Skocz do zawartości

Zestaw do grania [5000zł]


Recommended Posts

Cześć,
Mam kilka części do komputera i wiem, że niektóre mogłyby być lepsza, a inne gorsze, ale na chwilę obecną dysponuję tym budżetem i częściami.
 

  • Zastosowanie komputera: Gry
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 5000 zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? teraz
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt?: Nie
  • Specjalne wymagania: cisza, włączony 24/7
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: Full HD
  • Czy posiadasz jakieś części ze poprzedniego komputera? Tak
  • Własna propozycja zestawu: Link morele
  • Inne: W przyszłości będę chciał włożyć procesor i7
    Mam problem z obudową, do wyboru 1 z tych
    SilentiumPC Aquarius M60W 
    - SilentiumPC Aquarius X95W
    - SilentiumPC Gladius X60 

    Dzięki bardzo za zainteresowanie i pomoc :)
Edytowane przez Sfoqs
Link to post
Share on other sites

Ten procesor nie podejdzie pod tą płytę główną bo ma ona nowszy socket, musisz włożyć coś z seri 6 :)

 

Reszta chyba git, ale nie wiem czy jest sens brać tak mocny zasilacz oraz płytę główną jeśli nie zamierzasz podkręcać sprzętu.

Link to post
Share on other sites

Warto dopłacić do Crucial BX100 250GB, 20 zł to nie duża suma przy 5000 , a dysk jest dużo szybszy i wydajniejszy. Różnice robi przede wszystkim zastosowany kontroler w obydwóch dyskach.

 

Ten dysk jest teraz trochę ciężko dostępny więc można wziąć jego następce http://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-mx200-250gb-sata3-ct250mx200ssd1-712688/

Edytowane przez Beznogi
Link to post
Share on other sites

Moja propozycja, zostaw takie tematy ogarniętym użytkownikom. Do tej grafiki to warto dorzucić do 6600K.

Użytkownik wyraźnie napisał, że nie chce podkręcać sprzętu, tak więc po co polecać mu coś na siłę?

Poza tym w grze takiej jak np. Wiedźmin 3 i5 6500 z pewnością nie będzie wąskim gardłem dla tej karty.

Procesor  z K sprawdzi się raczej w takich grach jak np. CS: GO, jeśli nie gra się w gry, które mają stricte więcej miejsc procesorowych i opierają się na działaniu procesora z pewnością nie będzie żadnego problemu, ponieważ ten procesor nie jest żadnym Pentiumem czy Celeronem, nie przesadzajmy.

Parę z plusów 980 Ti: 6 GB VRAM (przy ustawieniach maksymalnych w FHD jest potrzebna teraz większa ilość VRAM'u niż 4 GB, dzięki czemu z pewnością te 6 GB zrobi robotę), znakomita wydajność w wypadku grania na monitorze 120 Hz i 144 Hz, świetna wydajność przy FHD/2K, dobre możliwości OC.

W dodatku jeśli doda się lepsze MOBO i CPU, wtedy już nie zmieści się w budżecie i  karta graficzna będzie słabsza, co dla gier nie korzystających zbytnio z mocniejszych procesorów wcale nie będzie dobre.

Edytowane przez astraszek
Link to post
Share on other sites

Skoro nie chce podkręcać to nie ma sensu mu pakować 980Ti...


Jeśli będziemy patrzeć na cały sprzęt z perspektywy jednej gry, to nie będzie on w żaden sposób uniwersalny.

Edytowane przez FeX
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki wszystkim za odpowiedź. Faktycznie z tą płytą kicha, dlatego zamieniam ją ma MSI Z97, w takim razie muszę też zmienić ram na DDR3. Mam już 2x4 Cruciall Balistix, do tego wziąłbym HyperX Savage 2x4GB 1866MHz DDR3 CL9.

Mój monitor to: AOC 23" i2369Vm.

Mam już 1 dysk 1TB, dlatego potrzebuję drugi 1TB

Podkręcać może kiedyś będę, ale obecnie nie widzę potrzeby.

Cześć komponentów dostaję od producenta, dlatego nie mogę zamienić marki.

Będę wdzięczny, jeżeli doradzicie jeszcze z tą obudową od SilentiumPC, chyba, że to po prostu kwestia gustu. 

Procesor i kartę graficzną już mam, dlatego nie mogę zmienić.

Link to post
Share on other sites

czyli o spc mowa?

 

 

pod z97 bierz cpu z k (4690k) i kręć.

 

Jakie parametry tych pamiątek? 

Niestety procesor już mam ze starego komputera, ale za jakiś czas na pewno będę zmieniał na K. 

Ram, który już mam to: DDR3 1600 CL9

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...