Skocz do zawartości

Sens wymiany pamięci 1600MHz na .... ?


Recommended Posts

Witam 


 


Jako iż mam zamiar zakupić GTX 1080 lub GTX 1070 zastanawiam się też na wymianą pamięci, obecnie mam 2x8 przy 1600MHz jest sens zrobić wymianę na jakieś szybsze ? czy zostawić stare ? nie chcę aby pamięci jako tako były wąskim gardłem dla 1080 lub 1070. 


 


Ktoś ma jakieś propozycje ? 


Link to post
Share on other sites

uzysk od 0 do 15% FPS, średnio 7-10 % ( zależnie od gry i ustawień ) 

np takie DDR3 2x8GB 2400MHz cl11-13-13-31-2N 1.65V 306zł  (QVL)

ram-y mają 40 mn wysokości ( zobacz czy ci nie będą wadziły z coolerem ( tzn czy radiator zasłania 2 slot DDR, a jak zasłania to czy jest niżej niż 4 cm ), bo jak będą to wybiorę inne )

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

Ja też mam pamięci ddr 3 1600mhz  crucial balistix   obecnie pracują na 2400mhz przy cl11  bez najmniejszego problemu tobie też proponuje abyś je podkręcił  nie powinieneś mieć żadnych problemów  uzyskać 2000mhz przy cl10  i na  pewno nie będą wąskim gardłem  .  Przy gtxie 1080 wąskim gardłem będzie twój procek  , proponuje go jeszcze bardziej podkręcić , ale to już jak będziesz miał nowa kartę

Link to post
Share on other sites

W największych miejscach procesorowych u mnie różnica 1600 MHz CL9 vs 2400 MHz CL10:
Tomb Raider 2013 = 81 FPS vs 101 FPS (+25%)
Rise of the Tomb Raider = 61 FPS vs 71 FPS (+16%)
CS:GO = 391 FPS vs 445 FPS (+14%)
W miejscach gdzie procesor ogranicza szybkość karty graficznej, szybszy Ram praktycznie zawsze pomaga.

Link to post
Share on other sites

 

 

obie też proponuje abyś je podkręcił  nie powinieneś mieć żadnych problemów  uzyskać 2000mhz przy cl10 
 
niby prawda ale dużo zależy jakie ma kostki i czy umie podkręcać ram, no najwyżej się nauczy :D 

Ja np mam problem z kręceniem obecnych 1600 cl 8 :( 

o ile błędów w memtest nie wyrzuca, to niektóre aplikacje się wieszają sporadycznie po OC ( a u mnie to niedopuszczalne, tzn ryzyko utraty zmian ) 
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...