Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, w pracy dostałe zadanie aby znaleźć sobie nowy komputer w budżecie do 2 tyś. Kwota ta jest mała a możliwości dużo i o ile przy swoim kompie gdzie miałem dużo większy budżet poradziłem sobie to tu już ciężko wybrać coś dobrego ale nie za drogiego. Dlatego tez proszę was o pomoc

  • Zastosowanie komputera: Prace biurowe(office, Autocad) biuro geodezyjne
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 2000 zł
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer?: Jak najszybciej
  • Których części potrzebujesz?: Sama Buda
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? Nie
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: dwa monitory jeden LG 21 cali 1920x1080 drugi starego typu
  • Specjalne wymagania: Karta z możliwością podpięcia 2 monitorów na DVI, fajnie byłoby gdyby obudowa nie była zbyt duża i miała jakieś filtry, w biurze ogólnie dużo się kurzy. W skład zestawu musi wejść stacja na karty rozszerzeń w jedną zatokę druga zatoka na CD-Rom. Ramu musi być 8 GB(raczej nie będzie zwiększane później więc moga być dwie kości po 4GB), Zakupu będę dokonywał w sklepie morele.net
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? CD-Rom
  • Własna propozycja zestawu: I5-6400/2.7GHz lub i3-6100/3.7GHZ, Crucial 8GB 2133MHz CL 15
  • Inne: Zastanawiają mnie karty graficzne z rodziny FIREPRO - czy przy niskiej cenie zestawu jest sens kupować taka kartę?

Znalazłem taki zestaw: http://www.morele.net/inventory/info/ykFrFN/ co o tym sądzicie?

Link to post
Share on other sites

@Up

Kiedy szef nie patrzy, żeby sobie pograć w rozsądnych detalch. :D

Zestaw raczej taki sobie - lepiej pójść w nowszą podstawkę 1151 - niższy pobór prądu minimalnie, ale w firmie myślę się to liczy, aby minimalizować koszta.

Edytowane przez ADR15
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

A po co w tym zestawie GTX 950 ? Macie jakiś soft, który używa w znacznym stopniu GPU ?

Autocad w któym muszę przeglądać duże pliki z rysunkami a po części na wyrost. Komp który używam teraz wymieniany był 4 lata temu...

 

 

 

do biura wolałbym integre na nowej platformie 1151, na procesorze Core i3-6100, będzie ekonomicznie z dobry poborem energii

A mógłbyś coś zaproponować(poprawić ten mój zestaw)


Poprawiłem trochę ten mój zestaw i wyszło mi 2055 zł z czymś takim:

http://www.morele.net/inventory/info/VTW9Ay/

 

Ewentualnie myślałem żeby tańszy ram bo 8GB musi być ewentualnie tańszą kartę graficzną(byleby obsługiwała 2 monitory)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...