Skocz do zawartości

Zakup używanej karty graficznej do 250-300 zł


Recommended Posts

Witam,

Chciałbym zakupić kartę graficzną do okolo 250-300 zł. Jednak sam nie wiem do końca jaka wybrać dodatkowo z tego co zauważyłem iż ceny różnych modeli bardzo wahają się. Obecnie na kilku licytacjach można było kupić radeon 7770 za 200 zł. I głównie nad tym modelem się zastanawiałem gdyż nie bierze tyle prądu co podobnej wydajności Geforce oraz za taką cenę ma akceptowalną wydajność.

Czy waszym zdaniem warto zwrócić uwagę na jakiś inny model?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Link to post
Share on other sites

Jak wyzej - jaki sprzet?, za okolo 300 mozna trafic hd 7790 lub hd 7850 to karty nieco wydajniejsze. Jak do nowszych gier to szukaj wersji 2gb. Ja na szprzecie ze stopki gram na hd 7790 2gb w nowsze gry na medium bez bajerow i nie jest zle.

Link to post
Share on other sites

Ja z kolei jakieś pół roku temu kupiłem w Niemczech za 50 euro (czyli ok 200zł) Geforca 570. Miał być na chwilę aż kupie coś wydajniejszego ale radzi sobie tak dobrze we wszystkich grach w jakie lubię pograć że zostaje w kompie na dłużej. Do plusów należy dużo większa wydajność pamięci bo była to w swoim czasie karta prawie topowa więc mamy 320 bitowy interfejs pamięci a w większości kart ze średniej półki cenowej jest stosowana szyna 128 bitowa. Pamięci maja przepustowość 152GB/s. Na minus trzeba jednak policzyć dość wysokie zapotrzebowanie na prąd 220W TDP. Co do samej wydajności to Tom's Hardware klasyfikuje ta kartę na jednym poziomie z 

Nvidia: GTX 295, 480, 570, 660

AMD: HD 4870 X2, 6970, 7850, R7 265

Zresztą ich tabela wydajności kart jest niezwykle pomocna przy wyborze używanej karty graficznej bo inaczej człowiek może się szybko zgubić przy zbyt dużej ilości kart

http://www.tomshardware.com/reviews/gpu-hierarchy,4388.html

Link to post
Share on other sites

Specyfikacja komputera:

Athlon 7750 BE 2,7 Ghz (overclocking max 3100, później problemy z odpalaniem)

Ram: 2 x 2 GB 

Monitor: Full HD

 

Zasilacz: Tagan 430W U15 Easycon

 

Karta tymczasowa, gdyż powoli chcę wymienić całą platformę(aktualnie zintegrowana).Jednak chciałbym też w coś aktualnie zagrać. Np. Battlefield 3 ewentualnie 4, Diablo 3 i kilka innych mniej wymagających tytułów.

 

Edit.

Co do Geforce 570 obawiam się w kwestii zasilacza czy poradzi sobie z nim. W testach w sieci pokazują iż cały zestaw pobiera około 380 Wat z tą kartą.

Poza tym jakoś nie uśmiecha mi się aż tak prądożerna karta ze względów kosztów użytkowania.

Edytowane przez xiveris
Link to post
Share on other sites

Z geforcem 570 i procesorem na 3GHz eXtreme Power Supply Calculator wyliczył 458W zużycia i zaleca zasilacz 500W. Ta karta wymaga dwóch wtyczek 6 pin. Jak zasilacz ma tyle lat co reszta komputera to i tak powinieneś go zmienić wymieniając podzespoły bo pod maksymalnym obciążeniem stary zasilacz może po prostu się posypać i uszkodzić płytę główną. Jak jest nowy to od biedy może by uciągnął tą kartę. Ale po połączeniu Geforca 570 z tak słabym procesorem efekt może być kiepskawy. 

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

@kombajn
Wszyscy wiedzą, że takie kalkulatory to ściema - tak naprawdę to co pokazują to same pierdoły.

@xivieris
Maximum co bym proponował do twojego kompa to GTX 650/650Ti albo R7 260. Możesz też popatrzeć za 7770.

 

Ciekawi mnie czy dałoby radę odblokować rdzenie w procesorze autora. Jak ostatnio przewinął się gdzieś tu na forum temat odblokowywania procesorów AMD to zainteresowałem się tym bardziej i widziałem w necie jakieś wzmianki, że ten Athlon 7750 dawał się odblokowywać na 4 pełne rdzenie.

Edytowane przez Maxior860
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Według tych durnych kalkulatorów mój komp (sygnaturka) pobiera min. 550w pod obciążeniem...

Według eXtreme Power Supply Calculator (http://outervision.com/power-supply-calculator) którego używam od dawna twój zestaw po OC ciągnie  ~601W przy obciążeniu procesora na 90%

tu masz wynik http://outervision.com/b/l4YQ4A

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...