Skocz do zawartości

Laptop 3900 - 4300 zł konkretne pytanie


Recommended Posts

Mam kilka propozycji. Proszę o pomoc w wyborze pomiędzy modelami.

- i7 6700HQ lub 5700HQ
- 1TB HDD (będę miał MX200 lub Samsung MZHPV256HDGL-00000, więc miło by było mieć slot m.2 w lapku)
- GTX 960M
- FullHD 15,6" - 17,3"
- 8GB RAM - dokupię kolejne 8GB w niedalekiej przyszłości więc musi być wolny slot
- waga nieistotna
- NIE Lenovo
- seria Y700 czy Y50-70 się grzeje i nie podoba mi się na tyle, że nie dam rady na to patrzeć ;) Być może macie jednak jakieś argumenty za lenówkami
- brak systemu
- może nie być napędu optycznego

- peryferia bez konkretnych wymagań

- preferowany klasyczny wygląd - bez gamingowego, kosmicznego looku

 

Propozycje:
- MSI GE62 6QC Apache
- MSI GE72 2 QC
- ASUS GL533VW-DM351
- Acer  VN7-592G
- Dream Machines G960-15PL02
- Dream Machines G960-17PL02
- Dell Inspiron 7559


Wszystkie mieszczą się w zakresie. Proszę o pomoc w wyborze.

Edytowane przez kamillode
Link to post
Share on other sites

Ze swojej strony mogę polecić Acera VN7-592G. Mam jego starszego brata VN7-591G w najmocniejszej możliwej konfiguracji (bez matrycy 4K) i jestem zadowolony, na minus plastikowa obudowa (palcuje się palmrest) i "plastikowa" klawiatura (wcześniej miałem Lenovo), na plus za******e głośniki, wydajność, brak kosmicznego looku jak to napisałeś. Teraz Acer odświeżył swoje portfolio o nowe procki więc spokojnie coś znajdziesz. MSI wg dużej liczby użytkowników są troszku głośne (wiatraczki muszą chłodzić :), mówię oczywiście o lapkach nie stricte gamingowych. 

Link to post
Share on other sites

Lenovo Y700 ma przeprojektowany układ chłodzenia. Temperatury podzespół są normalne. Z pewnością nie grzeją się.

 

Acer za to już tak. Pewien użytkownik ma Acera z tej serii (15,6 cala) z procesorem i5 - na standardowej paście ten procesor podczas grania osiągał temperaturę powyżej 90 stopni. Może kiepska sztuka...

 

Dell jak i MSI się grzeje. Wystarczy przeczytać recenzje.

 

Clevo, czyli Dream Machines, jest średnio wykonane.

 

Asus GL522VW jest gorzej wykonany niż Lenovo Y700. W GL552 występuje obniżanie wydajności z powodu wysokich temperatur oraz drenaż akumulatora.

 

Lenovo Y700 jest obecnie najrozsądniejszym wyborem, pomimo kiepskiego serwisu i pewnych problemów tego modelu.

 

Recenzje znajdziesz na http://www.notebookcheck.pl/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...