Skocz do zawartości

Wentylatory 140mm


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez choleryk65,

Recommended Posts

Witam forumowiczów ! :)

Mam problem przy wyborze wentylatorów do obudowy Zalman Z11 plus, fabryczne są strasznie głośne i troszkę mało wydajne. Potrzebuje dwóch  wentylatorów 140 mm, jeden na front, a drugi na dół obudowy pod grafe. Posiadam czerwoną 290 i lubi podskoczyć do prawie 90 stopni. Oczywiście nie oczekuję cudów ale zawsze to lepsza przepływ powietrza. Moje MOBO: AsRock z87 e3, na którym mam 3 wejścia CHASSIS FAN, pod pierwsze podepnę wentylator z dołu, pod 2 ten z frontu, a pod 3 wejście mogę podpiąć przez rozgałęźnik 2 wentylatory z góry ?
Teraz najważniejsze. Chcę zachować równowagę między wydajnością, a kulturą pracy. Co polecacie ? Cena to ok. 65 zł za sztukę, czy warto dopłacić np. do BQ Shadow Wings SW1 ?
Intuicyjnie im większy przepływ powietrza tym wydajniejszy wentylator, czy rzeczywiście tak jest ?
 

Z góry dziękuje za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Warte uwagi są już BeQuiet Pure Wings. BQ Shadow Wings mają trwalsze łożysko. Można poprzez rozgałęźnik "Y" podłączyć dwa wentylatory. Ten drugi na topie niewiele Ci pomoże a będzie głośniej, moim zdaniem nie warto. Jeden na topie bezpośrednio nad chłodzeniem CPU wystarczy. Zdaje się, że na top do tego Zalmana wchodzą 120mm?

Link to post
Share on other sites

Na topie jest miejsce na 120mm i 140mm.

Ktoś posiada BQ Pure Wings i może się wypowie na ich temat? Wentylatory kupuję raz na kilka lat i chciałbym kupić coś dobrego i na dłuższy czas. Pure Wingsy byłyby idealne (fajna cena) ,mógłbym wymienić też ten wciągający z tyły.

Coś innego polecasz w tej cenie ? Czy jednak dopłacanie nie średnio się opłaca ?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Rozumiem, kultura pracy swoją drogą, a co z wydajnością? W tej cenie producent musiał iść na jakiś kompromis.

Znalazłem jeszcze coś takiego:

Thermalright Ty-141 PWN

Enermax T.B.Silence

Mogę poprosić o opinie ?

Ty-147 to bardzo dobry wentylator, mam go u siebie ale na chłodzeniu radiatora, ale do wietrzenia zdecydowanie polecam BQ. Ewentualnie jeżeli znalazłbyś gdzieś Thermalrighta X-silent 140, to również polecam. Nie ma tak cichego łożyska jak np. BQ Silent Wings al;e w cenie do 40 zł to jeden z najlepszych wentylatorów. Przy 900 rpm jest cichy i wydajny. W sklepach jak na lekarstwo, jedynie gdzie był aktualnie dostępny to na Allegro.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...