Skocz do zawartości

Recommended Posts

Budżet: Ok. 2500zł

Czego potrzebujesz?: Słuchawki + DAC i ewentualny AMP

Przeznaczenie: Gry i muzyka, po połowie mniej więcej, często również montaż filmów.

Oczekiwania: Słuchawki wokółuszne z budową półotwartą lub zamkniętą. Obecne zmieniam przez to, że są nauszne i są niewygodne.

Duża scena, ciepłe brzmienie, dobra separacja instrumentów. Podbity dół lub średnica, ale bez przesady, aby nie wlewały się na inne częstotliwości. Dynamiczne, muzykalne brzmienie.

Inne: Oczywiście cały budżet nie musi być wykorzystany ;) Tylko nowe słuchawki i DAC'i. Mile widziany interfejs, ale nie jest to mus, najwyżej zmienię mikrofon z XLR na taki z USB.

Zakupu zamierzam dokonać w połowie wakacji, ale chcę wiedzieć już czego sobie przesłuchać (przyjemniej się oszczędza, gdy wie się dokładnie na co ;) )

A, przy budowie słuchawek bardziej chodzi o dźwięk do mnie aniżeli ode mnie, ale mogę to zlikwidować wygłuszaniem drzwi, ale niechętnie.

 

Jeszcze jedno. DAC musi mieć RCA. Będę podpinał głośniki (aktualnie edifier R2730DB)

 

Muzyka: Wszystko. Od Kultu i happysad przez Dead Can Dance po Rammsteina. 

Z tego co zdążyłem wyczytać i zobaczyć wyciągnąłem takie propozycje:

Beyerdynamic DT990 + Aune T1 SE

Sennheiser HD600 + Aune X1S + wygłuszenie drzwi (niechętnie, ale brzmią podobno bardzo dobrze)

AKG K550 + Aune X1S

Beyerdynamic DT150 + Aune X1S

Beyerdynamic T70 + Aune X1S

Pandora Hope IV (używane da sie tanio wyrwać, więc biorę to pod uwagę) + Aune T1 SE

ATH-M50x + iFi iDSD nano

Link to post
Share on other sites
Duża scena, ciepłe brzmienie, dobra separacja instrumentów

Bardzo mi tu pasuje Fidelio X2.

 

ciepłe ,basowe, sceniczne, przestrzenne, nawet z holograficzną sceną, do tego całkiem detaliczne i zarazem dość jasne.Warto wymienić na dobry kabelek, zyskamy odrobinkę bardziej zrównoważone brzmienie , z lepszą dynamiką  i przejrzystością.

Edytowane przez adivxv
Link to post
Share on other sites

osobiście szedłbym w stronę zrównoważonego/neutralnego sprzętu , na tych bardzo jasnych mogą się pojawić sybilanty. Coś takiego odczułem na tych słuchawkach przy jasnym Essence STX.

Link to post
Share on other sites

Z moich propozycji w tym budżecie to:

 

1. Dr.DAC 3 + DT990Pro/250

lub

2. SMSL M8 + SAP-8 + DT990Pro/250

 

W repertuarze rockowo-metalowym to jest gruba synergia a Rammstein brzmi chyba lepiej tylko gdy SAP-8 zastąpisz Asgardem tyle, że sam Asgard to ok. 1500pln.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...