Skocz do zawartości

Stary GŁOŚNY komputer do przebudowy!


Recommended Posts

Mam komputer ktory podejrzanie glosno działa a jak go uruchamiam to po paru chwilach sie zaczyna i wywala taki komunikat:

http://oi67.tinypic.com/2hxywy.jpg

 

 

 

Zdecydowalem sie co nie co wymienic przed proba naprawy tego komputera ze wzgledu na bardzo glosna praca oraz cos caly czas strzela (podejrzewam ze zasilacz)

 

Dotychczasowe parametry:

 

Patriot Memory (bodajze 4 gb ramu w dwoch kosciach po 2 gb [800Mhz])

Plyta glowna:GA-G31M-ES2L

Procesor - nie mam pojecia

Karta graficzna: bodajze 9600 gts

Dysk twardy: samsung HD250HJ (chyba)

Zasilacz LPK2-25 420W Akyga

 

Co wymienic w pierwszej kolejnosci, co moze szwankowac jak wywala mi taki komunikat na poczatku?

Link to post
Share on other sites

Wlaczam komputer, jest bardzo glosny, uruchamiają się programy, jak zdaza się uruchomić wszystkie programy to już kaplica (jak szybko zdaze je wylaczyc to już jest lepiej), ale i tak po jakims czasie staje kursor, zaczynają się zacinać programy i komputer dostaje tego blue screena z pierwszego postu.

 

Budżet jak najmniejszy, nie wiem ile trzeba żeby mi chodzil cs go .. monitor kwadratowy z 17 cali. Mam goodramy wolnolezace 2x2gb 1333 mhz.

Link to post
Share on other sites

Łatwo sprawdzić który wentylator jest uszkodzony . Otwórz obudowę i po kolei blokuj wentylatory . Jak Ci się uda to spróbuj nagrać program hdtune np i sprawdzić sprawność dysku twardego . Do testowania ramu też są jakieś programy . Może też płyta główna padać lub zasilacz . Ten ram co masz to na 99% ddr3 czyli by pasował do nowszego komputera . Możesz też wyjąć kartę graficzną i podpiąć monitor pod płyte główną i zobaczyć jak się będzie komputer zachowywał . Jak ją wyjmiesz to zasilacz będzie miał sporo lżej .

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...