Skocz do zawartości

Pytanie co do Logitech z906


Recommended Posts

Witam!

Otóż mam pewien dylemat.

Posiadam głośniki firmy Logitech a dokładniej z906, i kolega również je posiada.

Kolega ma głośniki z tego roku a ja z poprzedniego i oby dwóch mamy wrażenie jak by jego lepiej grały. Głośniej i lepszy bass.

Kolega kupił je nowe a ja kupiłem używki ;/

I moje pytanie brzmi. czy rok produkcji ma wpływ na działanie?

Link to post
Share on other sites

On posiada starą płyte bardzo starą xD On kompa nie zmieniał od 8lat. I zadna z nowszych kart nie pasuje mu na płyte


A właśnie czy zmianie karty dźwiękowej usłyszę różnice w bassie?

Moja płyta to Asrock H81M  a karte którą chce kupić to

Asus Xonar DS PCI 7.1
Link to post
Share on other sites

Czyli tez uzywa integry?

Bo nawet wzglednie stara dzwiekowka od alc892 powinna byc lepsza.

Sam w 6 letniej plycie glownej mam lepsza integre, chociaz i tak z niej nie korzystam.

Dzwiek bedzie pelniejszy, mniej plaski - z wieksza dynamika - szczegolnie na sluchawkach to sie uslyszy.

Jak duza bedzie roznica na glosniczkach, to juz Ci nie powiem. Jak zalezy Ci po prostu na wiekszej ilosci sztucznego bassu, to podglosnij suba, czy tam poszukaj jakiegos equalizera w sterach realteka.

Link to post
Share on other sites

Bym zapomnial - zalezy jeszcze czym przesylasz dzwiek. Czy analogowo, czy cyfrowo toslinkiem, bo jesli cyfrowo to jesli jakakolwiek roznica bedzie, to marginalna.

 

Tak tez jak zostalo to wyzej napisane, akustyka sporo zmienia, a szczegolnie umiejscowienie suba.

Link to post
Share on other sites

Bas czy buczenie? To 2 różne rzeczy. Głównie to zależy od akustyki pomieszczenia, źródła i sposobu transmisji sygnału. Poza tym same z906 dobre nie są. Jeśli dałeś za nie więcej niż te 500zł, to srogo przepłaciłeś. Używane stereo dobrane do wielkości pomieszczenia zmiata te logitechy prosto do kontenera na odpady elektroniczne :) Ale do tego trzeba dojrzeć, jak kiedyś kupisz porządne nagłośnienie i wrócisz do tego tematu, to głośno parskniesz śmiechem, że jakość dźwięku oceniałeś po głośności i buczeniu :) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...