Skocz do zawartości

Procesor na 1155


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez PLSBX,

Recommended Posts

Witajcie. 

Jakiś czas temu dowiedziałem się, że mogę, ale nie muszę przesiadać się na coś nowszego niż 1155. Procesor posiadam i5-3350P. Jednak chciałbym zmienić procesor na coś lepszego. Mam wrażenie, żę czegoś brakuje i myślałem o jakimś i7. Czy byłby to dobry wybór? Czy lepiej zostać przy aktualnej numeracji i kupić lepszą i5?

 

Na allegro jest coś takiego z i7 i coś z i5.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Eftar
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Szukaj i7-3770 - chyba najmocniejsze co jest na ten socket. Możesz też podać jaką masz płytę.

Płyta to msi b75ma-p45. Z tego co się dowiedziałem, niestety już długo po zakupie, nie można zrobić OC procesora.

 

Inna kwestia, zę za ten procek do 1k zł chcą. A za Intel Core i5-6600K, ASRock Z170 EXTREME4 i jakieś pamięci 3k mhz to do 2,1k. Pytanie co lepiej. Bo stary sprzęt chociaż w części pewnie bym sprzedał.

Edytowane przez Eftar
Link to post
Share on other sites

Z drugiej strony jak masz możliwość to skylake będzie lepszym wyborem ze względu na chociażby samą architekturę procesora, oblokowany mnożnik i nowy typ pamięci który nic nie zmienia w praktyce.

No i mocniejszy pojedynczy wątek.

Edytowane przez PLSBX
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Co i7 3770 używka od 800 zł.

Na allegro 2 oferty wejdą w to, co podałeś. I to jeden z 0 komentarzy. Drugi to OEM. OLX koło tysiąca i wzwyż. Słabo zważywszy na to, że za niewiele więcej coś z gwarancją jest. Ale będę próbował szukać. Dzięki.

Link to post
Share on other sites

Słabo szukałeś 
http://allegro.pl/procesor-intel-core-i7-3770-3-4ghz-lga1155-sprawny-i6177432692.html

Kupujesz chłodzenie nie standardowe lub zostawiasz to od i5 i po sprawie. Ja osobiście po użytkowaniu przez 1 miesiąc silnika odrzutowego jakim jest chłodzenie box dałem sobie spokój i kupiłem normalne a drogie teraz nie są.

Edytowane przez kamil_18_19
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Napisałem, że widziałem OEM i jest to słabe. Jeszcze mi to linkujesz.  :roll: Nie dam 8 stów za sam procesor. (pewnie teraz od janusza mnie zwyzywają)

/ciekawostka

 

Kupujesz chłodzenie nie standardowe lub zostawiasz to od i5 i po sprawie. Ja osobiście po użytkowaniu przez 1 miesiąc silnika odrzutowego jakim jest chłodzenie box dałem sobie spokój i kupiłem normalne a drogie teraz nie są.

Nie wiem, jak to u Was wygląda, ale u mnie boxowe chłodzenie, 4 wiatraki na full i tylko czasami HDD pracującego słychać.

 

Edytowane przez Eftar
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Ta jasne nie słychać boxa dobre sobie i jeszcze od Intela. A ile byś chciał dać za i7? Zawsze możesz Nowy kupić z nową platformą chyba coś koło 1200-1300 stoi.

A co ja napisałem parę postów wyżej? I nie, nie słychać. - Nie jestem "mizofonikiem". W tej chwili najgłośniejszy element jest od zestawu audio. #mojaopinia

 

Skończ waść.

Edytowane przez Eftar
Link to post
Share on other sites

Eftar - box od intela jest strasznie głośny, jeśli ci nie przeszkadza to okey, ale do i5/i7 powinno się kupić chociażby fere za ~130zł. Choćby ze względu na temperaturę.

Edytowane przez PLSBX
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Napisałem, że widziałem OEM i jest to słabe. Jeszcze mi to linkujesz.  Nie dam 8 stów za sam procesor. (pewnie teraz od janusza mnie zwyzywają)
Nie bardzo rozumiem o co ci chodzi? :roll: 

A jak kupisz procesor box z kawałkiem kartonika który i tak gdzieś wywalisz, i boxem nie wartym złamanego grosza to jest jakaś różnica?  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie bardzo rozumiem o co ci chodzi? :roll:

A jak kupisz procesor box z kawałkiem kartonika który i tak gdzieś wywalisz, i boxem nie wartym złamanego grosza to jest jakaś różnica?  

 

Jest taka różnica, że nie muszę wywalać kolejnej stówy teraz. Mogę wydatek odłożyć w czasie. Chyba się nie mylę?

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...