Skocz do zawartości

Wybór obudowy do max 500 zł i zasilacza do max. 450 zł


Recommended Posts

 

Witam,

zwracam się do Was z prośbą pomocy w wyborze nowej obudowy i zasilacza do mojego sprzętu.

 

Aktualny sprzęt:

CPU: Intel i5-4690K

Cooler: SilentiumPC Grandis

MOBO: MSI Z97 Gaming 3

RAM: Kingston HyperX Fury 2x4GB 1866Mhz CL10

GPU: Zintegrowana Intel HD4600 (jak wyjdą nowe GPU to mam zamiar kupić)

SSD: Crucial MX200 250GB

HDD: Seagate 7200.12 1TB

PSU: SilentiumPC Deus M1 550W

CASE: Fractal Design Core 3000 USB3.0

 

Na zasilacz mam do wydania max. 450 zł (im mniej tym lepiej) i mam na oku takie zasilacze: 

EVGA Supernova 550 G2, 

SilentiumPC Enduro FM1 550W, 

Corsair RM550X, 

Seasonic G550 SSR-550RM,

XFX XTR 550, 

SuperFlower Leadex Gold 550,

Thermaltake SmartSE Gold 530W.

Zasilacz ma być cichy, mieć certyfikat GOLD, modularny (wszystkie przewody czarne aby nie było choinki w budzie).

 

Na obudowę mam do wydania max. 500 zł (im mniej tym lepiej) i mam na oku dwie obudowy:

Phanteks Enthoo Pro i SilentiumPC Aquarius X95W.

Obudowa ma być duża, czarna (mogą być czerwone akcenty), musi mieć okno, chciałbym żeby miała piwnicę (zabudowę zasilacza) no i z wyglądu jakaś prosta a nie jakieś cuda kosmiczne. :D

 

Proszę o pomoc i pozdrawiam,

Poplop

Link to post
Share on other sites

stałem w lutym przed podobnym dylematem. Zasilacz kupiłem Fractala 600W,r2 Newtom, który moim zdaniem jest świetny ja zakupiłem w cenie 300zł używkę z 3 letnią gwarancją. Obudowa kwestia gustu ja ostatecznie zdecydowałem się na Phanteksa ze względu na dużą ilość wolnego miejsca i możliwość kolosalnej rozbudowy kompa. Mój komputer ma 5 wentylatorów jest głośny ale temp mam w nim świetne bo cyrkulacja powietrza stoi na wysokim poziomie. Jeżeli szukasz ciszy, stonowania a przy tym solidności bierz Fractal R5.  Ja rozważałem jeszcze NZXT h440 świetna buda:) solidnie wykonana i bardzo ładna. Dla mnie liczyła się też cena ostatecznie dałem 750zł a nie 1000zł i miałem jeszcze na porządne chłodzenie do procka:)

Link to post
Share on other sites

 

 

Zasilacz kupiłem Fractala 600W,r2 Newtom, który moim zdaniem jest świetny ja zakupiłem w cenie 300zł używkę z 3 letnią gwarancją.
  

:rotfl:

 

 

Mój komputer ma 5 wentylatorów jest głośny ale temp mam w nim świetne bo cyrkulacja powietrza stoi na wysokim poziomie.

Ja mam 7 wentylatorów na samej R5 i mam nieziemsko cichy, bo wszystko skręcone, wszystko zależy jaki sobie wentyle kupisz i do ilu rpm je rozkręcisz. 
Link to post
Share on other sites

  

:rotfl:

 

 

Ja mam 7 wentylatorów na samej R5 i mam nieziemsko cichy, bo wszystko skręcone, wszystko zależy jaki sobie wentyle kupisz i do ilu rpm je rozkręcisz. 

 

 

Nie wiem z czego się tak śmiejesz skoro ten zasilacz jest dobry jak na cenę 300zł ... nie każdego stać na zasiłkę za 500zł wzwyż. Nie jest to półka premium ale też nie ścierwo...

Link to post
Share on other sites

tzn nie ma takiego jak newton r2 600W, jeśli ci chodziło o r2 650W to się nie opłacało, no chyba że newton R3 600 wtedy jakoś jeszcze można było by przeboleć, choć cud techniki to to nie jest. ( ogólnie odradzamy zakup używanych zasilaczy, zwłaszcza tych słabszych, jak np newton r2 )


ps sam miałem na pierwszy zasilacz tagana U33-II 600W, nie znałem się jeszcze wtedy na zasilaczach i nie wiedziałem jakim cudem była wersja 680W z tej serii, jeden z pierwszych zasilaczy z DC-DC i parę innych ciekawostek  ( ale też oszczędzałem, tylko to się odbija, bo później i tak trzeba wymieniać na coś dobrego ) 

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

walnąłem się newton R3 600W oczywiście chodzi o ten model. Co do zasilacza po przewertowaniu wielu testów i opini równiez zagranicznych stwierdziłem że w takiej cenie czemu nie wziąć pachnie nowością mimo że ma te ponad 1.5 roku. Do takich zestawów są polecane nawet thermaltake 530w se i wystarczają więc moim skromnym zdaniem na te 4 lata zasilacz takiej klasy wystarcza aż ponad normę. Znów nie kupujmy czegoś nad wyrost bo równie dobrze można tą różnicę 250zł przeznaczyć na fajna myszkę, większy ssd czy cokolwiek innego. Myślę że to kwestia indywidualna każdego z Nas.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...