Skocz do zawartości

temperatura i5 4690k latem


Recommended Posts

Witam mam problem. Mam stabilne 4,5 ghz w i5 4690k na napięciu 1,240 lecz w wieśku czy mam max 74 stopnie a to jeszcze nawet nie lato. Moja sztuka cpu jest kijowa i strasznie się grzeje nawet dobra pasta termo nie pomaga a mam gelida gc extreme.

Help

Link to post
Share on other sites

Wyślij do mnie procka to Ci wymienię pastę pod ihs na CLU, taki zabieg gwarantuję spadek temperatur rzędu 15-20 stopni na rdzeniach. Dodatkowo zabieg jest w 100% bezpieczny dla procesora oraz robię to w taki sposób, że nie tracisz gwarancji

 

Jak jest z Warszawy lub okolic to mogę to praktycznie zrobić od ręki 

 

Jak jesteś zainteresowany to zapraszam na pw po więcej info

Link to post
Share on other sites
Dodatkowo zabieg jest w 100% bezpieczny

100% ? nie jesteś zbyt pewny siebie ?

 

 

 

oraz robię to w taki sposób, że nie tracisz gwarancji

nie ma takiego sposobu, jeśli ktoś przypadkiem na gwarancji zdjąłby ihs to do widzenia (jak dla mnie info że gwaranci tego nie robią nie jest argumentem)

 

 

Witam mam problem. Mam stabilne 4,5 ghz w i5 4690k na napięciu 1,240 lecz w wieśku czy mam max 74 stopnie a to jeszcze nawet nie lato. Moja sztuka cpu jest kijowa i strasznie się grzeje nawet dobra pasta termo nie pomaga a mam gelida gc extreme.

Help

Niestety przez intela każda sztuka się grzeje i nie zapowiada się na poprawę patrząc w przyszłość

Jeśli nie chcesz ryzykować i bawić się w rozbieranie procka to pozostaje na lato zrobić sobie nowy profil w biosie z mniejszym taktem i napięciami

Edytowane przez mr-auto
Link to post
Share on other sites

 

 

I uwierz mi Intel nie bawi się zrywanie IHS w celu sprawdzenia gluta

To info również potwierdzają fora zagraniczne. Ludzie wysyłali procki z ihs-em przyklejonym na silikon i dostawali nowe w ramach reklamacji.

Link to post
Share on other sites

PatrykT nie wiedziałem czy pisać na PW czy oficjalnie sie tu zapytać.

Twierdzisz że "zabieg" jest 100% bezpieczny,a co jeśli pójdzie coś nie tak?

tzn. operacja się udała,pacjent zmarł.

Dajesz GW czy jak? bo jak by nie było taki procesor trochę kosztuje.

Link to post
Share on other sites

Chłopak wie co robi. A sposób z imadełkiem lub z maszynką z drukarki 3D jest w 100% bezpieczny. Dodaj doświadczenie Patryka i ma ju ponad 100% :)

 

 

 

taki procesor trochę kosztuje.

Jak sam skalpowałem swoją i7 (żyletką i nożykiem) to starałem się o tym nie myśleć.

Efekty są naprawdę wymierne.

Edytowane przez bialyboski
Link to post
Share on other sites

tak na marginesie potrzebuje wyjaśnienie fizyczne co sie stało.

Postanowiłem nagrać telefonem czy wszystko dobrze działa w pc bo mam obudowe z szybą. Przykładam nagrywam i komputer sie wyłącza. . Podejrzewam że telefon wytwarza pole elektromagnetyczne które zaburza działanie komponentów komputera. Potwierdzi ktoś moją teorie.

PS. System mam na ssd

Link to post
Share on other sites

Pierwsze słyszę o takich anomaliach,aż sam sprawdzę z ciekawości.

 

ps.co do CPU  też mam taki jak autor 4690k,tylko nie wiem jaką mam "sztukę",chyba juro,powinna płyta dotrzeć i sie zobaczy.

A z tym "skalpowaniem" to nie wiem czy drugi raz bym się podjął osobiście,tym bardziej że ten 4xxx jest na gw.

Obecny 3570k "skalpowałem" sam i efekt spory,teraz chyba wolał bym wysłać komuś z mocnymi nerwami,albo co ma już jakąś wprawę w tym.

Link to post
Share on other sites

PatrykT nie wiedziałem czy pisać na PW czy oficjalnie sie tu zapytać.

Twierdzisz że "zabieg" jest 100% bezpieczny,a co jeśli pójdzie coś nie tak?

tzn. operacja się udała,pacjent zmarł.

Dajesz GW czy jak? bo jak by nie było taki procesor trochę kosztuje.

 

Przerobiłem trochę procków, część robiłem młotkiem i imadłem. W tej chwili korzystam ze specjalnej maszynki do zdejmowania ihs,do tej pory wszystkie procki żyją prócz jednego, ale ten jeden padł bo  ukruszył się rdzeń po przez błąd przy montażu chłodzenia - sklejony i wysłany na gw został wymieniony na nowy tak apropo wcześniejszej dyskusji. Jeżeli masz jakieś obawy czy po prostu nie ufasz mi, mogę sprzedać Ci maszynkę do skalpowania bo mam kilka w zapasie i sam to zrobisz

 

Pierwsze słyszę o takich anomaliach,aż sam sprawdzę z ciekawości.

 

ps.co do CPU  też mam taki jak autor 4690k,tylko nie wiem jaką mam "sztukę",chyba juro,powinna płyta dotrzeć i sie zobaczy.

A z tym "skalpowaniem" to nie wiem czy drugi raz bym się podjął osobiście,tym bardziej że ten 4xxx jest na gw.

Obecny 3570k "skalpowałem" sam i efekt spory,teraz chyba wolał bym wysłać komuś z mocnymi nerwami,albo co ma już jakąś wprawę w tym.

 

zapraszam na pw, wyjaśnie co i jak i sam podejmiesz decyzję ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...