Skocz do zawartości

Skąd różnice cenowe?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kokosnh,

Recommended Posts

Witam,

 

od jakiegoś czasu szukam ramu i zastanawia mnie skąd biorą się te różnice cenowe. Poczytałem na czym się skupiać wybierając (najlepiej ta sama firma takie samo taktowanie, to samo opóźnienie i tak dalej), jednak patrzę na stronę sklepów i widzę ogromne rozbieżności cenowe.

 

http://iv.pl/images/51267825337933654252.png

 

Dobrze widać to na tym przykładzie. Takie same taktowanie, opóźnienie, w obu DDR3, nawet ta sama firma, dla mnie różnią się tylko nazwą (Beast vs Black). Stąd moje pytanie: czy w ramie liczy się również jeszcze jakiś parametr co usprawiedliwiało by te różnice cenowe czy to jakies fanaberie sklepu/producenta?

 

Pozdrawiam

JM

 

Link to post
Share on other sites

Marketing.Mały sklep pewnie nie może liczyć na tak niską cenę, jak taki Komputronik. Ale ciekaw jestem np, czy serie produkowane przez wytwórcę mają np. taką samą temperaturę lutowania układów do płytki, co może obniżyc cenę, ale też zwiększyć ryzyko awarii.

Link to post
Share on other sites

ogólnie to i pytanie jest beznadziejne, i porównywane produkty, bo to 2 różne generacje DDR3 są ( użyte tam IC's różnią się litografią, gęstością i parametrami i wtedy były droższe ) 

Ogólnie jak szukasz RAM-au to podaj płytę główną , procesor, budżet, obecną pamięć i wielkość pamięci jakiej szukasz, bo się przejedziesz. 

Tak jak tu, porównujesz 2 różne generacje DDR3 

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

Nie, ale nie ma pośpiechu, nie potrzebuję na gwałt, zbieram informacje na razie. Chciałbym tylko dopytać czemu tamte sprzedać. Będą się ze wszystkim gryzły? Wydawało mi się, że lepiej zostawić tamte 2x2 na razie i po prostu kupić do nich pasujące, do póki nie potrzebuje wolnych slotów.

Link to post
Share on other sites

nie ma sensu, po pierwsze cena 2400MHz względem 1600MHz jest prawie identyczna 

po drugie warto wykorzystać potencjał zestawu, bo obecnie RAM go hamuje ( zmieniając na 2400MHz zyskasz od 0 do 15 % FPS zależnie od gry i ustawień, średnio ok 7-10% ) a i 8GB powinno ci wystarczyć 


do większości gier i codziennych zadań. 

Link to post
Share on other sites

W największych miejscach procesorowych u mnie różnica 1600 MHz CL9 vs 2400 MHz CL10:
Tomb Raider 2013 = 81 FPS vs 101 FPS (+25%)
Rise of the Tomb Raider = 61 FPS vs 71 FPS (+16%)
CS:GO = 391 FPS vs 445 FPS (+14%)
W miejscach gdzie procesor ogranicza szybkość karty graficznej, szybszy Ram praktycznie zawsze pomaga.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Napisano (edytowane)

możesz, ale mają te same parametry co te co podałem, za 160 zł 
 

 

I czy napięcie ma jakieś znaczenie (1,5 vs 1,65)?

Nie, 1.65V jest bezpieczne dla i5 4460 

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...