Skocz do zawartości

Monitor podpięty DP do laptopa - wylaczanie sie


Recommended Posts

Witam,

 

mam dosc dziwny problem z polaczeniem zewn monitora (Dell P2214H) z laptopem poprzez kabel 1,8m DP <-> miniDP,

wyprobowalem dwa kable z dwoch roznych sklepow i sytuacj powtorzyla sie z oboma kablami.

 

co jakis czas obraz na zewn monitorze gasnie na sekunde/dwie i wraca z powrotem, z pierwszym kablem - krotszym ok 1m - wystapilo to kilka razy - a teraz z tym dluzszym 1,8m przed chwila wystapilo to kilka razy w przeciagu godziny, a teraz znow jest ok

 

jak sadzicie czy to moze byc cos z monitorem ? mam go od ok miesiaca.

 

pozdrawiam

 

Link to post
Share on other sites

Jakiego masz laptopa ?

Podłączasz go przez stację dokującą czy bezpośrednio do monitora ?

 

Lenovo T440 z miniDP, monitor podlaczany bezposrednio do lapa

 

w laptopie oprocz DP jest jeszcze VGA, takze musze potestowac polaczenie innym kablem aby wyeliminowac kwestie samego portu DP w laptopie,

 

jakies inne testy sugerujesz aby cos konkretnego wyeliminowac jako przyczyne ?

Link to post
Share on other sites

Napisz mi jeszcze jakiego masz windowsa. Myśle ze na VGA tego nie bedzie ponieważ te kable DP to straszna lipa.

Najlepiej jak byś zaktualizował BIOS'a i sterowniki do intela wraz z chipsetem. Wejdź na stronę intela i ściągnij programik intel driver update utility on sam Ci zaktualizuje. Jak to nie pomoże to Znajdz sterowniki Beta i zainstaluj.

Link to post
Share on other sites

Napisz mi jeszcze jakiego masz windowsa. Myśle ze na VGA tego nie bedzie ponieważ te kable DP to straszna lipa.

Najlepiej jak byś zaktualizował BIOS'a i sterowniki do intela wraz z chipsetem. Wejdź na stronę intela i ściągnij programik intel driver update utility on sam Ci zaktualizuje. Jak to nie pomoże to Znajdz sterowniki Beta i zainstaluj.

Win7 prof, az biosa ? :) cholercia wlasnie szukam nowszych driverow do k.grafiki, ale sprobuje

 

niestety za duzej alternatywy wobec DP nie mam przy analogowej VGA obraz niestety gorszy

Link to post
Share on other sites

Bios często w takich sytuacjach pomaga to normalnie ściągasz z strony producenta najnowsze i instalujesz jak normalny program tylko pamiętaj żeby podłączyć go do ładowarki podczas aktualizacji biosu.(powinien sie uruchomić ponownie sam podczas instalacji)

 

A i czasami producenci dają specjalne sterowniki do DP to tez możesz sprawdzić.

Edytowane przez klopi
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...