Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

W niedługim czasie planuję zakup smartfona na najbliższe 3-4 lata, nie chcę kupować byle czego a będę brał w przedłużeniu umowy i tu pytanie do was, co wybrać z poniższych: 

 

LG G4

Samsung Galaxy A5 2016

Honor 7

Huawei P8

Huawei P9- jeżeli stanieje w niedługim czasie 

 

Prosiłbym o wasze opinie i komentarze:)

Link to post
Share on other sites

Abonament Rodzinny w plusie za 69,90 albo w orange też wspólny ale tu jestem już zdecydowany na Plusa.

Mam u nich do wyboru wszystkie z wyżej wymienionych- póki co jedynie za A5 2016 i P9 trzeba zapłacić dużo więcej ale reszta jest ok. 

Mi zależy na tym, aby telefon był wydajny i nie zcinał mi się w codziennym użytkowaniu aplikacji i przy internecie, bo głównie na tym bazuję. 

Link to post
Share on other sites

Napewno, nie opłaca się brać telefon od operatora. Sam się o tym nie tak dawno przekonałem. Zdecydowanie bardziej opłacalne jest zakupienie telefonu na własną rękę i podpisanie umowy najbardziej opłacalnej.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez Flandzik
Link to post
Share on other sites

Też uważam, że kupno telefonu u operatora jest nieopłacalne, ale rób jak uważasz. Ja się uwolniłem od Orange, wystarczy mi, że moja siostra ma już trzeci telefon od nich i każdy idzie na gwarancję, właśnie dzisiaj wysyłam jej P8 Lite. Tylko czekać końca umowy.

 

Chodzi Ci o wydajność w grach? Czy ogólna?

Najwydajniejsze będą P9/G4/P8/Honor 7, za nimi A5'16; wgl 2 GB RAM to już robi się mało, a zwłaszcza, gdy chcesz telefon na dłużej

P9 pewnie proponują z 3 GB RAM?

Edytowane przez jutjub
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Tak P9n z 3 gb niestety, bo wiem że istnieją z 4gb ale chyba nie na naszym rynku. 

Wygrałbym w sumie G4 bo telefon świetnie się prezentuję, muszę jednak wziąć go do ręki i zobaczyć czy jego rozmiar mnie nie przerazi, 5,5 cala to jednak sporo- przesiadkę robię z 5 calowego Galaxy Grand Prima z którym jest troszkę problemów już po roku, popełniłem błąd całe szczęście za nie duże pieniądze;] 

A co do tego, że u operatora się nie opłaca, biorę abonament rodzinny ponieważ za 80zł mam wszystko co jest mi potrzebne do funkcjonowania rozmowy smsy i internet na 3 numery to wcale nie jest jakaś zawrotna suma- dodatkowo dostaję pół roku abonamentu za darmo z racji przeniesienia numeru z orange do plusa- wszystko wyliczone Panowie i Panie i wyszło, że się opłaca.

A co do telefonu- rata 40zł za G4 to w przeciągu 24 miesięcy wychodzi 960zł- pokażcie mi na aukcjach nową G4 za taką cenę to wezmę z pocałowaniem w rękę :)

 

A i chodzi mi o wydajność ogólną, nie gram w gry wcale. Telefon służy mi do przeglądania internetu, poczty smsowania i dzwonienia, czasami parę fotek czy filmików jak jestem na wakacjach- nic poza tym:) 

 

PS: Chciałbym kupić dla dziewczyny na urodzinki telefon mam do zagospodarowania max 600zł i powiedzcie, czy już 2 letni LG G2 byłby dobrym wyborem, czy radzilibyście zakup typu Huawei P8 lite, który parametrami jest na równi a nawet przegrywa ze wspomnianą G2. 

Edytowane przez slepy233
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Płacisz 80zl abonament. Człowieku, ja płacę za 4 nr 120zl mając tylko stacjonarne płatne i 25gb internetu. Dolicz sobie więc jeszcze ile przepłacasz w abonamencie.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Branie telefonu w abonamencie to najgorsze co można zrobić, zwłaszcza przy takich idiotycznie wysokich stawkach. Już lepiej będzie kupić telefon na raty w Media Markt/Expert (chociaż i tak preferuję zakupy online), wyjdzie nie tylko taniej, ale i masz spokój po paru miesiącach, czy roku. Do tego wziąć sobie numer u dowolnego operatora za grosze.

 

W T-Mobile mam obecnie numer w taryfie za 30zł/msc i mam 1. 5GB internetu 2. Darmowe połaczenia do wszystkich sieci na komórkowe i stacjonarne 3. Setki darmowych smsów i 4. Obniżone ceny za roaming, ale to pewnie dlatego, iż mam tam numer od 5 lat.

 

Od czterech lat używam Galaxy S3 (Archidroid 5.1.1) kupionej na własną rękę i jakoś nie widzę potrzeby zakupu nowego telefonu.

Edytowane przez Fanbooj
Link to post
Share on other sites

Ja dostałem P8 lite za 19 zł jednorazowo na własność, a abonament płace 42 zeta i w nim nie limitowane rozmowy do wszystkich sieci i stacjonarne nie limitowane mms i sms plus 2,5 gb neta bo tyle chciałem, ja jestem zadowolony i nie sądzę że dużo płace i że przepłaciłem za telefon, abo w Orange

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Tak P9n z 3 gb niestety, bo wiem że istnieją z 4gb ale chyba nie na naszym rynku. 

Huawei na 3 GB RAM też będzie śmigał. Zapewne w naszym kraju nie spotkamy wersji 4/64

 

A i chodzi mi o wydajność ogólną, nie gram w gry wcale. Telefon służy mi do przeglądania internetu, poczty smsowania i dzwonienia, czasami parę fotek czy filmików jak jestem na wakacjach- nic poza tym:) 

Wszystkie powyższe będą wydajne, tylko jak wspomniałem ten A5'16 jest najmniej wydajny spośród wymienionych.

 

czasami parę fotek 

jakość zdjęć sprawdź tutaj http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=7972&idPhone2=6901&idPhone3=7006w niektórych przypadkach P9 wygrywa z G4, np w ciemnym oświetleniu 

 

Jeżeli się uparłeś i nie dasz się przekonać, że jest to nieopłacalne, to wybieraj między P9 i G4. Na Twoim miejscu wybrałbym P9, telefon z dużym potencjałem, znacznie lepiej będzie trzymał na baterii, bo G4 ma QHD, a P9 - FHD, chyba, że będziesz bawił się w VR to wtedy G4, bo ma wyższą rozdzielczość. G4 też dobry smart, w 2015 r. jeden z lepszych pod względem aparatu.

 

 

PS: Chciałbym kupić dla dziewczyny na urodzinki telefon mam do zagospodarowania max 600zł i powiedzcie, czy już 2 letni LG G2 byłby dobrym wyborem, czy radzilibyście zakup typu Huawei P8 lite, który parametrami jest na równi a nawet przegrywa ze wspomnianą G2. 

nowego G2 z dłuższą gwarancją nie kupisz. 

myślę, że P8 Lite będzie w sam raz dla dziewczyny, dobre aparaty, a pewnie jej na tym zależy, może jest mniej wydajny od G2, ale daje radę, nawet w grach. szukaj okazji z przedłużenia umowy, widziałem już kilka za ponad 400 zł

Link to post
Share on other sites

Dziękuję jutijub za wszystko co wypisałeś, na pewno jeszcze przemyślę wszystko bo mam troszkę czasu to i ceny pójdą w dół. 

Co do hejtów za abonament 4 nr za 120zł hmm w plusie za 80 mam 3 numery 4 mogę dorzucić za 25zł wychodzi za 4 nr 105 i ewentualna rata za telefon:) Także nie mów mi tu o wspaniałej ofercie, bo to mija się z prawdą niestety'\ 

 

Dziękuję wszystkim za komentarze

Temat do zamknięcia;]

Link to post
Share on other sites

To co napisałem nie było zadnym jak to ujales hejtem. Napisałem tylko, dla porównania. Zresztą wiele osób Ci napisało, że branie telefonu od operatora to jest nie opłacalne.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Mnie to nie wyszło na dobre. Nie będę się spieral w tej kwestii, chociaż dla mnie operator, ktory nie chce zarobić, praktycznie na wszystkim nie istnieje.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...