Skocz do zawartości

Ostatnie pytanie do forumowiczów


Recommended Posts

Witam.

Mam nadzieję, że to już ostatni mój temat i już nie będę zadręczał Was pytaniami.

Dziękuję również wszystkim, którzy pomogli mi w doborze zestawu komputerowego.

 

Została już tylko karta graficzna, kupię ją około 10 maja, w sklepie morele lub x-kom, wacham się pomiędzy dokładnie tymi 2 modelami:



 

Odnośnie tych 2 kart przeczytałem i obejrzałem chyba wszystkie możliwe testy, doszedłem do wniosku, że te karty są na podobnym poziomie wydajności i kultury pracy.

Mam sprzęt taki jak w sygnaturze.

Gram w: CS GO, Gothic 3, Wiedźmin 3, Skyrim, GTA 5.

Rozdzielczość od 1024-768 do FullHD w zależności od gry.

Karta ma mi posłużyć tak długo co cały zestaw, mam nadzieję że od 3 do 5 lat.

Nie będę czekał na Pascale ani Polarisy, nie kupię też karty używanej, nie wchodzą też w rolę inne modele tych kart, ponieważ uważam że modele które wybrałem są najlepsze.

 

Która z tych 2 kart Waszym zdaniem:

- jest solidniejsza, tzn. wytrzyma dłużej np. dzięki niższym temperaturom, możliwościom wymiany pasty bez utraty gwarancji, lepszemu serwisowi itd.,

- będzie miała lepsze wsparcie sterowników, co przełoży się na lepszą wydajność w przyszłości?

Link to post
Share on other sites

Moje doświadczenie jest małe ale może pomoge

Po pierwsze brawo dla ciebie że rozważasz radeona - jeżeli chciałbyś iść we free sync albo g sync (co przy tej konfiguracji jest dosyć uzasadnione) free sync jest tańszy, znacznie tańszy

 

Po drugie, ktoś ci na pewno mówił... Gigabyte ma duży potencjał OC

Tak owszem ale ( jeżeli chodzi o wydajność) karty 960 różnią się jedynie OC producenta, a możliwości ręcznego OC są takie same na każdej z nich - przynajmniej w teorii

Jeżeli chcesz robić OC z dołączonym programem od gigabyte wylądujesz na guru 2, to w co wpadłem ostatnio ja

Baaardzo trudno zapanować nad tym programem, jest upierdliwy i w żadnym stopniu ( przy najmniej w moim przypadku) nie wykrywa edycji karty - wszystko jedno czy edycja xtreme czy g1 będzie ją odbierał jako referencyjna i takież możliwości trybu OC dawał (żadne)

A często inne programy nie umieją sterować kartami gigabyte

W tym wyborze wygra radeon

Msi jest niezawodna i każdy ci to powie

Oprogramowanie działa zwykle wybornie

Jest stabilna a systemy chłodzenia wystarczające do dużego OC

(Sorki za błędy ale pisze z tel.)

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez jan.kulczycki1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli będziesz podkręcać kartę to weź GTX'a. GTX również będzie mieć znacznie niższe temperatury. Co wsparcia kart graficznych to jest całkiem podobnie(Radeon i Nvidia). Niektórzy powiedzą, że Nvidia sztucznie zaniża wydajność, to jest nie prawdą. Linus testował różne sterowniki na GTX 480 i wydajność była prawie identyczna(nie było spadków FPS po wgraniu nowszych sterowników). 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...