Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy z monitorem do 6000 zł.


Recommended Posts

Witam,

Zamierzam kupić zestaw komputerowy z monitorem do 6000 zł.

  • Zastosowanie komputera : gry, internet, filmy
  • Maksymalna kwota : 6000 zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : w maju
  • Których części potrzebuję : Cała buda
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Tak
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : Tutaj właśnie, nie jestem przekonany. Czekam na jakieś propozycje monitorów FULL HD, ewentualnie QHD. 
  • Specjalne wymagania : Dysk SSD, cichy, wydajny, ładnie wyglądający zestaw
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak
  • Własna propozycja zestawu : brak
  • Inne :​

Proszę o złożenie jak najmocniejszego komputera w tym przedziale cenowym. 

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez NavyB
Link to post
Share on other sites

1 x  Intel Core i5-6600K /3.5GHz, 6MB, LGA 1151, BOX/ 1 x  Thermalright HR-02 Macho rev.B 1 x  AsRock Z170 Extreme4 /intel Z170, DDR4, LGA1151/ 1 x  Corsair 8GB (2x4GB) 3000MHz CL15 Vengeance LPX 1 x  Asus GeForce GTX 970 Strix DirectCU II 4GB DDR5 256Bit (1178/7010) 1 x  Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda 1 x  GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/500MB/s) 1 x  Fractal Design Define R5 (Black Pearl) 1 x  Corsair RM 550X 550W 80+ Gold 135mm modular 1 x  Asus DRW-24F1MT SATA (black) 1 x  DELL U2414H (16:9, IPS, 8ms, DP/HDMI/DVI, USB, pivot)

6097zł

 

CPU z odblokowanym mnożnikiem pod LGA 1151 i5 6600K

Dobrze wyposażone MOBO z mocną sekcją zasilania

8GB RAM 2*4GB DDR4 o wysokim taktowaniu z niskim radiatorem

Wydajny cooler na procesor w postaci Macho BW REV. B

GPU od Asusa w wersji Strix, cichy półpasywny układ chłodzenia + Backplate

1TB Barracuda na dane

Szybki dysk SSD 240GB z 5 letnią gwarancją i wysokim limitem zapisu 600TBW

Bardzo dobrze wykonana i wyciszona obudowa od Fractala, do tego pojemna z dużymi możliwościami rozbudowy jak i aranżacji okablowania

PSU 550W Corsair z cichym wentylatorem, tryb półpasywny pracy do ~200W obciążenia, w pełni modularny, 7 lat jak już nie 10 lat gwarancji

Napęd DVD od Asusa

24" monitor na panelu IPS, dość dobrze wykonany, regulacja wysokości, komplet złącz cyfrowych.

 

Można tutaj kilka stówek zejść np. SilentiumPC Pax M70 Pure Black (b/z) w standardzie dość ciche trzy wentylatory z regulatorem obrotów, do tego cover na PSU.

GPU taniej jest EVGA z bardzo dobrym serwisem, również cichym  układem chłodzenia EVGA GeForce GTX 970 SSC ACX2.0 4GB DDR5 256bit (1342/7010)

 

Po takich zmianach możesz myśleć już o EIZO FS2434.


Mimo wszystko zgłoś się przed samym zakupem.

Edytowane przez 3ndurek
Link to post
Share on other sites

Ogólnie to tak. Czy nie lepiej iść w płytę Asus Z170 Pro Gaming? Poza tym zastanawiam się, która karta będzie lepsza: 970 od Asusa czy od Msi. Nie jestem też przekonany co do SSD, nie słyszałem o nim zbytnio, a Crucial MX200 wydaje się być pewnym wyborem. A co do monitora to czy czas reakcji 8ms nie będzie za duży? Chyba bym wolał z trochę mniejszy. Z góry dzięki za porady.

Link to post
Share on other sites

MX 200 jest dobrym dyskiem, na kościach MLC mało awaryjnych ;)

Iridum Pro to z kolei stosunkowo nowa konstrukcja od Goodram'a, też jest dobry, również na kościach MLC, do tego na niego jest 5 lat gwarancji :) Za to przy mx200, dopłacasz 10zł, ale masz te 10 GB więcej.

Edytowane przez Zivolt
Link to post
Share on other sites

Extreme4 to już mocna płyta. Jeżeli chcesz dopłacać do Pro Gaming, to już wedle własnego uznania. 

 

ASUS / MSI - bardzo zbliżone karty pod wieloma względami. Również wybór podejmij po prostu sam. 

 

MX 200 jest oczywiście bardziej sprawdzony z racji tego, że jest z nami już znacznie dłużej. Iridium Pro bije go jednak pod względem gwarancji - 5 lat / 600TB

Link to post
Share on other sites

Witam,

Po głębokim namyśle zdecydowałem się na taki zestaw: http://www.morele.net/inventory/info/MMplud/

Mam pytania:

1. Czy przy tej płycie będę mógł korzystać z internetu przez wifi bo niestety nie ma możliwości puszczenia po kablu?

2. Zmieniłem RAM, bo ten corsair średnio wpasowywał mi się w stylistykę zestawy, zwałszcza z tego względu, że zdecydowałem się na obudowę z oknem. Czy te HyperXy będą w porządku?

3. Nie jestem też przekonany co do chłodzenia, bo nic nie jest wspomniane o jego kompatybilności z LGA 1151. Zastanawiam się czy będzie działał na tym socketcie.

Dzięki za dotychczasową pomoc i liczę na rozwianie aktualnych wątpliwości.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

 

 

1. Czy przy tej płycie będę mógł korzystać z internetu przez wifi bo niestety nie ma możliwości puszczenia po kablu?

 

Dokup kartę WiFi

 

 

 

Czy te HyperXy będą w porządku?

 

Tak ale warto pokusić się o wyższe taktowanie

 

 

 

Zastanawiam się czy będzie działał na tym socketcie.

 

1155 - 1150 - 1151 to ten sam rozstaw montażowy.

 

Osobiście pokombinowałbym coś żeby wcisnąć tutaj lepszy monitor.  

Link to post
Share on other sites

To jakie RAM z wyższym taktowaniem dałyby radę zarówno pod względem wydajności i stylistyki?

A mógłbyś polecić w miarę dobry monitor w cenie do powiedzmy 800 - 900 zł? Może można zaoszczędzić trochę na zasilaczu, jak sądzisz?

Z góry dzięki.

Edytowane przez NavyB
Link to post
Share on other sites
To jakie RAM z wyższym taktowaniem dałyby radę zarówno pod względem wydajności i stylistyki?

Tak jak kajtek napisał- HyperX ale z wyższym taktowaniem. 2666 MHz będzie optymalnym wyborem.

 

 

A mógłbyś polecić w miarę dobry monitor w cenie do powiedzmy 800 - 900 zł?

 DELL P2414H (IPS, 8ms, DVI, DP, USB, LED) [860-BBBQ]  Bdb monitor - 24 cale, matryca IPS, świetne odwzorowanie kolorów. 

 

 

Może można zaoszczędzić trochę na zasilaczu, jak sądzisz?

Można zejść do CoolerMaster G550M - również modularny (CM częściowo ale jednak), dobra konstrukcja. Względem Corsaira tracisz jego 10 lat gwarancji na rzecz 5, oraz pół pasywny tryb pracy jego chłodzenia (przy czym CM jest i tak cichy). Masz również w nim certyfikat brązowy zamiast złotego z RMx-a przy czy nie jest to jakaś bardzo duża wada.

Edytowane przez nos_tro
Link to post
Share on other sites

Po głębokim namyśle zdecydowałem się na taki zestaw: http://www.morele.net/inventory/info/MMplud/

Za 80zł taniej masz bardziej opłacalnego Asrocka Z170 Extreme 4.

RAM http://www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjaws-v-ddr4-2x4gb-3200mhz-cl16-f4-3200c16d-8gvkb-788179/

Macho w rewizji B nie przysłania slotów więc nie będzie problemu.

Link to post
Share on other sites

W tej cenie to i RM550X idzie dostać. MX 200 osobiście zmieniłbym na Iridium Pro z znacznie lepszą, dłuższą gwarancją. 

 

R5 z oknem. Hmmm. Jak wyciszenie, to brałbym model bez okna. Jeżeli coś z oknem, to szukałbym czegoś z piwnicą na PSU i okablowanie. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...