Skocz do zawartości

Monitor z G-sync AOC czy Acer?


Recommended Posts

Witam,
Zastanawiam się nad wymianą mojego obecnego nieco przestarzałego już monitora (Samsung SyncMaster T200) na coś co pozwoli mi uzyskać większą przyjemność z gry. Ma on służyć tylko i wyłącznie do gier, przy komputerze spędzam dużo czasu 50% internet, 50% gry. Szukam czegoś co nie będzie tak męczyło oczu w czasie kilkugodzinnej sesji.
Jeśli chodzi o gry, to głównie CS:GO, lecz pogrywam też w inne tytuły takie jak Fifa, GTA czy AC i ogólnie różne inne które są warte czasu. Dlatego też proponuję monitory z odświeżaniem 144Hz (cs:go) i G-sync (inne gry). Dużo czytałem o G-sync i chce dopłacić do tej technologii, ze względu na to, iż na moim starym monitorze GTA V, mimo 60kl/s (stałych) nie miało tej płynności jakiej oczekuję, uważam że to wina monitora. Posiadam oczywiście kartę zielonych - GTX 970, interesują mnie raczej 24 cale, nie potrzebuję większego na tę chwilę. Hmm, co jeszcze...wybieram spośród tych 2 modeli:

1. AOC G2460pg

2. Acer XB240HAbpr
Który mam wybrać i dlaczego? Jestem otwarty również na inne propozycje. Mój budżet jest taki jak cena powyższych monitorów a więc 1700zł.
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam. 

Link to post
Share on other sites

czorcik, jak ci sie sprawuje  ten AOC ? przy filmach daje rade ?

Wcześniej też korzystałem z monitora z matrycą TN, ale w 60hz i 22' więc dla mnie wymiana na tego AOC była krokiem do przodu i jestem z niego zadowolony. Jakość obrazu nie jest gorsza, kolory ma chyba trochę lepsze, czerń jest troszeczkę jaśniejsza, ale tamten monitor miałem 6 lat i działał praktycznie codziennie, więc mógł się już trochę wypalić. 144hz i G-Sync to super sprawa i polecam każdemu komu mogę. Filmów nie oglądam na monitorze, bo mam podłączony 48' TV do kompa, więc raczej wolę na nim je oglądać. Tak czy inaczej do pracy i do grania jest super, nie męczy oczu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 Ok, dzięki za radę, będę o tym pamiętał.

Nie kupuj na komputronik.pl Dziady wysyłają sprzęty z outleta (do takich zaliczają się wystawówki, albo zwroty do 14 dni) Kolega który kupował ze mną AOCa kupił u nich i po wyciągnięciu z pudła monitor miał ślady przetarcia szmatą i rysy na podstawce więc ewidentnie ktoś już go używał. Porównaliśmy swoje monitory i okazało się, że mój ma dobre kolory, a jego ma strasznie kiepską czerń i backlight bleedy na pół ekranu. Tak więc ja się bawię już 3 tydz na monitorku ,a on nadal czeka na wymianę. Jak już to kupuj w salonie. Pozdro

Link to post
Share on other sites

W takim razie wezmę tego AOC'a, a jest potwierdzone że monitor jest Flicker Free?

 

Nie wiem, czy temu wierzyć, ale:

 

Monitor ma wbudowaną opcję Flicker Free. Oznacza to, że powinny zostać wyeliminowane wszelkie smużenie i poziome linie przechodzące przez ekran monitora. Owszem działa, ale tylko do 120 Hz. Przy 144 Hz już wyświetlanie samego menu pokazuje silne migotanie obrazu. Podobnie jest w przeglądarce i niestety w grach. Spowodowało to, że zrezygnowałem w końcu z używania sprzętu na 144 Hz i skręciłem ich liczbę do mniejszej. To nie tak powinno być.

 

http://jotem.in/monitor-dla-graczy-aoc-g2460pg-recenzja/

Link to post
Share on other sites

W moim przypadku, nie wiem czy to monitor muszę na gwarancję, czy ten model tak ma ale w HDMI obraz strasznie nie płynnie chodzi oraz występują 0.5sec zaciecia w grach gdy podlaczony jest przez HDMI, za to przez D-SUB chodzi płynniej ale wszystko jest rozmazane na prawa strone oraz wystepuja poziome paski ktore przechodza od gory w dol, zamowilem kabel DP jesli o nnie pomoze to gwarancja oczywiscie o monitorze od firmy AOC a konkretnej i2269vmw.

Link to post
Share on other sites

W moim przypadku, nie wiem czy to monitor muszę na gwarancję, czy ten model tak ma ale w HDMI obraz strasznie nie płynnie chodzi oraz występują 0.5sec zaciecia w grach gdy podlaczony jest przez HDMI, za to przez D-SUB chodzi płynniej ale wszystko jest rozmazane na prawa strone oraz wystepuja poziome paski ktore przechodza od gory w dol, zamowilem kabel DP jesli o nnie pomoze to gwarancja oczywiscie o monitorze od firmy AOC a konkretnej i2269vmw.

Że co, że co?!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...