Skocz do zawartości

MSI GTX 950, 960, R9 380


Recommended Posts

Witam ponownie użytkowników.

Gram na rozdzielczości 1280x1024, w przyszłości moją maksymalną rozdzielczością będzie FullHD.

Komputer mam taki jak w sygnaturze, około 10 maja mam zamiar kupić kartę graficzną.

Na początku miał to być GTX 950, może uda dozbierać i kupić coś wydajniejszego.

Do Was mam kilka pytań jak zwykłe.

1. Czy warto dopłacić i kupić R9 380 lub GTX 960? Jeżeli warto to którą wybrać i dlaczego?

2. Czy poniżej podane modele kart graficznych są najlepsze w swojej cenie, czy może są jednak lepsze i tańsze modele tych kart?

 

GTX 950 do 700 zł: http://www.agito.pl/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-950-gaming-2gb-ddr5-pci-e-box-gtx-950-gaming-2g/pd/DDH6MYBBM/

GTX 960 do 950 zł: http://www.agito.pl/karta-graficzna-msi-geforce-b-ddr5-pci-e-box-gtx-960-gaming-4g/pd/DQ6CWMBBM/

R9 380 do 950 zł: http://www.agito.pl/karta-graficzna-msi-radeon-r9-380-gaming-4gb-ddr5-pci-e-box-r9-380-gaming-4g/pd/D0D35MBBM/

Edytowane przez Ravenek
Link to post
Share on other sites

960 nie jest warty tych pieniędzy. Lepsze może niekoniecznie, ale tańsze są, chociażby ten:

http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-960-wf2-4gb-gddr5-pci-e-box-gv-n960wf2-4gd/pd/DG0PRYBBM/?utm_medium=Feed&utm_source=Ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=12159714

 

Polecam bardzo, miałem obie (MSI i GIGABYTE). Gigabyte ma większy potencjał OC (bo ma większy power limit), jest nieco mniejsza, więc łatwiej ją upakować. Obie są równie ciche i chłodne, Gigabyte wymaga dwóch wtyczek zasilania, MSI jednej. Te R9 380 od MSI też miałem, ale wolałem 960, temat wałkowany wiele razy, cieżko podjąc dobry wybór. Masz mocno taktowany, dobry procesor, więc i 380 nie będzie się zbytnio dusić. Sprawdź w testach gier w które grasz, która karta lepiej wypada i dokonaj wyboru.

 

Jeśli nie dasz rady dopłacić to 950 to też dobry wybór, ta wersja za 685zł od MSI jest ok. Ale generalnie polecam dopłacić. A najlepszym wyjściem to kupić na allegro lekko używaną (np. 3-5 miesięcy) 960 4GB, za ~800-850zł.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Znaczy używek to ja nie chcę, No widzisz to albo Gigabyte albo ten MSI R9 380, tylko właśnie dylemat jest.

Bo ja to na razie gram w CS GO i w Wiedźmina 3 planuję i w Skyrim i w Gothic 3, a co będzie kiedyś to czas pokaże.

Zależy mi głównie na karcie solidnej, która wytrzyma kilka lat.

Link to post
Share on other sites

CS GO i Wiedźmin - wychodzi na jedno. Skyrim i Gothic 3 to bez znaczenia, bo to stare gry i i tak będą ogromne ilości FPS. Co do karty na lata, to raczej coś takiego obecnie nie istnieje, lepiej wymieniać częściej. Jednak patrząc na ostatnie ~3 lata to Radeony są nieco bardziej długowieczne i starsze karty wytrzymują dłużej, a jak będzie w przyszłości - tego nie wie nikt. Jeśli jesteś pewien, że nie chcesz wymienić karty np. po roku, to Radeon może okazać się lepszym wyborem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

Gram na rozdzielczości 1280x1024, w przyszłości moją maksymalną rozdzielczością będzie FullHD.

 

 

Znaczy używek to ja nie chcę, 

 

Mój bohater.

"Kupię sprzęt za 4000" Monitor mam (LG z promocji w Auchan)...

 

Ile lat ma ten monitor że o wymianie piszesz per "w przyszłości"?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wiesz, komputer mi wyjdzie za nieco ponad 3000 a nie 4000. Nie każdego stać od razu na zakup wszystkiego na raz.

Na razie mam monitor 17 i 19 cali, dosyć stare to już monitory, gdy już kupię kartę to powoli nazbieram na monitor FullHD, żadnych większych rozdzielczości nie planuję ponad to, więc taki 24 calowy mi starczy za kilkaset zł. 

W takim razie to zastanawiam się albo na Gigabyte GTX 960 WF2 za niecałe 900 zł albo nad R9 380 od MSI za te 944 zł, pewnie bardziej przyszłościowa ta 380tka będzie z tego co się dowiedziałem.

Edytowane przez Ravenek
Link to post
Share on other sites

Nie każdego stać od razu na zakup wszystkiego na raz.

 

 

Ni patrzę ci w kieszeń tylko śmieszy mnie, że kolejna osoba uważa, że komp jest najważniejszy a monitor to "jakiś tam będzie". W końcu przecież tego Skyrima i Gothica oglądać będziesz na procesorze i karcie graficznej a nie na monitorze.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No ja Ciebie też trochę rozumiem, jednak gdybyś przez ostatnie 4 czy 5 lat spędził na laptopie 15 calowym który się przegrzewal, to uwierz mi taki monitor by Ci az tak nie przeszkadzał :). Nie chce kart używanych.

Karta ma mieć też 3 lata gwarancji.

Zapytam inaczej, czy do 949 zł lub mniej, dostanę kartę solidniejszą, wydajniejszą i chłodniejszą od tej: http://www.agito.pl/karta-graficzna-msi-radeon-r9-380-gaming-4gb-ddr5-pci-e-box-r9-380-gaming-4g/pd/D0D35MBBM/ ?

Edytowane przez Ravenek
Link to post
Share on other sites

62 to w jakiejś kiepskiej obudowie (choć nadal raczej zdecydowanie za dużo), ale fakt, w trybie półpasywnym różnice są ogromne. Dla obu GTX 960 jakie miałem temperatura w spoczynku to 30-35 stopni. W Radeonie często 45-50.

Edytowane przez zapp12345
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mhmm to trochę się uspokoiłem.

Bo też nie chce jakiegoś gorąca mieć bo to też skróci żywotność karty.

Serio ten dylemat jest bardzo duży między 960tka a 380tka... możecie się mi dziwić ale ciężko wybrać a to jednak duża kasa jak dla mnie.

A chce żeby:

- starczyło na długo i przy tym było wiadomo przyszłościowe

- było wydajne

- było solidne

- było chłodne

Edytowane przez Ravenek
Link to post
Share on other sites

bierz kartę którą polecił zapp ale w wersji z 2 wentyatorami będzie głośniej i ciszej

http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-amd-radeon-r9-380-nitro-oc-4gb-gddr5-256bit-hdmi-dp-dvi-box-11242-13-20g-798304/tylko trzeba troche jeszcze dopłacić ale warto 

dlużej ci wytrzyma niż nv + porty z konsoli amd + ACU/AC + mocne CPU z OC 

obudowe masz dobrej jakości i o dobrym przepływie powietrza więc temperatury max 70 co jak na gpu to bardzo mało 

Edytowane przez tobexor
Link to post
Share on other sites

Z tego co widzę na YT na aktualne testy z miesiąca, to jednak duża różnica w większości gier jest na R9 380, do tego słyszałem że jest bardziej przyszłościowa pod DX12.

A da się zrobić w tym modelu takie coś żeby jednak kręcił się te wiatraczki trochę cały czas lub włączały się od temp np. 40 stopni?

Pytam ponieważ mój procesor nie przekracza nawet 49 stopni na rdzeniu i chciałbym żeby karta też była chłodna bo uważam że jak coś jest chłodniejsze to się mniej zużywa.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...