Skocz do zawartości

Jaką kartę graficzną GTX 970


Recommended Posts

Jaką kartę graficzną GTX 970 wybrać? Przeznaczenie do gierWysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

Jaką kartę graficzną GTX 970 wybrać? Przeznaczenie do gierWysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka
Cena do 1600Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka
Link to post
Share on other sites

Tak szczerze,to na Twoim miejscu wstrzymał bym się z kupnem takiej karty (nowej)

Za niedługo wejdą na rynek "nowe" modele kart i z info jakie można wyczytać gdzie nie gdzie,będą lepsze od obecnych.

Ceny takich 970 teoretycznie powinny spaść na dół,a być może w tej cenie kupisz dużo wydajniejsze GPU.

 

Druga sprawa,to nie podałeś reszty podzespołów,co poniekąd jest istotne przy doborze choćby karty graf.

Link to post
Share on other sites

Z góry odradzam ci wersję od gigabyte - z tego co wiem dużo ludzi kusi się na RGB i zajefajny wygląd ich kart, zgubne, software to porażka i są często niestabilne przy overclockach. Nie jest tak że inne 970 dadzą zdecydowanie inną różnicę - poprostu np. Coś od msi albo od evga może być bardziej stabilna ponieważ te firmy nie robią jakiegoś absurdalnego OC.Powiedz czy chcesz robić w przyszłości OC, jakie masz chłodzenie i miejsce w PC.

Edytowane przez jan.kulczycki1
Link to post
Share on other sites

Z góry odradzam ci wersję od gigabyte - z tego co wiem dużo ludzi kusi się na RGB i zajefajny wygląd ich kart, zgubne, software to porażka i są często niestabilne przy overclockach. Nie jest tak że inne 970 dadzą zdecydowanie inną różnicę - poprostu np. Coś od msi albo od evga może być bardziej stabilna ponieważ te firmy nie robią jakiegoś absurdalnego OC.Powiedz czy chcesz robić w przyszłości OC, jakie masz chłodzenie i miejsce w PC.

Akurat się nie zgodzę mam prawie wszystkie karty od Gigabyte i to są perełki bardzo niskie temperatury + potencjał oc

Link to post
Share on other sites
Ile już takich tematów było, nie zaliczę. Każda 970 jest praktycznie taka sama tylko zależy akurat na jaką sztukę trafisz czy lepiej wykonana czy odwrotnie i tak samo z potencjałem OC.

Chłodzenie bywa różne, niektóre obudowy mają miejsce na chłodzenie wodne i każda karta różni się softwarem CO MA RÓŻNICĘ

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

A czy ta karta była by dobra i czy była by możliwość podkręcania Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

 graficzna EVGA GeForce GTX 970 SSC ACX 2.0+ 4GB GDDR5 256 Bit HDMI, DVI, 3xDPWysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

A czy ta karta była by dobra i czy była by możliwość podkręcania Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka graficzna EVGA GeForce GTX 970 SSC ACX 2.0+ 4GB GDDR5 256 Bit HDMI, DVI, 3xDPWysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka
 graficzna EVGA GeForce GTX 970 SSC ACX 2.0+ 4GB GDDR5 256 Bit HDMI, DVI, 3xDPWysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

A czy ta karta była by dobra i czy była by możliwość podkręcania  Karta graficzna EVGA GeForce GTX 970 SSC ACX 2.0+ 4GB GDDR5 256 Bit HDMI, DVI, 3xDPWysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

 

 

W spoczynku karta jest niesłyszalna

Chyba że w biosie grzebałeś,bo standardowo ma około 1600rpm i to jest minimum obrotów,jak dla mnie jednak słyszalna była,

natomiast w stresie sprawa wygląda inaczej,tzn. jest/była cicha względem innych które mam/miałem.

OC nie wiem jak w tym modelu wygląda,bo miałem kartę około 2 tyg.po czym sprzedałem i nie pobawiłem z nią więcej.

Link to post
Share on other sites
Z góry odradzam ci wersję od gigabyte - z tego co wiem dużo ludzi kusi się na RGB i zajefajny wygląd ich kart, zgubne, software to porażka i są często niestabilne przy overclockach. Nie jest tak że inne 970 dadzą zdecydowanie inną różnicę - poprostu np. Coś od msi albo od evga może być bardziej stabilna ponieważ te firmy nie robią jakiegoś absurdalnego OC.Powiedz czy chcesz robić w przyszłości OC, jakie masz chłodzenie i miejsce w PC.

Jest tylkojeden argument za innymi układami - tryb pół-pasywny, oraz dwa za Gigabyte - na ogół wysoki potencjał OC, oraz jakość wykonania do której nie można mieć zastrzeżeń (miałem Palit-a i trafiło mi się PCB na tyle wysokiej jakości, że karta wyginała się i nie mogłem uruchomić PC, gdy ten stał pionowo). Mimo to, różnice między różnymi wersjami GTX-a 970 nie są porażające, więc ciężko popełnić błąd.

Inna sprawa, to opłacalność zakupu, gdy coraz bardziej prawdopodobna wydaje się nieodległa premiera nowych kart.

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites

Giga jest głośna. Uwierz mi że odechce Ci się przeglądać internet z kompa do którego wsadzisz cokolwiek z WF3 (od 280 i serii 7 w górę). Miałem i już nie mam. Nie chcę nigdy więcej.

 

Na plus dla Giga serwis. Co do potencjału OC nie ma zasady.

 

Osobiście mam aktualnie MSI 100ME (Limited Edition) a jedyne na co skusiłbym się oprócz nij i tej samej czerwonej bez backplate to EVGA SSC/FTW.

 

 

Wracając jednak do samej racjonalności zakupu. To jak chcesz teraz 970kę to tylko używaną. Niedługo wyjdą nowe karty więc 980ti i 980 spadną mocno. Odpowiednik 970ki pewnie wyjdzie dopiero pod koniec roku - ale i ona odczuje spadek cen 980tek i 980ti :)

Link to post
Share on other sites
Jest tylkojeden argument za innymi układami - tryb pół-pasywny, oraz dwa za Gigabyte - na ogół wysoki potencjał OC, oraz jakość wykonania do której nie można mieć zastrzeżeń (miałem Palit-a i trafiło mi się PCB na tyle wysokiej jakości, że karta wyginała się i nie mogłem uruchomić PC, gdy ten stał pionowo). Mimo to, różnice między różnymi wersjami GTX-a 970 nie są porażające, więc ciężko popełnić błąd.Inna sprawa, to opłacalność zakupu, gdy coraz bardziej prawdopodobna wydaje się nieodległa premiera nowych kart. Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Zapomniałeś o guru, które często, nie zawsze, jako jedyne może obsługiwać karty gigabyte. Aktualnie mam od nich gtx 980 Ti - cuda przy overclockach

- Może ktoś się ucieszy że bez OC wyskoczyła mi na 1.6 GHz procka i 3.5 pamięci ale stabilność, zacinki i w końcu crashe, guru które karta nie wydaje się zbytnio sterować - zostawiają wiele do życzenia

Nie jestem weteranem ale z tego małego doświadczenia wiem że przy kolejnej wymianie zrezygnuje z gigabyte

Jeżeli ktoś bierze pod uwagę że trafi na taki model jak ja to mu bardzo odradzam kupowania tych kart

 

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Po co używać Guru? Pobierasz MSI Afterburner i nie ograniczasz się. Nie trafiłem na kartę Gigabyte, która nie chciałaby działać z Afterburner-em (co prawda próba mała, gdyż 2 modele) i nie wiem, czy w ogóle byłoby to możliwe. Trafiłeś na taki przypadek?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o Gigabyte to coś za coś.To znaczy albo wydajne chłodzenie i nieco głośno ale chłodno jak w Gigabyte,albo ciche chłodzenie ale mniej wydajne i goręcej.Ja wybrałem tę pierwszą opcję bo i tak mam słuchawki na uszach.A biorąc pod uwagę zeszłoroczne upały które mają wrócić i w tym roku to zwolennikom ciszy i chłodzeń półpasywnych życzę sukcesów kiedy karta będzie się grzała do 90 stopni.

Link to post
Share on other sites

GIGABYTE top1 wiec bierz g1 moc sama w sobie nie ma co tu duzo mowic

 

 

Co do EVGA SSC acx 2.0 + to najgorszy szit jaki MIALEM raz na temat tej karty sie spuszczalem na tym forum w grach po 80stopni i karta zrzucala takty przy 75stopniach szit jakich malo karta max ciagnela 50Mhz na rdzeniu  bez dodawania mV, bo to juz calkiem by byla kaplica z tempami.

Edytowane przez TurioN
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...