Skocz do zawartości

Zestaw do oceny (7000-8000zł)


Recommended Posts

Co do i7 950.W testach miało lepsze wyniki niż i5 750. Co do temperatur jestem świadomy że są większe ale procesor jest wydajniejszy i dlatego proponowałem chłodzenie Noctua NH-D1 i do tego naj. paste termoprzewodzącą IC Diamond 24 Carat 4,8g.

 

Karta graficzna - uznałem że powinna wystarczyć.Podaj program bądź grę gdzie jest potrzebna lepsza ??

Zawsze można dokupić. :)

 

Ja na temat specyfikacji nic nie narzucam. Ale czemu czekać na SB czy on czasami niema grafiki i procesora w jednym skąd wiecie że będzie wydajniejszy , zimniejszy i szybszy ?

Komu jest potrzebne aby zintegrowana grafika i karta graficzna współpracowały tego nie rozumiem ? Podajcie swoje zdanie. ;)

Link to post
Share on other sites

Karta graficzna - uznałem że powinna wystarczyć.Podaj program bądź grę gdzie jest potrzebna lepsza ??

W takim razie po co tak szybki procesor :);)

 

Pasta za 85zł lepsza o 1c od pasty za 12zł

Chłodzenie za 300zł lepsze o 1c od chłodzenia za 160

4gb pamięci za 340zł

 

Beznadziejnie nieopłacalny zestaw

Link to post
Share on other sites

Procesor - jest bardzo potrzebny w przeliczaniu np.wypakowywanie plików rar , płynniejsze działanie programów , konventerowanie plików itp..

 

Pasta za 85zł - niestety jest większa różnica niż 1*C.

 

Chłodzenie - jest bardzo wydajne ciche mocne , fajnie wygląda , ma lepszą kulturę i temperatury to coś więcej niż 1*C różnicy . :) Jak wybierałem chłodzenie myślałem o o/c ;)

 

Pamięć która podałem to jest 2x4Gb (zestaw 2x)

PDP Patriot DDR3 8GB (2x4GB) 2000MHz Viper II Sector 5[/b] i takie coś brać x2 :)

 

Kości pierwotnie mają kolor czarny co informuje nas o ich niezawodności

 

http://image.ceneo.pl/data/products/9700200/product.jpg

 

Myślę że jesteś świadomy do czego jest pamięć operacyjna jak nie to odpal Wikipedie albo wujka Google :)

 

Niestety ja uważam że ten zestaw się opłaca.Bo to co najlepsze grochem nie wysypane :)

Link to post
Share on other sites

większej głupoty nie słyszałem i na co komu 16 GB ramu. bezsensowny wydatek

Na temat tego poco porozmawiamy za 10lat.Lepiej mieć szybszy komputer a ram zawsze się może przydać ;)

 

Co to jest RAM

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/RAM

 

Co do tego że są kości są czarne i są wydajniejsze to to nie są jakieś głupoty.Poszukaj w Google. że jest różnica.Chyba pod frazą płyty głównej :)

Link to post
Share on other sites

@KingWitu

Po pierwsze na co pogrubiasz swoje posty nit tu nie jest ślepy

każdy tu wie co to jest RAM to nie wiem na co ten link.Fajnie jak rozpoznajesz po kolorze czy coś jest wydajne czy nie powiedz mi czy moje kości

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=29980

są wydajne czy ten niebieski obniża ich wydajność :)

Link to post
Share on other sites

Twoje kości są wydajne.Lecz producenci tylko nielicznym podzespołom dają kolor czarny :)

 

Link do wikipedia dałem dla tego że niektórzy nie rozumieją po co jest ram i czemu jest lepiej jak jest więcej np.16Gb

 

Posty swoje pogrubiam bo uważam że wtedy są bardziej widoczne ;)

Link to post
Share on other sites

KingWitu jakby twoje posty były pomocne i wartościowe to byś nie musiał ich pogrubiać. Tak nawiasem, ile masz lat?

 

Myślę, że 6gb, może 8gb przy tym budżecie starczy. Jeśli chodzi o grafikę to wybrałbym gtx580, nawet kosztem obniżenia ramu do 4gb i np. tańszym procesorem (np. i5 zamiast i7)

Link to post
Share on other sites

PS.Mój zestaw jest najlepszy [bije wszystkich na głowę] Wszystko co najlepsze :D :D

:);):):):):P:):hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

 

oczywiscie plyta m-atx, psmmieci do i5 albo phenoma, nie do i7, zasilacz ch*jowy, dyski 2tb 5400... no coment... grafika ze ja pierdo*e... jakby bral moj zestaw to by mial 5x lepsza wydajnosc :rotfl: pasta o 0,5*C lepsza od prolimatecha... monitor to acer... doooobra...

Link to post
Share on other sites

no jak może to czemu ma nie brać? przy takim budżecie to chyba lepiej żeby wziął 4 takie same niż 2 teraz i 2 inne potem bo to ogranicza trochę możliwości oc. chyba że w przyszłości zamieni 2x2 na 2x4. to w takim razie rzeczywiście lepszy pomysł teraz 4 wziąć. a chłodzenie podałem przykładowe z takich lepszych. zawsze można jakiegoś Scythe`a albo Thermalright`a.

a co do pasty to zalmana stg2 bym zakupił :)

Link to post
Share on other sites

no widzisz kolego, nowy rok, a Ty już mnie z kimś pomyliłeś ;P ale spoko :) przecież Cie nie pogryzę ;)

a co do zestawu (żeby offtopicu nie robić) to wg mnie powyżej pewniej granicy przyrost wydajności jest nierównomierny do wydanej kwoty. no i lepiej dołożyć do lepszej grafy(nawet 2-óch) niż robić tak że dołożymy do lepszego procka i oszczędzać na grafikach.

Link to post
Share on other sites

Widziałeś testy?, kupuj i7 SB, podkręć na maxa, płyty ASUS Crosshair IV Extreme/EVGA P67 Classified, GTX580 Lightining (CES2011) w SLI, SSD od Kingusia, Noctua DH-14. raid0 WD Caviar Black 500GB, obudowa CM Cosmos 1000, pamięci sobie wybierz ;]

 

Dobry zestaw, lepszy od paru "propozycji" wyżej.

(wiecie o jakie osoby mi chodzi)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...