Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Tonsil zg40c115 (do 150 zł)


Recommended Posts

Witam, szukam wzmacniacza do wyżej wymienionych kolumn i takiego, który będzie za te pieniądze najlepszy (do 150 zł).

 

Zastanawiam się nad zakupem z miejscowego lombardu JVC A-K11 z resztą wieży za jakieś 150 chyba.

Druga opcja to Pioneer SA-740 który znalazłem na necie za grosze, sprzedawca pisał że sprawne itd..

Trzecia opcja to kupić na allegro czy gdzieś jakąś Diorę. Przetestowałem kolumny po regeneracji na wzmacniaczu Diora ws354a, sprzęt godny polecenia ale może w tej cenie uda się coś lepszego uzyskać.

Co robić?

Link to post
Share on other sites

Przekopiuje Ci link z innego forum: http://forum.mp3store.pl/topic/35465-okazje-z-allegro-i-nie-tylko/page-848?do=findComment&comment=1344487

W takiej kwocie najistotniejszą sprawą będzie stan sprzętu, bo jak gra coś konkretnego wyprodukowanego kilkanaście lub kilkadziesiąt lat temu mało ktoś będzie wiedział.

Link to post
Share on other sites

Może jakieś konkretne modele polecicie? W linku nic ciekawego nie znalazłem, w chińskie lub nieznane mi produkcje raczej nie zamierzam się pakować a były tam takie propozycje.

Z tego co wyczytałem wzmacniacz powinien mieć mniejszą moc na kanał niż kolumna bądź taką samą bo przy większej głośności są zniekształcenia i można spalić głośniki. Znaczy że trzeba mi czegoś co będzie miało 40w lub nieco mniej.

 

Pioneer który podałem wyżej ma 40w na kanał, diora 354a ma ze 30w.

 

Następna kwestia jest taka, że w razie gdy końcówki mocy padną bądź zabezpieczenia w przypadku diory naprawa jest tania, za oba zabezpieczenia z robocizną zapłaciłem jakieś 20 zł tylko, w innym wzmacniaczu od soniaka 100 zł. Nie wiem jak jest z pioneerem ale naprawa jest chyba też w tej cenie. Nie znam się na elektronice aż tak żeby to naprawiać, lutownicy nie mam dlatego takie rzeczy będę zlecał osobom które sie na tym znają.

 

Co wybrać? 

Link to post
Share on other sites

oryginalne w 100%, kupione od kogoś w latach 90, aktualnie wszystko gra, posiadają mnóstwo zadrapań na obudowie, grały od momentu produkcji na pewno poniżej 100 a nawet 50 godzin, 18 lat przestały będąc używane może kilka razy, standardowo gdy je znalazłem popękane zawieszenie niskotonowego, średnio tonowy sztywny po dziś dzień ale gra

Link to post
Share on other sites

To wiem oryginalny jest 20/40 bodajże, oczywiście posiadam oryginał i kiedyś być może coś z tym zrobię. Kolumny działają  i grają wg mnie bez zarzutu nawet w takiej konfiguracji, osłuchany nie jestem w kwestii kolumn więc może na totalnie oryginalnych rozwiązaniach byłoby lepiej, oceniam z punktu widzenia użytkownika słuchawek i ponadprzeciętnego słuchu. 

Link to post
Share on other sites

20/40 płytki/głęboki kosz, a 20/60 to dwa kompletnie różne głośniki i innym przebiegu ch-ki częstotliwościowej oraz impedancyjnej. W skrócie dwa różne głośniki, z których ten drugi nie nadaje się do tego zestawu.

Raz byś posłuchał oryginału i wiedziałbyś, że coś jest nie tak.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...