Skocz do zawartości

Wysokie temperatury Q8200


Recommended Posts

Procesor osiąga 60* w spoczynku przy otwartej obudowie ( przed zmianą pasty było to 80*!). Nie jest podkręcany ale napięcie na rdzeniu wynosi 0,92V i nie wiem czy to nie za mało dla tego modelu (mierzone HWMonitor i CPU-z). Napięć nie mogę zmieniać (w biosie), bo posiadam płytę Intel. Przy włączeniu jakiejkolwiek wymagającej gry po ekranie ładowania wentylatory zaczynają szybciej pracować i ekran gaśnie, ale komputer nie wyłącza się. Dzieje się tak również podczas dłuższego korzystania "biurowego". Pomaga jedynie reset. Chłodzony coolerem AVC s775 (taki jest model). Podaję specyfikację: Q8200Gigabyte 560 ti 900mhzAVC s775Zasilacz logic 500atx (z czarnej listy, ale napięcia są stałe ok 11,95, wg producenta ma 32A na liniach 12v) - czeka go wymianaPłyta Intel dg35ecObudowa logic (wiem że nie jest przewiewna, ale otworzyłem ja do testów, zamontowałem również wentylator 70mm z tyłu wysysający powietrze na zewnątrz na molexie 5v) Prawdziwe problemy zaczęły się po przesiadce z HD 6670 na 560 ti. Temperatury na procku podskoczyły i komputer się przegrzewa, przy czym temperatura karty wynosi około 35*. Wcześniej temperatury procesora były wysokie, ale komputer w żadnej grze, nawet po dłuższym graniu, się nie wyłączał. Jakieś pomysły? Z góry dziękuję za pomoc. Wysłane z mojego MotoE2(4G-LTE) przy użyciu Tapatalka

Problem rozwiązany - jest zepsuty czujnik temperatur (temp. skaczą), a komputer się wyłącza bo karta dostaje za mało mocy.

Ehh... ostatnio na benchmarku trudno o pomoc...

Link to post
Share on other sites
komputer się wyłącza bo karta dostaje za mało mocy.

Czyli zasilacz, jak sam zauważyłeś z czarnej listy. Karta graficzna wymaga dużo więcej prądu niż integra

 

 

jest zepsuty czujnik temperatur (temp. skaczą)

Skąd wiesz? jeśli patrzysz na temperaturę rdzeni, a ta powinna być najdokładniejsza, to jest to czujnik wewnątrz procesora

 

 

Procesor osiąga 60* w spoczynku przy otwartej obudowie ( przed zmianą pasty było to 80*!)

Jaką masz pastę?

może nałożyłeś jej za dużo

 

Ehh... ostatnio na benchmarku trudno o pomoc...

Nie rozumiem?

Edytowane przez mr-auto
Link to post
Share on other sites

Temperatury na karcie się utrzymują i powoli się zmieniają, a w przypadku procesora są to nagle skoki nawet o 4*.

Pasta to Akasa ak-455

Ostatnio pytałem jak rozwiązać problem z kartą pamięci - dotąd nie uzyskałem odpowiedzi, miałem problem z aktualizacją do win 10 - nic, zepsuty plik na płycie gry - porady nie rozwiązaly mojego problemu i nie uzyskałem dalszych odpowiedzi...

 

 

Wysłane z mojego MotoE2(4G-LTE) przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

zmień to coś za 25 zł bo to jest gorsze od boxowego chłodzenia kup pastę mx2 i nałóż na środek krople wielkości groszku i połóż na tym nowy wentylator 

http://techplanet.pl/produkty/wentylatory-radiatory/silentiumpc-spartan-3-lt-he1012,66817.html

temperatury powinny wynosić max 55-60C w occt  

potem zasilacz http://allegro.pl/oryginalny-fortron-450w-atx-fan-120-mm-24pin-i5612410511.html

Edytowane przez tobexor
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Zasilacz już zamówiłem Cooler Master Thunder 600W (na allegro, od firmy za 130zł).

W spoczynku radiator na procesorze nie parzy, mogę na nim trzymać rękę bardzo długo, a w programach temperatury wynoszą około 65* (skaczą co pół sekundy o jakieś 4* w górę i w dół) tym razem przy zamkniętej obudowie. Cooler nie pracuje na najwyższych obrotach. Nadal się zastanawiam czy to nie wina tych czujników...

Edytowane przez woznik
Link to post
Share on other sites

Czy to czujniki, czy też inny winowajca, nowa pasta i zasilacz na pewno nie zaszkodzą Twoim podzespołom. Gdyby to faktycznie były czujniki, a można to w jakiś sposób sprawdzić, to co najwyżej załączysz w biosie ignorowanie wysokich temperatur.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

sprawdź dokładnie czy masz dobrze dociśnięty do ihsa i nałóż jeszcze raz pastę wielkości groszku i wymień ten pseudo cooler gorszy od boxa kto wpadł na pomysł żeby to kupić ? 

ps gdy termopasta jest za grubo nałożona na ihs działa jako izolator ciepła i go w ogóle nie przekazuje na radiator 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...