Skocz do zawartości

Formatowanie ( formowanie) baterii w nowym smartfonie


Recommended Posts

Witam

Zakupilem ostatnio smartfon Allview p8 energy mini.

Napisalem do producenta czy baterie sie formatuje ( kiedys w starych komach sie formatowalo podczas pierwszego uzycia ladujac cos 6h baterie).

Odp od producenta dostalem ,ze zaleca sie sformatowanie baterii.

Na czym by mialo ono polegac ? rozladowac baterie do 0 i naladowac ja do 100% i potem ladowac jeszcze przez jakis czas?

 mam baterie li-ion 3.8V 4000mAh i smarfon ma funkcje szybkiego ladowania

Ponoc w bateriach typu li-ion nie formatuje sie juz baterii.

Roznie mi ludzie pisza ladowac przez 12 przy 1 uzyciu , potem normalnie do 100%.??

Prosze o odp


Takie cos znalazlem w necie 

W internecie ludzie piszą całkiem co innego. Że nie można zostawiać telefonu z ładowarką bardzo długo po 100% naładowaniu bo bateria "spuchnie". Cały czas ludzie mówili w temacie z formatowaniem. 

 

1. Wkładam do telefonu
2. ("Nowa bateria nie jest w pełni naładowana.") Rozładowuję ją do wyłączenia telefonu
3. Ładuję na wyłączonym telefonie do 100%.
4. Zaraz po osiągnięciu 100% odłączam ładowarkę (nie 12-14h)
5. Rozładować do wyłączenia telefonu
6 itd. - powtórzyć x razy. od pkt. 3. 

Link to post
Share on other sites

NOWYCH baterii nie można rozładować do zera ponieważ skraca to ich żywotność. Ja ładowałem do pełna i nie pozwalałem się rozładować i LG g3 jak korzystam ze standardu sms telefon to mi trzyma 2 dni. Mojej mamie robiłem identycznie to jej P8 lite jak też tak korzysta to potrafi trzymać prawie tydzień. W tych czasach nie ma już czegoś takiego jak formowanie baterii.

Link to post
Share on other sites

a jak przy pierwszym uzyciu ? Wkladam baterie i ma tam jakis % naladowania przez producenta. Mam ja wowczas od razu po wlozeniu do smartfona naladowac do 100% czy rozladowac do 0 i dopiero wtedy naladowac do 100 %. ??

Producent mi odpisal ,ze niby mozna "sformatowac"( formowac) ale wlasnie boje sie tego rozladowania do 0 %. Z tego co tez czytalem, ze nie nalezy takich baterii pozostawiac na dlugogodzinne ladowanie po tym jak maja juz 100% naladowania bo to sprzyja przegrzewaniu i spadku zywotnosci takiej bateri.

Edytowane przez boss7891
Link to post
Share on other sites

Wkładasz nową baterię i ma np. 38%. Rozładujesz do 15% i ładujesz bez przerwy do 100% po czym odłączasz. Możesz tak 3 razy postąpić w czym nie musisz od razu jej następny raz rozładowywać do 15%. Tylko w normalnym użytkowaniu do osiągnięcia 15%. A najbardziej szkodliwe jest doładowywanie baterii. 

 

Nie rozładowywać do 0% ! ! ! 15% wystarczy. 

Edytowane przez MiK86
Link to post
Share on other sites

No dokladnie. Naładować na Full i pare minut dłużej potrzymać a potem korzystać aż się rozładuje. Potem znowu naładować do pełna i normalnie korzystać doładowując telefon do pełna. Ja taki zabieg robiłem pare razy i nie zauważyłem żeby coś się działo z baterią. Trzyma tak samo a może nawet lepiej po takim czymś.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...