Skocz do zawartości

Klawiatura mechaniczna do pracy ~500zł


Recommended Posts

Witam, 

 

Zamierzam wymienić klawiaturę i po przeczytaniu kilku tematów zacząłem brać klawiatury mechaniczne pod uwagę. Prosiłbym o doradzenie konkretnego modelu i zweryfikowanie mojego wyboru co do przełączników.

 

Klawiatura ma służyć głównie do pracy pisanie, obsługa programów, internet.

 

Co do przełączników skłaniam się chyba ku Cherry MX Blue po analizie. ( w moim mieście miałem okazję przetestować tylko Cherry MX Brown na logitechu g610, jednak wrażenie strasznie przeciętne, pewnie zbyt krótki czas z klawiaturą. A także klawiaturę razera na zielonych przełącznikach ( niestety tylko strzałki które "wystawały z opakownia"). Ten klik był już dla mnie dużo bardziej przyjemny i różniący się od mojej starej zwykłej klawiatury. Z tego co wyczytałem są to właśnie odpowiedniki Cherry MX blue, i do tego ponoć blue są najlepsze do pracy, pisania.

 

Budżet 300-700 zł (skłaniam się raczej na coś po środku, lecz jeżeli jest naprawdę warto to jestem w stanie dołożyć).

 

Klawiatura nie musi mieć podświetlenia (piszę bez wzrokowo), za to musi być pełna i fajnie jakby miała możliwość tworzenia makr, mam zamiar je wykorzystywać w programach w których pracuję. Jednak jestem otwarty na sugestie i nie jest to do końca konieczne. 

 

Najbardziej zależy mi na komforcie i szybkości pracy.

 

Dziękuję z góry wszystkim za pomoc i pozdrawiam

 

Link to post
Share on other sites

Co do cherry mx blue to samemu mam Cm storm quickfire w twoiim wypadku bedzie to wersja ultimate i jesli chodzi o jakosc wykonania to jest bardzo dobrze, bo przelaczniki ma wiekszosc te same ;p Z makrami to Ci moge polecic Corsaira k95, ale jego cena w Polsce jest serio wysoka, wiec jak chcesz :P 

Link to post
Share on other sites

Tą k95 ciężko w ogóle znaleźć :D.

A czy ta klawiatura jest w porządku http://www.x-kom.pl/p/298470-klawiatura-przewodowa-roccat-ryos-mk-pro-mx-blue.html?Akurat jakaś przecena jest i mx blue+ makro prosiłbym o radę :)

Jeśli nie chcesz wydawać aż takiej kasy na te wszystkie bajery (jakieś dodatkowe klawisze, makra, porty USB, gniazda Jack - do zwykłej pracy to wszystko chyba raczej średnio jest potrzebne), to dobrze rozważyć coś bardziej klasycznego: https://www.morele.net/klawiatura-cmstorm-quickfire-rapid-xt-cherry-mx-blue-sgk-4030-gkcl1-ui-618795/- przełączniki w obu te same, tylko tu nie płacisz za podświetlanie i resztę cudów na kiju. Sam posiadam dokładnie ten model już od ok. pół roku i bynajmniej przesiadki nie planuję... Też używam klawiatury do pracy/pisania.

Ewentualnie jeszcze taka: http://qpad.com/products/keyboards/MK50/ - to samo, jeśli chodzi o przełączniki, cena chyba też zbliżona, tutaj zaletą jest dedykowana podpórka pod nadgarstek - o ile jej potrzebujesz - do dokupienia oddzielnie.

Edytowane przez 030366
Link to post
Share on other sites

Juz duzo lepiej cm storma jesli jednak rezygunjez z rzeczy, ktore na poczatku chciales :P Z prostego powodu- umówmy sie cm storm jest firmą na pewno bardziej znaną i "renomowaną" niz Ozone strike i jesli chodzi o przelaczniki to sa te same w iekszosci kalwiatur, ale slyszalem opinie, ze z jakoscia wykonania to bywa róznie- Schodząca farba z klawiszy, nierówne podświetlenie etc. :P 


Jeśli nie chcesz wydawać aż takiej kasy na te wszystkie bajery (jakieś dodatkowe klawisze, makra, porty USB, gniazda Jack - do zwykłej pracy to wszystko chyba raczej średnio jest potrzebne), to dobrze rozważyć coś bardziej klasycznego: https://www.morele.net/klawiatura-cmstorm-quickfire-rapid-xt-cherry-mx-blue-sgk-4030-gkcl1-ui-618795/- przełączniki w obu te same, tylko tu nie płacisz za podświetlanie i resztę cudów na kiju. Sam posiadam dokładnie ten model już od ok. pół roku i bynajmniej przesiadki nie planuję... Też używam klawiatury do pracy/pisania.

Ewentualnie jeszcze taka: http://qpad.com/products/keyboards/MK50/ - to samo, jeśli chodzi o przełączniki, cena chyba też zbliżona, tutaj zaletą jest dedykowana podpórka pod nadgarstek - o ile jej potrzebujesz - do dokupienia oddzielnie.

Jesli ty nie potrzebujesz podświetlnienia i makr, to nie znaczy, ze sa "cudami na kiju" jak to okresliles i nie musisz z tego powodu odrazu komus odradzac, bo co człowiek to gusta i opinie. :P 

Link to post
Share on other sites

Dziękuję wszystkim za odpowiedź,

 

Więc pewnie tu zdecyduję się na tego cm storm quickfire. Chociaż mam dużo pomysłów do wykorzystania makr i cały czas kusi mnie ta opcja. Czy bylibyście w stanie podać jeszcze jakieś z 2 fajne opcji klawiatury z makrami dobrze wykonane w dobrej cenie (adekwatnej do jakości). Bedę bardzo wdzięczny i napewno podzielę się opinią po zakupie :)

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam 

Link to post
Share on other sites

Szczerze, jeśli masz taki budżet to celuj w Corsair K70 na MX Blue jako klawiatura typowo do pracy. Jakość wykonania top tier, dodatkowo podpórka pod nadgarstki która zapewni Ci większy komfort przy długotrwałym pisaniu. Nie wiem czy jest cokolwiek lepszego/lepsza klawiatura obecnie dostępna na rynku od tej. No chyba że są odbiorcy których jarają jakieś super-duper RGB (mnie nieszczególnie, a raczej stronię od cukierkowości i tych świecących po oczach bzdetów)

 

Jeśli ma to być klawiatura mniejsza, to Quickfire XT (na Blue) jest lepiej skonstruowany i wykonany od Quickfire TK czy Quickfire Ultimate. XT posiada lepszą strukturę klawiszy (bardziej przyjemne i jest lepiej wykonana) mimo że nie ma podświetlenia. 

Jako tańsza alternatywa K70 mamy jeszcze Corsair Strafe. ew. klawiatura z serii Cougar czy też Fnatic Gear. - ale to strzał i celowanie w niepewne :)

Link to post
Share on other sites

Wg mnie to mozesz brac tego ryosa, bo sama klawiatura bardzo dobra, a na nawet nie wiedzialem, ze ja produkują na blue też, bo tak to pewnie bym Ci ją też polecił :P Zapewnia Ci w sumie wszystko czego oczekujesz, a cena szczerze mowiac dosyc przystepna po tej przecenie :P  

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Witam,

 

Po długich przemyśleniach i oglądaniach recenzji myślę że zdecydowałem się na Corsair Strafe MX Blue.  Klawiatura podobno solidnie wykonana, ma wszystkie klawisze programowalne, więc w sumie w tym przedziale cenowym jako jedna z nielicznych spełnia te wymagania, ten roccat odpada jednak ze względu na układ klawiszy. K70 czy inne dopiero mają klawisze programowalne jak jest RGB i cena tu już rośnie naprawdę sporo. Ciekawą opcją była CM storm trigger Z, jednak w Polsce z Blue jest niedostępna. CM nie znalazłem z klawiszami do programowania.

 

Tak więc wybrałem Corsair Strafe i tu już moje ostanie pytanie, czy ktoś miał z nim do czynienia, czy klawiaturka się sprawdzi i to dobry wybór? I gdzie szukać ofert bo ciężko z dostępnością?

 

Jedyną ofertę znalazłem tu : http://www.morele.net/klawiatura-corsair-strafe-cherry-mx-blue-eu-ch-9000226-eu-823598/

Brać ją, czy odczekać? Ma się coś zmienić i będzie ich więcej?

 

Pozdrawiam i jeszcze raz Bardzo Dziękuję za pomoc.

Edytowane przez seba3210
Link to post
Share on other sites

Bierz z morele ;p 

Co do samej klawiatury to będzie na pewno bardzo dobra, bo ta firma jest juz sprawdzona i o takie rzeczy jak jakosc wykonania sie nie bedziesz musiał martwic, wiec jak spełnia wszystkie twoje wymagania to bierz smialo.

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Chciałbym wszystkim bardzo podziękować za pomoc. :)

Zakupiłem klawiaturę Corsair Strafe na MX blue. Piszę na niej od 3 dni. Jakość wykonania naprawdę super.Cherry MX Blue znakomite i dźwięk jak dla mnie to zaleta a nie wada :) . Za krótko żeby dokładnie opisać ale na starcie już zauważyłem, że robię mniej błędów, dużo lepszy komfort. Klawiatura bardzo ładna i solidna. Do tego cała programowalna, co akurat bardzo mi się przyda. Nie wiem czego ludzie mówią że to zbędny bajer.

 

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za dobre rady i pozdrawiam 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...