Skocz do zawartości

Nowy komp - GTX 970 czy 1070?


Recommended Posts

Hej,

 

Muszę złożyc nowego kompa, ponieważ mój wiekowy już laptop powoli odmawia posłuszeństwa. Postanowiłem złożyc kompa typowo do gier + sporadycznie filmy i grzebanie w necie. Jednak nasuwa się moje pytanie odnośnie zestawu - kupic kompa już teraz i włożyc GTX 970 czy poczekac i dolozyc do 1070? 

 

Dlaczego pytam - Mój budzet to ok. 4200 zł na samą budę. Czy w tej kwocie (zakładając cene gtx 1070 poniżej 400$) jestem w stanie złożyc coś sensownego co wykorzysta potencjał tej karty? Dodam, ze chciałbym zestaw podkręcac w przyszłości. Czy w tym budżecie lepiej sie nie pchac i po prostu złożyc budę z 970/970OC? 

Link to post
Share on other sites

Nie liczyłbym na poniżej 400 dolarów :) Nie ma bata :)Aktualnie GTX 970 kosztuje 1400 zika nowy w sklepie. Moim zdaniem GTX 1070 nierefernet zacznie się od 1600 do 1800. GTX 1080 od 2100-2300. Dlatego warto moim zdaniem szukac dobre uzywki GTX 970 jak i zarówno GTX 980TI

Edytowane przez Melman1980
Link to post
Share on other sites

Tyle, że GTX 970 uzywkę teraz można złapać za 1000 zika 

 

Osobiście stawiam, że GTX 1070 będzie troszkę słabszy od GTX 980TI który teraz śmiga po 2100. Pamięć 6GB na 1440P starczy. Fakt faktem lekki dylemat, trzeba poczekać na premierę GTX 1080 do nast tygodnia

Edytowane przez Melman1980
Link to post
Share on other sites

A jak się prezentuje wydajnosc GTXa 970 w najnowszych tytułach? Ledwo zipie, czy zostaję jeszcze jakiś zapas mocy? Bo jeżeli mam kupic GTX 970, a za 2 miesiące się okaże, ze nie odpalę jakiegoś tytułu na wysokich, to faktycznie będę wolał poczekac.

 

Edit: Raczej wolałbym kupiĆ nowy sprzęt (prawdopodobnie raty). Zadam w takim razie inne pytanie - Co powiecie na postawienie na 980 i olanie 1070? Czy nadal warto poczekac? Szczerze mówiąc zależy mi na czasie, a nie bardzo uśmiecha mi się czekanie do sierpnia na zakup 1070 po "normalnej" cenie.

Edytowane przez oshieet
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...