Skocz do zawartości

Jaki router 3G kupić zamiast tp-linka mr3420?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez gts23,

Recommended Posts

Witam,

 

posiadam Internet w Play, modem e3372.

Modem ma jakiś rok, ktoś mi go polecił, ale chyba za specjalne mnie lubił...

Zrywane połączenia, słaby zasięg wifi, no i chyba obcinanie prędkości, od kilku dni mam wpięty modem do kompa i transfery są wyższe o jakieś 10-20%  - najnowszy soft w niczym nie pomógł, a był sprecyzowany pod lepsze działanie ww. modemu. Jedynym plusem była cena...

 

Co możecie polecić? Biorę pod uwagę wersję z gniazdem na kartę sim i na usb. Co do kasy, to nie ukrywam, im taniej, tym lepiej, ale oczywiście chcę kupić sprzęt, który będzie po prostu działał, mam dość resetów.

 

 

Link to post
Share on other sites

Takie routery samodzielne z pełną obsługą standardów(3G,4G,LTE) i wbudowanym modemem są dosyć drogie(od 300zł). Możesz kupić tańszy router z portem USB obsługującym modemy i wykorzystać Swój modem lub kupić router bez LTE będzie tańszy. Poleciłbym asusa z LTE ale cena routera powala na kolana. Dlatego możesz spróbować rozwiązania połączenia innego modelu Asus RT-AC51U

z modemem w Twoim posiadaniu. Oficjalnie ausu nie podaje wsparcie dla wielu modemów ale wiem, że działają. Czasami wystarczy zmienić oprogramowanie routera na nowsze lub nie oficjalne.
Tu masz test takiej konfiguracji.
Edytowane przez gepardmak
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź, router już zamówiony, dam znać jak pracuje :)


Po kilku dniach użytkowania jestem bardzo zadowolony - wszystko działa stabilnie, sygnał wifi jest lepszy, pingi niższe, modem od razu zadziałał.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc!

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Chyba się pochwaliłem...Od ponad tygodnia zrywa połączenie, właściwie to w ogóle się nie łączy, sam modem podpięty pod cpu łapie połączenie. Jutro przejdę się do play'a żeby sprawdzili na wszelki wypadek modem, jak jest ok, to znowu mam pecha...

Link to post
Share on other sites

Problem jest taki, że port USB daje prąd 0,5A a te modemu pobierają w impulsie 0,7 - 0,8. Musisz pokombinować z dodatkowym zasilaniem dla modemu a będziesz miał zestaw idealny i tani. Każdy router z portem USB 2 może ci się wieszać. To nie jest wina modemu czy routera, ale ograniczenia prądowego na porcie usb. Mój modem ma zasilanie 2-3A i działa bardzo stabilnie z tp-linkiem 3220 V2 czyli ze słabszą wersją niż Twoja. Poszukaj informacji na eko.one.pl czy bez-kabli.pl.

Edytowane przez benutzer
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziwna sprawa bo przez tydzień śmigało Ci wszytko dobrze. Port USB w routerze jest tylko 2.0 i prądowo może być mało wydajny ale skoro producent wspiera modemy 3G i twój jest na liście obsługiwanych urządzeń to bez problemu powinien działać. W ustawianiach routera masz funkcję Enable Reboot Scheduler(Administracja-System). Aktywuj ją i ustaw ją sobie tak by router resetował się w czasie kiedy najmniej korzystasz z sieci. Wtedy modem 3G też zostaje wylogowany i może zacznie normalnie działać. Zbyt długi okres zalogowania do sieci powoduje podobno odrzucanie połączeń. Przynajmniej warto spróbować czy to za działa. Propozycja kolegi wyżej też ma sens.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dzięki Panowie za podpowiedzi, nie dostałem powiadomień na email, więc myślałem, że w temacie cisza.

 

Mam huba usb z osobnym zasilaniem, to dziś to sprawdzę.

 

Funkcję Enable Reboot Scheduler też przećwiczę oczywiście i dam znać.

 

Pozdrawiam


Modem od wczoraj podłączony pod huba i póki co wszystko działa jak trzeba.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...