Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy na C2D E4500 - OC


Recommended Posts

Witajcie,

 

Jak sądzicie, czy z tego zestawu komputerowego (elementy zestawu w podpisie) da radę wycisnąć jeszcze jakieś soki?

Ewentualnie do jakiej bezpiecznej granicy (przy zachowaniu stabilności) podbijać C2D e4500 oraz jaka będzie optymalna karta graficzna dla tego zestawu?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź do tematu.

 

Mam również kartę graficzną Asus GF 8600GT 256MB, jednak po włożeniu do gniazda PCIEx x16 i uruchomieniu maszyny nie startuje "smigło" na chłodzeniu karty. Wcześniej karta chodziła na płycie Asus'a P5B Deluxe i wszystko działało bez problemów.

Nie wiem co jest powodem niedziałania wiatraczka na karcie, ewentualnie co zrobić, żeby zaczął działać. Po włożeniu do innej płyty głównej (pod AM2) chłodzenie normalnie działa. Widać ta karta ma problem z płytą Gigabyte'a z podpisu ;(

Zauważyłem też, że po odpaleniu pulpitu Windowsa na karcie zaczynają piszczeć cewki, a wcześniej tego nie było. Jakieś sugestie?

Link to post
Share on other sites

A czy ten wentylator w ogóle się nie rozkręca? Tzn. czy po jakimś czasie w końcu rusza? BIOS do swojej płyty masz najnowszy? Nigdy nie zaszkodzi, na stronie Gigabyte masz sporo nowych wersji (w zależności od rewizji płyty).

 

Co do reszty sprzętu, procesor na pewno da się pogonić więcej, nawet na takiej płycie. Jeżeli nie, to możesz próbować dorwać jakieś 45nm do 100zł. Swój sprzedasz na pewno ze te 70zł przynajmniej. Dołozysz i masz Celeona E3300/3400 czy jakiegoś Pentiuma E5x00. Bez OC już będziesz miał ~2,5GHz.

Link to post
Share on other sites

Wiatrak nie obraca się w ogóle po włożeniu karty do portu i odpaleniu maszyny. W komputerze z płyta Asus'a (na AM2), chłodzenie normalnie się uruchamia, zaraz po włączeniu zasilania. Na Gigabyte'cie po jakiejś chwili komputer się restartuje, a karta jest gorąca, ze względu na fakt iż wiatrak nie chłodzi radiatora. Nie wiem, czy to wina płyty, czy jakiejś niezgodności pomiędzy kartą a płytą...

Podłączyłem wiatrak przez molex'a i obraca sie normalnie, ale nie chodzi oto by tworzyć pajęczyne z dodatkowych przewodów, tylko żeby to chłodzenia zasilane było z szyny PCI-Ex...

Niewiadomo też skad biorą się te piski na cewkach przy wyższych rozdzielczościach, może idzie jakoś temu zaradzić w ogóle?

Model karty to : ASUS EN8600GT/2DHT/256M

http://pl.asus.com/product.aspx?P_ID=l9c78EtLgQJ3ALWO

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...