jeśli Ci pasują browny od cherry to dlaczego by nie. Kupienie mechanika od zaufanej osoby i to z gwarancją i jeszcze za 250 zł (dlaczego tak tanio??) to bardzo dobry interes. Ja bym zwrócił tesoro.

Jeśli nie przeszkadza Ci brak numpada, klasyczny wygląd (dla mnie to +) to nic innego tylko brać za te 250.

O ile dobrze pamiętam kabel jest dosyć sztywny, więc dbaj o niego ;).

Link to post
Share on other sites

Trwałością, troszeczkę inaczej "chodzą" + cherry mx ma większą dokładność wykonania przez co każdy przełącznik działa tak samo (tak na prawdę jest ten błąd wymaganego nacisku, lecz jest on nieodczuwalny). W przypadku kalih niestety można to odczuć, tak jak już wspomniałem.

Co do działania to nie jest lepsze-gorsze, po prostu inaczej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...